Cannot find volleynews.v2/MEN/FOINIKAS/2013-14/DIETHNES-TOURNOUA folder inside /var/www/volleynews.gr/images/volleynews.v2/MEN/FOINIKAS/2013-14/DIETHNES-TOURNOUA/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:nginx/1.14.0
Client OS:Unknown
PHP:5.6.38
Η βουλγαρική Γκάμπροβο με 15 πόντους του Μίντσεφ νίκησε με 3-1 την αιγυπτιακή Σμούχα και σημείωσε την πρώτη της νίκη στο 1ο Διεθνές Τουρνουά Νοτίου Αιγαίου που γίνεται στη Σύρο.

Η βουλγαρική ομάδα, παρατάχθηκε με πολλές αλλαγές στη σύνθεσή της συγκριτικά με το χθεσινό ματς απέναντι στην TV Buhl, ενώ και οι Αιγύπτιοι ξεκίνησαν με κάποιες διαφοροποιήσεις στην αρχική σύνθεσή τους.

Καλύτεροι παίκτες για τους νικητές οι Minchev (διαγώνιος) και Stoykov (ακραίος), ενώ από τους ηττημένους ξεχώρισε ο ακραίος Moustafa.Το πρώτο σετ εξελίχθηκε σ' ένα μονόλογο της Smouha με τον Mahboub στο ξεκίνημα να... ξεχνά να βγει από το σερβίς (11-1 από 1-1) και να μετατρέπει το υπόλοιπο σετ σε τυπική διαδικασία. Στο 2ο σετ, όπως αναμενόταν, οι Βούλγαροι αντέδρασαν, πήραν από την αρχή το προβάδισμα, το οποίο συνεχώς διεύρυναν και έφτασαν εύκολα στην ισοφάριση.

Το 3ο σετ ήταν αμφίρροπο με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν συνεχώς στο σκορ και την Gabrovo να κάνει καλύτερες επιλογές στο φινάλε και να παίρνει το προβάδισμα. Με την ψυχολογία υπέρ τους, οι παίκτες του Gerasimov ήταν καλύτεροι στο 4ο σετ, δεν έχασαν καθόλου το προβάδισμα και έφτασαν στην τελική επικράτηση.

Τα σετ: 25-10, 16-25, 22-25, 22-25

Smouha Club (Elsalam): Elfayoumi 3, Elsattar 8, Mahboub 7, Petrov 5, Afefe 9, Moustafa 23, Ibrahim (λ-22% υπ.-17% αρ.), Abouraia, Elnaggar, Refaat 1

CVC Gabrovo (Gerasimov): Kichukov 4, Minchev 15, Gaydarski, Stoykov 13, Vuldzhev 5, Paliyski 8, Mitev (λ-56% υπ.-39% αρ.), Stefanov 2, S. Georgiev, Vlasev 10, Il. Georgiev 10