1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
07-11-2018 09:20

ΕΣΠΕΔΑ: Ξεχωρίζει η μονομαχία κορυφής στο Χαϊδάρι

Η αναμέτρηση στο κλειστό του Χαϊδαρίου ανάμεσα στον Θρίαμβο και την Ένωση Ιλίου, είναι το παιχνίδι που ξεχωρίζει στην 5η αγωνιστική της Β΄εθνικής γυναικών ΕΣΠΕΔΑ,

Οι γηπεδούχες που είναι αήττητες (4/4) με 12 βαθμούς και μοιράζονται την κορυφή της βαθμολογίας με την Αργυρούπολη και τον Μίλωνα και είναι από τα μεγάλα φαβορί ανόδου, θέλουν το τρίποντο για να παραμείνουν στο γκρουπ των πρωτοπόρων

Από την άλλη η Ένωση Ιλίου της Βάσω Νικούλη, βρίσκεται ουσιαστικά στην δεύτερη θέση με 9 πόντους, καθώς στην μέχρι τώρα εξέλιξη του πρωταθλήματος, εχει τρεις νίκες και μια ήττα, διαθέτει ροστερ με πολύ έμπειρες παίκτριες και με σύμμαχο την θετική παράδοση που έχει στα μεταξύ τους παιχνίδια, θα επιδιώξει να μην φύγει με άδεια χέρια από το Χαϊδάρι.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια ο ενθουσιώδης Μίλωνας με κεκτημένη ταχύτητα από τις τέσσερις σερί νίκες, υποδέχεται την αδύναμη εκτός έδρας Άμιλλα και στοχεύει στο πέμπτο τρίποντο που θα τον διατηρήσει στο ρετιρέ της βαθμολογίας. Να διευρύνει το αήττητο σερί της θέλει και η Άργυρούπολη που υποδέχεται την Δραπετσώνα, η οποία πέρυσι ηταν στα πλέι οφ ανόδου και φέτος είναι η αρνητική έκπληξη με τέσσερις ήττες

Ο τρίτος Αστέρας Νίκαιας που βρίσκεται σε πορεία ανόδου, υποδέχεται τον ΑΣ Ηλιούπολης που θα παλέψει για την παραμονή του, με στόχο μια νικη ακόμη που θα τον κρατήσει κοντά στην κορυφή και θα του δώσει ψυχολογία για την συνέχεια.

Στο βοηθητικό του ΣΕΦ, η τέταρτη Ίριδα που έκανε ένα καλό ξεκίνημα με τρεις νίκες αλλά και μία ήττα μέχρι στιγμής, υποδέχεται τον μαχητικό Αίολο με στόχο το τρίποντο που θα την βοηθήσει να βαλει τις βάσεις για γρήγορη παραμονή.

Τέλος στον Άλιμο η γηπεδούχος ομάδα θα επιδιώξει την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα με τον νεανικό αλλα πολύ αδύναμο Πήγασο Χαϊαρίου

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής

ΣΕΦ (21.30): Ίρις-Αίολος Ταύρου

Μίλωνα (21.45) Μίλωνας-Άμιλλα Καματερού

Σελεπίτσαρι (21.45) Άστερας Νίκαιας- ΑΣ Ηλιούπολης

Αργυρούπολης (21.45)  Αργυρούπολη- Δραπετσώνα

Αλίμου (21.45)  Άλιμος-Πήγασος Χαίδαρίου

  Χαϊδαρίου (21.45)  Θρίαμβος-Ένωσης Ιλίου

Βαθμολογία 4 αγώνες

1 ΑΟ Θρίαμβος 12β (12-2 σετ )

 2 ΑΟΝΣ Μίλων 12 ( 12-2).  

3 ΑΟΝ Αργυρούπολη 12 (12-2)

4  ΑΟ Αστέρας Νίκαιας 9 (10-3)

.5 ΑΟ Ένωση Ιλίου 9 (10-3) 

6 ΓΑΝΣ Ίρις 9 (9-4 ).

 7 ΑΣ Ηλιούπολης 6 (7-3),

 8 ΑΕ Αιολος Ταύρος 3 (3-9),.

 9 .ΔΑΣ Δραπετσώνα 0 (2-12),

10 .ΑΠΣ Αλίμου 0 (1-12), 

11 ΑΠΣ Αμιλλα 0 (1-12)

12 ΑΟ Πήγασος Χαϊδαρίου 0 (0-12),

 

Σχετικά άρθρα

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ