Η Ελπίδα νίκησε με 3-2 τον Πανερυθραϊκό μετά από μεγάλο ντέρμπι, ενώ ο ΠΟ Μουδανιών νίκησε τον Ολυμπιακό με 3-1 σετ.
H Ελπίδα Αμπελοκήπων και ο ΠΟ Μουδανιών ισοβαθμούν στην πρώτη θέση με 4 βαθμούς αλλά ελπίδες έχει και ο Ολυμπιακός που έχει 3 βαθμούς. Ολα θα κριθούν την Κυριακή στο ντέρμπι μεταξύ της Ελπίδας και του Ολυμπιακού.
Ελπίδα Αμπελοκήπων - Πανερυθραϊκός 3-2
Τα σετ 3-2 (25-19, 22-25, 25-17, 20-25, 15-11)
ΕΛΠΙΔΑ (Μάμαης): Γκερτσέκης, Γιαμακίδης Πέτρου, Γιαμακόο αγώνας μεταξύ της Ελπίδας και του Ολυμπιακού θα είναι σαν τελικός.Ελπίδα Αγλου, Σαλταφερίδης, Αντωνιάδης, Σταμάτης Ιωαν., Σύρας Γ., Θωμαΐδης, Ακριτίδης, Τακματζίδης, Παπουλίδης, Σταμάτης Μαρ. (λ).
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Ρουσάκης): Ρέππας, Ζαρωτιάδης, Σουζούνης, Σταφυλοπάτης, Στόγιας, Ρεστένης Τρ., Φώλιας Ελ. (λ), Παπαδόπουλος, Μπαλίνης, Ρεστένης Μ.ΠΟ Μουδανιών - Ολυμπιακός
Τα σετ: 3-1 (25-23, 25-22, 17-25, 25-21)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Κυριακάκης): Στράτος Απ., Μαλάτρας, Ρούσσας, Χατζηκλημάνογλου, Μάρτος, Βιδάλης, Σαπουντζής, Μπακοδήμος, Στράτος Αθ., Χατζηδημητρίου, Μπαραμπάτης.
ΠΟ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ (Ροδοβίτης): Κλεπουσνιώτης, Μέγας, Κλεπουσνιώτης, Μωραϊτόπουλος, Θωμαδάκης, Κασκανιώτης, Μπουλάκης, Βαμβακάς, Λεονταρίδης, Τσάλας, Κούσεκ, Οικονόμου.
Σε ισοβαθμία της Ελπίδας με τον ΠΟ Μουδανιών η ομάδα των Αμπελοκήπων έχει προβάδισμα, ενώ σε ισοβαθμία Ελπίδας και Ολυμπιακού θα μετρήσει ο μεταξύ τους αγώνας.
Το πανελλήνιο πρωτάθλημα παμπαίδων διοργανώνεται και πάλι μετά το 2010 που είχε καταργηθεί από την διοίκηση Αχιλλέα Μαυρομάτη.
Πρόγραμμα τελικής φάσης Παμπαίδων
1η αγωνιστική
Ελπίδα Αμπελοκήπων - ΠΟ Μουδανιών 3-2 (25-08, 23-25, 17-25, 29-27, 15-08)
Πανερυθραϊκός - Ολυμπιακός 1-3 (25-23, 22-25, 17-25, 24-26)
2η αγωνιστική
16.00: Ελπίδα Αμπελοκήπων - Πανερυθραϊκός 3-2 (25-19, 22-25, 25-17, 20-25, 15-11)
18.00: ΠΟ Μουδανιών - Ολυμπιακός 3-1 (25-23, 25-22, 17-25, 25-21)
3η αγωνιστική
12.00: Ολυμπιακός - Ελπίδα Αμπελοκήπων
14.00: Πανερυθραϊκός - ΠΟ Μουδανιών
Βαθμολογία1. Ελπίδα Αμπελοκήπων 4β. (6-4)
2. ΠΟ Μουδανιών 4β. (5-4)
3. Ολυμπιακός 3β. (4-4)
4. Πανερυθραϊκός 1β. (3-6)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ | |
ΕΤΟΣ | ΝΙΚΗΤΕΣ |
2000 | (ΣΕΦ/Πειραιάς) Ηρακλής |
2001 | (Ν. Σμύρνη/Αθήνα) Αρης Νικαίας |
2002 | (Μετς/Αθήνα) Ηρακλής |
2003 | (Μετς/Αθήνα) Ηρακλής |
2004 | (Μετς/Αθήνα) Ηρακλής |
2005 | (Ν. Ερυθραία/Αθήνα) Ολυμπιακός |
2006 | (Ν. Ηράκλειο/Αθήνα) ΕΑ Πατρών |
2007 | (Πάτρα) Εθνικός Αλεξανδρούπολης |
2008 | (Αλεξανδρούπολη) Εθνικός Αλεξανδρούπολης |
2009 | (Αλεξανδρούπολη) Εθνικός Αλεξανδρούπολης |
2010 | (Πολίχνη/Θεσσαλονίκη) Ηρακλής |