1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
15-03-2015 21:39

Η αυτοκρατορία του Αιγάλεω

Νέα μεγάλη επιτυχία για τις κορασίδες του Αιγάλεω που πέτυχαν την ανατροπή, επικράτησαν με 3-1 της Αργυρούπολης στον μεγάλο τελικό του πρωταθλήματος κορασίδων της ΕΣΠΕΔΑ και σήκωσαν το τρόπαιο για 4η συνεχόμενη φορά.
Το Αιγάλεω βρέθηκε πίσω με 1-0 στα σετ, αλλά στη συνέχεια βελτιώθηκε, πήρε το δεύτερο μετά από... θρίλερ και επέβαλε το ρυθμό του.

Τα σετ: 3-1 (20-25, 26-24,25-21, 25-12)

ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (Αντωνιάδη): Βλάχου, Κουλοπούλου, Γαρδούνη, Χαραλαμποπούλου, Μιλεντίγεβιτς, Κομβόκη /Αναστασιάδη-λ, Πατά.
ΑΟΝ ΑΥΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ιωάννου): Ζουμπούκου, Καραμπάγια, Γιατρά, Ματσούκα, Βελούδου, Γεωργίου/ Μυστίδου -λ, Καπάτου, Τσουρουπάκη, Γαλάνη.

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1992-93 : 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2. ΓΝΟΝ Αρης 3. ΓΣ Ηλιούπολης
1993-94 : 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2. ΓΣ Πανιώνιος 3. Παντζιτζιφιακός ΑΟ
1994-95 : 1.ΓΣ Πανιώνιος 2.ΑΟ Φιλία Ηλιούπολης 3. ΑΠΣΑΒ Φιλία
1995-96 : 1.ΑΠΣΑΒ Φιλία 2. ΓΝΟΝ Αρης 3. ΓΣ Ηλιούπολης
1996-97 : 1.ΑΠΣΑΒ Φιλία 2. ΓΝΟΝ Αρης 3. ΑΟ Προοδευτική
1997-98:  1. ΑΠΣΑΒ Φιλία 2. ΟΦΑ Απολλώνιος 3. ΑΓΟΓ Ευρυάλη
1998-99:  1. ΟΦΑ Απολλώνιος 2.ΓΣ Πετρούπολης 3. ΓΝΟΝ Αρης
1999-00:  1. ΑΠΣΑΒ Φιλία 2. ΟΦΑ Απολλώνιος 3. ΓΝΟΝ Αρης
2000-01:  1.ΑΠΣΑΒ Φιλία 2. ΑΟΝΣ Μίλων 3. Ολυμπιακός  ΣΦΠ
2001-02:  1.ΓΝΟΝ Αρης  2.ΑΠΣΑΒ Φιλία 3. ΑΟΝΣ Μίλων
2002-03:  1.ΑΕ Νίκαια 2. ΓΣ Πετρούπολης 3. ΑΟ Τράχωνες
2003-04:  1.ΓΣ Πετρούπολης 2. ΑΟ Προοδευτική 3.ΑΟ Τράχωνες
2004-05:  1.ΑΟ Αιγάλεω 2. ΓΣ Πετρούπολης 3. ΑΟ Προοδευτική
2005-06:  1.ΑΟ Τράχωνες 2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3. ΑΟ Αιγάλεω
2006-07:  1.ΑΟ Τράχωνες 2. ΑΟ Αιγάλεω 3. Ολυμπιακός ΣΦΠ
2007-08:  1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2. ΑΓΟΓ Ευρυάλη 3. ΑΟ Τράχωνες
2008-09:  1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2. ΑΟ Τράχωνες 3. ΑΟ Γ. Ζώη
2009-10:  1.ΑΓΣ Αρτεμις 2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3. ΑΟ Ενωση Ιλίου
2010-11:  1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2. ΑΟ Ενωση Ιλίου 3. ΑΟΝΣ Μίλων
2011-12:  1.ΑΟ Ενωση Ιλίου 2. ΓΣ Ηλιούπολης 3. ΓΣ Πανιώνιος
2012-13:  1.ΑΟ Αιγάλεω 2. ΑΟΝ Αργυρούπολης 3.ΓΣ Πανιώνιος
2013-14:  1.ΑΟ Αιγάλεω 2. ΓΣ Ηλιούπολης 3.ΓΣ Πανιώνιος
2014-15:  1.ΑΟ Αιγάλεω 2.ΑΟΝ Αργυρούπολη 3. Ολυμπιακός ΣΦΠ 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ