1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
10-02-2019 13:46

Μεθενίτη, Τριανταφυλλίδη για το repeat στο 2ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα σνόου βόλεϊ

Αξιολογείστε το άρθρο
(0 votes)
Μεθενίτη, Τριανταφυλλίδη θα υπερασπιστούν τον περσινό τους τίτλο στο 2ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Snow Volley στο Χ.Κ. Μαινάλου, μαζί με τις συμπαίκτριές τους Πάικου, Μαρώση.

Αντίπαλές τους στον τελικό της διοργάνωσης θα είναι η ομάδα των Ηλιακοπούλου/Δρακουλάκου/Θεοδωράκη/Κουμβάκη.

Στους άνδρες, στον τελικό της διοργάνωσης θα αναμετρηθούν οι Κογκαλίδης/Κλώνος/Στάικος/Σοφοκλέους εναντίον των Κουρούπη/Βολουδάκη/Παπαδόπουλου.

Μέχρι την ώρα που θα αρχίσουν οι τελικοί ανδρών και γυναικών, ο κόσμος που έχει κατακλύσει το χιονοδρομικό κέντρο Μαινάλου θα διασκεδάσει υπό τους ήχους του συγκροτήματος Burger Project, ενώ θα υπάρξει exhibition game με τους επώνυμους.

Τα προκριματικά των γυναικών:

Νο1. Ντεστάκου/Κούτσικου/Χρυσομαλλίδη/Νταλαμπίρα - Μπαφατάκη/Πάσχου Ν./Πάσχου Χ. 0-2 (09-11, 09-11)
Νο2. Δοκοπούλου/Καρυτίνου/Φαράντζου - Ηλιακοπούλου/Δρακουλάκου/Θεοδωράκη/Κουμβάκη 1-2 (11-09, 07-11, 05-11)

Τα προκριματικά των ανδρών:

Νο1. Ευσταθίου/Πρεζάς/Ξουρής - Φουτσής/Μάρκου/Δασκαλόπουλος/Ρέγκος 2-0 (11-06, 11-09)
Νο2. Νικολακάκης/Μητσάκης/Πετρίδης - Ευσταθίου/Πρεζάς/Ξουρής 0-2 (04-11, 08-11)
Νο3. Καραπαναγιώτης/Παπαστάθης/Δεμοίρος - Κασσωτάκης/Στραγαλάς/Βανδαράκης 1-2 (05-11, 11-07, 07-11)
Νο4. Γεωργουλάς/Ντάλλας/Ντόντης/Τράντας - Παπαδάκης/Μαστοράκης/Ξηντάρας 0-2 (06-11, 03-11)
Νο5. Διαμαντής/Παπανικολάου/Μανιουδάκης - Κουρούπης/Βολουδάκης/Παπαδόπουλος 0-2 (07-11, 10-12)
Νο6. Ευσταθίου/Πρεζάς/Ξουρής - Κασσωτάκης/Στραγαλάς/Βανδαράκης 2-0 (14-12, 11-06)
Νο7. Παπαδάκης/Μαστοράκης/Ξηνταράς - Κουρούπης/Βολουδάκης/Παπαδόπουλος 1-2 (07-11, 11-08, 08-11)

Ταμπλό γυναικών

Α' όμιλος

Μεθενίτη/Τριανταφυλλίδη/Πάικου/Μαρώση - Καραμάνου/Γιακουμή/Ανδριανού 2-0 (11-01, 11-0)
Ηλιακοπούλου/Δρακουλάκου/Θεοδωράκη/Κουμβάκη - Καραμάνου/Γιακουμή/Ανδριανού 2-0 (11-03, 11-04)
Μεθενίτη/Τριανταφυλλίδη/Πάικου/Μαρώση - Ηλιακοπούλου/Δρακουλάκου/Θεοδωράκη/Κουμβάκη 1-2 (11-08, 08-11, 10-12)

Β' όμιλος

Γεωργιάδη/Μπιτσοπούλου/Ροδανού - Μπαφατάκη/Πάσχου Ν./Πάσχου Χ. 0-2 (04-11, 04-11)
Παρασκευαΐδου/Καψαμπέλη/Νάστου/Καραγεώργη - Μπαφατάκη/Πάσχου Ν./Πάσχου Χ. 1-2 (13-15, 16-14, 06-11)
Γεωργιάδη/Μπιτσοπούλου/Ροδανού - Παρασκευαΐδου/Καψαμπέλη/Νάστου/Καραγεώργη 0-2 (08-11, 08-11)

Ημιτελικά - Κυριακή 10 Φεβρουαρίου

11.00: Ηλιακοπούλου/Δρακουλάκου/Θεοδωράκη/Κουμβάκη - Παρασκευαΐδου/Καψαμπέλη/Νάστου/Καραγεώργη 2-1 (15-12, 09-15, 15-09) 
11.00: Μπαφατάκη/Πάσχου Ν./Πάσχου Χ. - Μεθενίτη/Τριανταφυλλίδη/Πάικου/Μαρώση 0-2 (11-15, 13-15)

Τελικός

13.00: Ηλιακοπούλου/Δρακουλάκου/Θεοδωράκη/Κουμβάκη - Μεθενίτη/Τριανταφυλλίδη/Πάικου/Μαρώση

Ταμπλό ανδρών

Α' όμιλος

Κογκαλίδης/Κλώνος/Στάικος/Σοφοκλέους - Ζώντος/Μάστορης/Μακρής 2-0 (11-02, 11-04)
Κουρούπης/Βολουδάκης/Παπαδόπουλος - Ζώντος/Μάστορης/Μακρής 2-0 (11-02, 11-03)
Κογκαλίδης/Κλώνος/Στάικος/Σοφοκλέους - Κουρούπης/Βολουδάκης/Παπαδόπουλος 2-0 (11-08, 11-06)

Β' όμιλος

Ιωαννίδης/Καντιώτης/Παπαδογούλας - Ευσταθίου/Πρεζάς/Ξουρής 2-1 (13-11, 06-11, 11-06)
Βλαχάκης/Καπάτος/Παπαϊωάννου/Σασάτη - Ευσταθίου/Πρεζάς/Ξουρής 2-0 (11-09, 11-05)
Ιωαννίδης/Καντιώτης/Παπαδογούλας - Βλαχάκης/Καπάτος/Παπαϊωάννου/Σασάτη 2-1 (06-11, 11-08, 12-10)

Ημιτελικά - Κυριακή 10 Φεβρουαρίου

11.40: Κογκαλίδης/Κλώνος/Στάικος/Σοφοκλέους - Bλαχάκης/Καπάτος/Παπαϊωάννου/Σασάτη 
11.40: Ιωαννίδης/Καντιώτης/Παπαδογούλας - Κουρούπης/Βολουδάκης/Παπαδόπουλος

Τελικός

13.45:  Κογκαλίδης/Κλώνος/Στάικος/Σοφοκλέους - Κουρούπης/Βολουδάκης/Παπαδόπουλος

Διαβάστηκε 139 φορές Τελευταία τροποποίηση Κυριακή, 10 Φεβρουαρίου 2019 12:34

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ