Έτσι η Εθνική ομάδα πήρε την πιο... ξεκούραστη νίκη της μέχρι τώρα (είχαν προηγηθεί τέσσερα τάι μπρέικ, δύο στα προκριματικά και δύο στον όμιλο) και προκρίθηκε ως πρώτη στον όμιλο στον επόμενο γύρο. Πλέον, περιμένουν την κλήρωση που θα πραγματοποιηθεί αργότερα για να μάθουν τον αντίπαλο τους.
Διαβάστε επίσης:
Με μεγάλη ανατροπή στην επόμενη φάση οι «Κότσι, Ζούπα»
Νίκη-θρίλερ για Κότσι, Ζούπα και πάνε για πρόκριση
Στο κυρίως ταμπλό οι Κοτσιλιάνος, Ζουπάνης
Φουλ για το κυρίως ταμπλό Κότσι, Ζούπα
Αυστριακό εμπόδιο για Κοτσιλιάνο / Ζουπάνη
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | ||||||
Final 1st Place | |||||||
72 | 15-May | 16:45 | 1 | Winner of match #69 | Winner of match #70 | ||
Final 3rd Place | |||||||
71 | 15-May | 15:30 | 1 | Loser of match #69 | Loser of match #70 | ||
Semifinals | |||||||
70 | 15-May | 12:30 | 1 | Winner of match #67 | Winner of match #68 | ||
69 | 15-May | 11:30 | 1 | Winner of match #65 | Winner of match #66 | ||
Round 3 | |||||||
68 | 14-May | Winner of match #63 | Winner of match #64 | ||||
67 | 14-May | Winner of match #61 | Winner of match #62 | ||||
66 | 14-May | Winner of match #59 | Winner of match #60 | ||||
65 | 14-May | Winner of match #57 | Winner of match #58 | ||||
Round 2 | |||||||
64 | 14-May | Draw | Winner of match #56 | ||||
63 | 14-May | Draw | Winner of match #55 | ||||
62 | 14-May | Draw | Winner of match #54 | ||||
61 | 14-May | Draw | Winner of match #53 | ||||
60 | 14-May | Draw | Winner of match #52 | ||||
59 | 14-May | Draw | Winner of match #51 | ||||
58 | 14-May | Draw | Winner of match #50 | ||||
57 | 14-May | Draw | Winner of match #49 | ||||
Round 1 | |||||||
56 | 14-May | Draw | Draw | ||||
55 | 14-May | Draw | Draw | ||||
54 | 14-May | Horrem/Eithun NOR [22] | Olson/Casebeer USA [30] | ||||
53 | 14-May | Kadziola/Szalankiewicz POL [14] | Krou/Rowlandson FRA [11] | ||||
52 | 14-May | Kapa/McHugh AUS [12] | Böckermann/Flüggen GER [9] | ||||
51 | 14-May | Nummerdor/Varenhorst NED [1] | Jefferson/Cherif QAT [15] | ||||
50 | 14-May | Binstock/Schachter CAN [10] | Gabathuler/Gerson SUI [21] | ||||
49 | 14-May | Giginoglu/Gögtepe V. TUR [8] | Erdmann/Matysik GER [7] | ||||
Pool H | |||||||
48 | 13-May | 14:50 | 2 | Kvamsdal/Sørum NOR [24] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [25] | forfeit team A | |
47 | 13-May | 14:50 | 1 | Giginoglu/Gögtepe V. TUR [8] | Böckermann/Flüggen GER [9] | 2-1 (19-21, 21-19, 15-9) | 0:56 |
32 | 12-May | 16:30 | 2 | Böckermann/Flüggen GER [9] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [25] | 1-2 (22-20, 18-21, 11-15) | 0:52 |
31 | 12-May | 16:30 | 1 | Giginoglu/Gögtepe V. TUR [8] | Kvamsdal/Sørum NOR [24] | 2-1 (23-25, 21-17, 15-13) | 0:57 |
16 | 12-May | 13:10 | 3 | Böckermann/Flüggen GER [9] | Kvamsdal/Sørum NOR [24] | 2-0 (21-13, 21-16) | 0:32 |
15 | 12-May | 12:20 | 1 | Giginoglu/Gögtepe V. TUR [8] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [25] | 1-2 (13-21, 21-17, 13-15) | 0:51 |
Pool G | |||||||
46 | 13-May | 14:50 | 4 | Hordvik/Usken NOR [23] | Bryl/Kujawiak POL [26] | 1-2 (21-17, 19-21, 12-15) | 0:44 |
45 | 13-May | 14:50 | 5 | Erdmann/Matysik GER [7] | Binstock/Schachter CAN [10] | 2-0 (21-15, 26-24) | 0:41 |
30 | 12-May | 16:30 | 5 | Binstock/Schachter CAN [10] | Bryl/Kujawiak POL [26] | 2-1 (29-27, 18-21, 15-13) | 0:57 |
29 | 12-May | 16:30 | 4 | Erdmann/Matysik GER [7] | Hordvik/Usken NOR [23] | 2-0 (21-15, 21-13) | 0:29 |
14 | 12-May | 12:20 | 5 | Binstock/Schachter CAN [10] | Hordvik/Usken NOR [23] | 2-0 (21-16, 21-16) | 0:34 |
13 | 12-May | 12:20 | 4 | Erdmann/Matysik GER [7] | Bryl/Kujawiak POL [26] | 0-2 (10-21, 16-21) | 0:31 |
Pool F | |||||||
44 | 13-May | 14:00 | 5 | Horrem/Eithun NOR [22] | Júlio/Ahmed Tijan QAT [27] | 2-1 (21-18, 17-21, 15-12) | 0:47 |
43 | 13-May | 14:00 | 4 | Fijalek/Prudel POL [6] | Krou/Rowlandson FRA [11] | 1-2 (21-16, 17-21, 13-15) | 0:51 |
28 | 12-May | 15:40 | 5 | Krou/Rowlandson FRA [11] | Júlio/Ahmed Tijan QAT [27] | 2-0 (21-17, 21-14) | 0:27 |
27 | 12-May | 15:40 | 4 | Fijalek/Prudel POL [6] | Horrem/Eithun NOR [22] | 2-0 (21-15, 21-19) | 0:40 |
12 | 12-May | 11:30 | 4 | Krou/Rowlandson FRA [11] | Horrem/Eithun NOR [22] | 0-2 (15-21, 14-21) | 0:35 |
11 | 12-May | 11:30 | 5 | Fijalek/Prudel POL [6] | Júlio/Ahmed Tijan QAT [27] | 2-0 (21-16, 21-13) | 0:33 |
Pool E | |||||||
42 | 13-May | 14:00 | 2 | Gabathuler/Gerson SUI [21] | Kavalenka/Dziadkou BLR [28] | 2-0 (21-15, 22-20) | 0:36 |
41 | 13-May | 14:00 | 1 | Losiak/Kantor POL [5] | Kapa/McHugh AUS [12] | 2-0 (21-12, 21-16) | 0:33 |
26 | 12-May | 14:50 | 5 | Kapa/McHugh AUS [12] | Kavalenka/Dziadkou BLR [28] | 2-1 (21-13, 17-21, 16-14) | 0:43 |
25 | 12-May | 14:50 | 4 | Losiak/Kantor POL [5] | Gabathuler/Gerson SUI [21] | 2-1 (21-16, 18-21, 15-12) | 0:47 |
10 | 12-May | 10:40 | 5 | Kapa/McHugh AUS [12] | Gabathuler/Gerson SUI [21] | 2-1 (19-21, 21-15, 15-10) | 0:48 |
9 | 12-May | 10:40 | 4 | Losiak/Kantor POL [5] | Kavalenka/Dziadkou BLR [28] | 2-0 (21-16, 21-18) | 0:32 |
Pool D | |||||||
40 | 13-May | 11:30 | 1 | Kunert/Dressler AUT [20] | Mermer/Urlu TUR [29] | 1-2 (21-18, 19-21, 13-15) | 0:49 |
39 | 13-May | 11:30 | 2 | Samoilovs/Smedins J. LAT [4] | Ingrosso M./Ingrosso P. ITA [13] | 2-0 (21-19, 21-12) | 0:36 |
24 | 12-May | 14:50 | 1 | Ingrosso M./Ingrosso P. ITA [13] | Mermer/Urlu TUR [29] | 2-1 (21-15, 17-21, 18-16) | 0:53 |
23 | 12-May | 14:50 | 2 | Samoilovs/Smedins J. LAT [4] | Kunert/Dressler AUT [20] | 2-1 (21-10, 18-21, 15-9) | 0:47 |
8 | 12-May | 11:30 | 2 | Ingrosso M./Ingrosso P. ITA [13] | Kunert/Dressler AUT [20] | 2-1 (21-17, 16-21, 15-10) | 0:48 |
7 | 12-May | 11:30 | 1 | Samoilovs/Smedins J. LAT [4] | Mermer/Urlu TUR [29] | 2-0 (21-17, 25-23) | 0:41 |
Pool C | |||||||
38 | 13-May | 11:30 | 5 | Walkenhorst/Poniewaz B. GER [19] | Olson/Casebeer USA [30] | 2-1 (13-21, 21-17, 15-9) | 0:50 |
37 | 13-May | 11:30 | 4 | Hyden/Bourne USA [3] | Kadziola/Szalankiewicz POL [14] | 2-1 (21-18, 19-21, 15-10) | 0:44 |
22 | 12-May | 14:00 | 4 | Kadziola/Szalankiewicz POL [14] | Olson/Casebeer USA [30] | 2-1 (21-15, 18-21, 15-11) | 0:48 |
21 | 12-May | 14:00 | 5 | Hyden/Bourne USA [3] | Walkenhorst/Poniewaz B. GER [19] | 2-0 (21-16, 21-18) | 0:35 |
6 | 12-May | 09:50 | 5 | Kadziola/Szalankiewicz POL [14] | Walkenhorst/Poniewaz B. GER [19] | 2-1 (19-21, 21-17, 15-9) | 0:45 |
5 | 12-May | 09:50 | 4 | Hyden/Bourne USA [3] | Olson/Casebeer USA [30] | 0-2 (19-21, 17-21) | 0:40 |
Pool B | |||||||
36 | 13-May | 10:40 | 4 | Pedlow/O'Gorman CAN [18] | Zeljkovic/Silic CRO [31] | 2-0 (21-12, 21-16) | 0:34 |
35 | 13-May | 10:40 | 5 | Brouwer/Meeuwsen NED [2] | Jefferson/Cherif QAT [15] | 2-1 (19-21, 21-15, 15-8) | 0:44 |
20 | 12-May | 13:10 | 5 | Jefferson/Cherif QAT [15] | Zeljkovic/Silic CRO [31] | 2-1 (19-21, 21-16, 15-8) | 0:44 |
19 | 12-May | 13:10 | 4 | Brouwer/Meeuwsen NED [2] | Pedlow/O'Gorman CAN [18] | 2-1 (21-16, 14-21, 15-13) | 0:48 |
4 | 12-May | 09:00 | 5 | Jefferson/Cherif QAT [15] | Pedlow/O'Gorman CAN [18] | 1-2 (14-21, 21-17, 11-15) | 0:45 |
3 | 12-May | 09:00 | 4 | Brouwer/Meeuwsen NED [2] | Zeljkovic/Silic CRO [31] | 2-0 (21-14, 21-15) | 0:29 |
Pool A | |||||||
34 | 13-May | 10:40 | 1 | Huber/Seidl AUT [17] | Sah/Alibaba TUR [32] | 2-0 (21-15, 21-12) | 0:37 |
33 | 13-May | 10:40 | 2 | Nummerdor/Varenhorst NED [1] | Plavins/Regza LAT [16] | 1-2 (21-17, 19-21, 11-15) | 0:48 |
18 | 12-May | 15:40 | 1 | Plavins/Regza LAT [16] | Sah/Alibaba TUR [32] | 2-0 (21-12, 21-12) | 0:28 |
17 | 12-May | 15:40 | 2 | Nummerdor/Varenhorst NED [1] | Huber/Seidl AUT [17] | 2-1 (21-13, 19-21, 15-13) | 0:45 |
2 | 12-May | 12:20 | 2 | Plavins/Regza LAT [16] | Huber/Seidl AUT [17] | 2-1 (21-16, 21-23, 15-11) | 0:48 |
1 | 12-May | 12:20 | 3 | Nummerdor/Varenhorst NED [1] | Sah/Alibaba TUR [32] | 2-0 (21-14, 21-12) | 0:27 |