1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
09-02-2019 19:48

Σνόου βόλεϊ, 2ο Πανελλήνιο σιρκουί: Αυτές είναι οι ομάδες των ημιτελικών

Παρότι γνώρισαν μία ήττα στους αγώνες του Α΄γύρου η ομάδα των Μεθενίτη / Τριανταφυλλίδη / Πάικου / Μαρώση προκρίθηκαν στα ημιτελικά του ταμπλό του 2ου πανελληνίου πρωταθλήματος σνόου βόλεϊ που γίνεται στο Μαίναλο. Υπενθυμίζεται πως οι Μεθενίτη, Τριανταφυλλίδη ήταν οι νικήτριες στο 1ο πανελλήνιο πρωτάθλημα. Στο ταμπλό προκρίθηκαν όλα τα φαβορί.

Ολοκληρώθηκε η πρώτη ημέρα του 2ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Snow Volley και μετά από 21 εντυπωσιακούς αγώνες στο κατάλευκο τοπίο του Χ.Κ. Μαινάλου προέκυψαν τα ζευγάρια των ημιτελικών της διοργάνωσης σε άνδρες και γυναίκες. Αναλυτικά:

Τα προκριματικά των γυναικών:

Νο1. Ντεστάκου/Κούτσικου/Χρυσομαλλίδη/Νταλαμπίρα - Μπαφατάκη/Πάσχου Ν./Πάσχου Χ. 0-2 (09-11, 09-11)
Νο2. Δοκοπούλου/Καρυτίνου/Φαράντζου - Ηλιακοπούλου/Δρακουλάκου/Θεοδωράκη/Κουμβάκη 1-2 (11-09, 07-11, 05-11)

Τα προκριματικά των ανδρών:

Νο1. Ευσταθίου/Πρεζάς/Ξουρής - Φουτσής/Μάρκου/Δασκαλόπουλος/Ρέγκος 2-0 (11-06, 11-09)
Νο2. Νικολακάκης/Μητσάκης/Πετρίδης - Ευσταθίου/Πρεζάς/Ξουρής 0-2 (04-11, 08-11)
Νο3. Καραπαναγιώτης/Παπαστάθης/Δεμοίρος - Κασσωτάκης/Στραγαλάς/Βανδαράκης 1-2 (05-11, 11-07, 07-11)
Νο4. Γεωργουλάς/Ντάλλας/Ντόντης/Τράντας - Παπαδάκης/Μαστοράκης/Ξηντάρας 0-2 (06-11, 03-11)
Νο5. Διαμαντής/Παπανικολάου/Μανιουδάκης - Κουρούπης/Βολουδάκης/Παπαδόπουλος 0-2 (07-11, 10-12)
Νο6. Ευσταθίου/Πρεζάς/Ξουρής - Κασσωτάκης/Στραγαλάς/Βανδαράκης 2-0 (14-12, 11-06)
Νο7. Παπαδάκης/Μαστοράκης/Ξηνταράς - Κουρούπης/Βολουδάκης/Παπαδόπουλος 1-2 (07-11, 11-08, 08-11)

Ταμπλό γυναικών

Α' όμιλος
Μεθενίτη/Τριανταφυλλίδη/Πάικου/Μαρώση - Καραμάνου/Γιακουμή/Ανδριανού 2-0 (11-01, 11-0)
Ηλιακοπούλου/Δρακουλάκου/Θεοδωράκη/Κουμβάκη - Καραμάνου/Γιακουμή/Ανδριανού 2-0 (11-03, 11-04)
Μεθενίτη/Τριανταφυλλίδη/Πάικου/Μαρώση - Ηλιακοπούλου/Δρακουλάκου/Θεοδωράκη/Κουμβάκη 1-2 (11-08, 08-11, 10-12)
Β' όμιλος
Γεωργιάδη/Μπιτσοπούλου/Ροδανού - Μπαφατάκη/Πάσχου Ν./Πάσχου Χ. 0-2 (04-11, 04-11)
Παρασκευαΐδου/Καψαμπέλη/Νάστου/Καραγεώργη - Μπαφατάκη/Πάσχου Ν./Πάσχου Χ. 1-2 (13-15, 16-14, 06-11)
Γεωργιάδη/Μπιτσοπούλου/Ροδανού - Παρασκευαΐδου/Καψαμπέλη/Νάστου/Καραγεώργη 0-2 (08-11, 08-11)
Ημιτελικά - Κυριακή 10 Φεβρουαρίου
11.00: Ηλιακοπούλου/Δρακουλάκου/Θεοδωράκη/Κουμβάκη - Παρασκευαΐδου/Καψαμπέλη/Νάστου/Καραγεώργη 
11.00: Μπαφατάκη/Πάσχου Ν./Πάσχου Χ. - Μεθενίτη/Τριανταφυλλίδη/Πάικου/Μαρώση 
12.45: Τελικός

 

 

Ταμπλό ανδρών

Α' όμιλος
Κογκαλίδης/Κλώνος/Στάικος/Σοφοκλέους - Ζώντος/Μάστορης/Μακρής 2-0 (11-02, 11-04)
Κουρούπης/Βολουδάκης/Παπαδόπουλος - Ζώντος/Μάστορης/Μακρής 2-0 (11-02, 11-03)
Κογκαλίδης/Κλώνος/Στάικος/Σοφοκλέους - Κουρούπης/Βολουδάκης/Παπαδόπουλος 2-0 (11-08, 11-06)
Β' όμιλος
Ιωαννίδης/Καντιώτης/Παπαδογούλας - Ευσταθίου/Πρεζάς/Ξουρής 2-1 (13-11, 06-11, 11-06)
Βλαχάκης/Καπάτος/Παπαϊωάννου/Σασάτη - Ευσταθίου/Πρεζάς/Ξουρής 2-0 (11-09, 11-05)
Ιωαννίδης/Καντιώτης/Παπαδογούλας - Βλαχάκης/Καπάτος/Παπαϊωάννου/Σασάτη 2-1 (06-11, 1-08, 12-10)
Ημιτελικά - Κυριακή 10 Φεβρουαρίου
11.40: Κογκαλίδης/Κλώνος/Στάικος/Σοφοκλέους - Bλαχάκης/Καπάτος/Παπαϊωάννου/Σασάτη 
11.40: Ιωαννίδης/Καντιώτης/Παπαδογούλας - Κουρούπης/Βολουδάκης/Παπαδόπουλος
13.45: Τελικός

 

Σχετικά άρθρα

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ