• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 1734
26-01-2015 12:39

Σαν γκολ στο 90' (video)

Ήταν σαν να μπαίνει γκολ στο 90ο λεπτό όταν ο Ρέιντελ Χιερεζουέλο έκανε το 22-20 στο τάι μπρέικ για να νικήσει η Μολφέτα, τη δεύτερη του ιταλικού πρωταθλήματος, Τρεντίνο.

Ύστερα από 2 ώρες και 16 λεπτά ο Χιερεζουέλο έδωσε ένα τέλος στο ατελείωτο παιχνίδι της ιταλικής λίγκα κι έστειλε στα ουράνια τους φίλους της ομάδας, ενώ ο ίδιος έδειξε με το παραπάνω τη χαρά του. Ο Χιερεζουέλο πέτυχε συνολικά 9 πόντους.

Για την Τρεντίνο αυτό ήταν ένα σοκ, αφού η αντίπαλος την απομάκρυνε από τον στόχο της κορυφής, στην οποία βρίσκεται η Μοντένα μετά και τη νίκη της επί της Μόνζα με 3-0.

Τα σετ: 3-2 (20-25, 25-20, 25-22, 19-25, 22-20)