Η εθνική ομάδα των ανδρών, που βρίσκεται στο Νο12 των προκριματικών επικράτησε με 2-0 (21-15, 21-19) των Λευκορωσων Καβαλένκα / Ντζιάντκου (Νο21) για τον πρώτο προκριματικό γύρο της διοργάνωσης.
Όμως για να προκριθούν στο κυρίως ταμπλό θα πρέπει να περάσουν από τους Ιταλόύς Ινγκρόσο Μ/ Ινγκρόσο P (Νο5) τους οποίους θα αντιμετωπίσουν αργότερα μέσα στην ημέρα (η ώρα θα ανακοινωθεί αργότερα). Την περσινή σεζόν είχαν χάσει εύκολα από τους Ιταλούς, αλλά αυτή τη στιγμή οι Κότσι, Ζούπα φαίνεται ότι διανύουν καλό... φεγγάρι.
Όμως για να προκριθούν στο κυρίως ταμπλό θα πρέπει να περάσουν από τους Ιταλόύς Ινγκρόσο Μ/ Ινγκρόσο P (Νο5) τους οποίους θα αντιμετωπίσουν αργότερα μέσα στην ημέρα (η ώρα θα ανακοινωθεί αργότερα). Την περσινή σεζόν είχαν χάσει εύκολα από τους Ιταλούς, αλλά αυτή τη στιγμή οι Κότσι, Ζούπα φαίνεται ότι διανύουν καλό... φεγγάρι.
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | ||||||
Round 2 | |||||||
24 | 24-May | Winner of match #15 | Kapa/McHugh AUS [2] | ||||
23 | 24-May | Winner of match #13 | Winner of match #14 | ||||
22 | 24-May | Winner of match #11 | Doherty/Mayer USA [6] | ||||
21 | 24-May | Grimalt E./Grimalt M. CHI [3] | Winner of match #10 | ||||
20 | 24-May | Gabathuler/Gerson SUI [13] | Kadziola/Szalankiewicz POL [4] | ||||
19 | 24-May | Ingrosso M./Ingrosso P. ITA [5] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [12] | ||||
18 | 24-May | Plavins/Regza LAT [9] | Guto/Saymon BRA [8] | ||||
17 | 24-May | Krou/Rowlandson FRA [1] | Beeler/Strasser SUI [16] | ||||
Round 1 | |||||||
16 | Bye | Kapa/McHugh AUS [2] | |||||
15 | 24-May | 13:10 | 4 | Sidorenko/Dyachenko KAZ [15] | Marco/García ESP [18] | ||
14 | 24-May | 13:10 | 1 | Sivolap/Velichko RUS [23] | Huber/Seidl AUT [10] | ||
13 | 24-May | 13:10 | 2 | Ricardo/Andre BRA [7] | Ivanovs/Sorokins LAT [26] | LIVE | |
12 | 24-May | 12:20 | 2 | Popov/Denin UKR [27] | Doherty/Mayer USA [6] | 0-2 (14-21, 16-21) | 0:29 |
11 | 24-May | 12:20 | 1 | Windscheif/Fuchs GER [11] | Likholetov/Leshukov RUS [22] | LIVE - 1-0 (23-21, 11-12) | 0:21 |
10 | 24-May | 12:20 | 4 | Finsters/Tocs LAT [19] | Bryl/Kujawiak POL [14] | LIVE - 1-1 (21-19, 11-21, 11-9) | 0:29 |
9 | 24-May | 12:20 | 3 | Grimalt E./Grimalt M. CHI [3] | Del Carpio/BONCOMPAGNI ITA [30] | 2-0 (21-11, 21-16) | 0:29 |
8 | 24-May | 11:30 | 4 | Nõlvak/Tiisaar EST [29] | Kadziola/Szalankiewicz POL [4] | 0-2 (17-21, 18-21) | 0:33 |
7 | 24-May | 11:30 | 3 | Gabathuler/Gerson SUI [13] | Retterholt/Bergerud NOR [20] | 2-1 (21-13, 16-21, 15-9) | 0:42 |
6 | 24-May | 10:40 | 3 | Kavalenka/Dziadkou BLR [21] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [12] | 0-2 (15-21, 19-21) | 0:32 |
5 | 24-May | 10:40 | 2 | Ingrosso M./Ingrosso P. ITA [5] | Bakhnar/Odintsov RUS [28] | 2-0 (21-16, 21-11) | 0:29 |
4 | 24-May | 11:30 | 1 | Bogatov/Hudyakov RUS [25] | Guto/Saymon BRA [8] | 1-2 (21-18, 13-21, 12-15) | 0:41 |
3 | 24-May | 11:30 | 2 | Plavins/Regza LAT [9] | Gordieiev/Babich UKR [24] | 2-0 (21-19, 21-18) | 0:34 |
2 | 24-May | 10:40 | 1 | Koshkarev/Bykanov RUS [17] | Beeler/Strasser SUI [16] | 0-2 (16-21, 17-21) | 0:31 |
1 | Krou/Rowlandson FRA [1] | Bye |