Cannot find volleynews.v2/BEACH-VOLLEY/2014/BVA-WinterLeague folder inside /var/www/volleynews.gr/images/volleynews.v2/BEACH-VOLLEY/2014/BVA-WinterLeague/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:nginx/1.14.0
Client OS:Unknown
PHP:5.6.38
Με την πρώτη θέση στο Βαλκανικό πρωτάθλημα και το χρυσό μετάλλιο στο στήθος αποχαιρέτησαν το 2014 ο Γιώργος Κοτσιλιάνος και ο Νίκος Ζουπάνης. Μετά την πέμπτη θέση στο Όπεν της Νοτίου Αφρικής, το ελληνικό δίδυμο κατέκτησε την πρωτιά στην Άγκυρα, νικώντας στον τελικό με 2-0 (21-15, 21-13) τους Σέρβους Στέφαν Μπάστα, Ράσκο Γιοβάνοβιτς.

Έτσι, η χρονιά για τον Κοτσιλιάνο και τον Ζουπάνι κλείνει με τον καλύτερο τρόπο και επιστρέφουν πλέον στην βάση του στην Κρήτη και το Ρέθυμνο. Η Εθνική ομάδα εκτός από το χρυσό μετάλλιο, έλαβαν και 1.400 ευρώ ως νικήτρια ομάδα, η δεύτερη θέση έδωσε 1.000, η τρίτη 700 και η τέταρτη 500.

Την τρίτη θέση κατέκτησαν οι Τούρκοι Σελτσούκ Σεκέρτσι και Χασάν Μέρμερ, οι οποίοι στον μικρό τελικό επικράτησαν με 2-0 (21-19, 21-16) με αντιπάλους τους επίσης Σέρβους Σάσα Σούρλα και Ντόρντζε Κλάσνιτς.

Οι Σακκάς, Κανέλλος οι οποίοι εκπροσωπούν την Εθνική ομάδα κάτω των 18, ολοκλήρωσαν την διοργάνωση καταλαμβάνοντας την 8η θέση.