21-09-2018 14:47

Πρώτη φιλική νίκη για το Μαρκόπουλο, 3-0 το Αιγάλεω

Με νίκη ξεκίνησε το Μαρκόπουλο τις ανεπίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις του, καθώς επικράτησε του Αιγάλεω που αγωνίζεται στην Pre league με 3-0 σετ (26-24, 25-19,25-16).
Στο πρώτο του φιλικό αγώνα, ο προπονητής του Α.Ο.Μ., Κώστας Σωτηρόπουλος, είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλες του τις αθλήτριες του και παράλληλα να δοκιμάσει αρκετά σχήματα.

Από την πλευρά του το Αιγάλεω χωρίς την άρρωστη Μελετιάδη, έδειξε ένα αξιόμαχο σύνολο όπως στο φιλικό με τον Ολυμπιακό, και ήταν ιδιαίτερα  ανταγωνιστικό στο πρώτο σετ.

Το επόμενο φιλικό για τον ΑΟ Μαρκοπούλου είναι το Σάββατο 22 Σεπτεμβρίου με αντίπαλο τον Πανναξιακό. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Μαρκόπουλο, στις 13:00, αμέσως μετά τον αγιασμό των τμημάτων του Συλλόγου.