1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
05-08-2022 20:07

Πανελλήνιο πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ K19: Οι ομάδες που θα διεκδικήσουν τον τίτλο

To διήμερο 7-8 Αυγούστου θα διεξαχθεί στο Karteros Beach Sports Center στο Ηράκλειο της Κρήτης η τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος Juniors Κ19 αγοριών-κοριτσιών.

Συνολικά 31 ομάδες από όλη την Ελλάδα θα διεκδικήσουν τους δύο τελευταίους (χρονικά) εγχώριους τίτλους της χρονιάς στις υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις του Karteros Beach Sports Center.

Να σημειώσουμε ότι η Κρήτη φιλοξενεί τελική φάση juniors για πρώτη μετά από 19 χρόνια, καθώς η προηγούμενη ήταν το 2003 όταν το Ρέθυμνο είχε φιλοξενήσει τους τελικούς Κ18 αγοριών-κοριτσιών. 

Αναλυτικά οι ομάδες που θα συμμετάσχουν στο τουρνουά:

Ταμπλό κοριτσιών

1.Φανιουδάκη Ελευθερία/Φανιουδάκη Νικολέτα, ΕΣΠΕΚ

2.Καλουτσάκη Ελένη/Ματαλιωτάκη Θέμις, ΕΣΠΕΚ

3.Πιτσούλη Εμμανουέλα/Πρινιωτάκη Παρασκευή, ΕΣΠΕΚ

4.Κοντζεδάκη Ιωάννα/Φετφατζή Ελευθερία, ΕΣΠΕΚ

5.Κουκουδίτσκα Κορίνα/Λιόφτη Κατερίνα, ΕΠΕΣΘ 

6.Γιαλαμά Εβελίνα/Μιχαηλίδου Άννα, ΕΠΕΣΘ 

7.Καραδημήτρα Ευθυμία/Σκουλούδη Αμαλία, ΕΠΕΣΘ 

8.Κατσιμήγα Κωνσταντίνα/Κούρκουλου Έλενα, ΕΣΠΕΠ 

9.Αυγουστάτου Αμαλία/Λούκα Σοφία, ΕΣΠΕΠ 

10.Γκιζέττη Σταματία/Πιτσιγκώνη Ελπίδα, ΤΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 

11.Γκίκα Νικολέτα/Θαρρενάκη Καλλιόπη, ΤΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

12.Κατέρη Κατερίνα/Κοντακιώτη Αγγελική, ΕΣΠΑΑΑ 

13.Παρίση Κωνσταντίνα/Πατακιάρα Ζωή, ΕΣΠΕΔΕ

14.Μόκαλη Γεωργία/Μόκαλη Δήμητρα,ΕΣΠΕ ΘΡ. / ΑΝ. ΜΑΚ 

15.Κοντούδη Τόνια/Αναγνωστοπούλου Άννα, ΕΣΠΕΔΑ 

16.Βασιλειάδου Ελπίδα/Ζειμπέκη Ολγα-Μαρία, ΕΣΠΕΜ

Ταμπλό αγοριών

1.Αστρινάκης Δημήτρης/Σπιταδάκης Ιωάννης, ΕΣΠΕΚ

2.Γαλιάκης Ιάσονας/Απλαδάς Σπύρος, ΕΣΠΕΚ

3.Δασκαλάκης Αντώνης/Σφακιανάκης Γιώργος, ΕΣΠΕΚ

4.Γεροβασίλης Γιώργος/Θανόπουλος Κωνσταντίνος, ΤΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

5.Ιντρισλλάρι Αλέξανδρος/Παπαϊωάννου Δημήτρης, ΤΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

6.Καλιόζης Δημήτρης/Καρδούλιας Ιωάννης, ΤΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

7.Καραμανίδης Κοσμάς/Σταυρόπουλος Ευάγγελος, ΕΣΠΕ ΘΡ. / ΑΝ. ΜΑΚ

8.Κεσκίνης Κυριάκος/Κοντοστάθης Ανδρέας, ΕΣΠΕ ΘΡ. / ΑΝ. ΜΑΚ

9.Βένιος Κώστας/Καρύκας Αντώνης, ΕΣΠΑΑΑ

10.Γκουβάκης Βέργος/Φουμάκης Νίκος, ΕΣΠΑΑΑ

11.Γεωργιαδης Χριστόφορος/Ρουμελιώτης Φώτης, ΕΣΠΕΚΕΛ

12.Παξιμαδάκης Χάρης/Πηλίτσης Πέτρος, ΕΣΠΕΚΕΛ

13.Γιαννόπουλος Αθανάσιος/Παπανικολάου Γιώργος, ΕΣΠΕΜ

14.Πετρόπουλος Λεωνίδας/Σπύρου Κώστας, ΕΣΠΕΠ

15.Μηλιώνης Βίκτωρας/Ρέγκλης Ηλίας,  ΕΣΠΕΔΑ

Η τεχνική σύσκεψη των αγώνων και ο έλεγχος των ομάδων θα ξεκινήσει στις 19:00 στο ξενοδοχείο Vanisko που φιλοξενούνται οι αθλητές και με την ολοκλήρωση τους θα ανακοινωθεί και το πλήρες πρόγραμμα των αγώνων.

Αφήστε το σχόλιό σας

Βεβαιωθείτε ότι έχετε συμπληρώσει τα απαραίτητα πεδία (*). Σχόλια με κώδικα HTML, greeklish, κεφαλαία και υβριστικά σχόλια θα διαγράφονται.