Α.Ο.Καλαμάτα 80
ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 2013-14

ΗΡΘΑΝ: Χρήστος Δημητρακόπουλος (Λ – Παμβοχαϊκός), Μάριος Περπινάκης (Α – ΟΦΗ), Στέφανος Μάνα (Κ – εκτός δράσης την περίοδο 2012-13), Φρίξος Κωτσάκης (Α - από την εφηβική ομάδα Καλάματα 80), Γιώργος Νιάρχος (Κ - από την εφηβική ομάδα Καλάματα 80), Αριστοφάνης Διακουμένας (Α – από την εφηβική ομάδα Καλάματα 80).

ΕΜΕΙΝΑΝ: Νίκος Γιατράκος (Α), Φέλιξ Μπλάουελ (Δ), Νίκος Μανιατέας (Δ), Διαμαντής Εξαρχέας (Λ-Α), Γιάννης Βραχνάς (Α), Σπύρος Αποστολόπουλος (Π), Δημοσθένης Μπουσούνης (Π), Παναγιώτης Κακαλέτρης (Κ), Στέλιος Δεσλής (Κ), Γιώργος Κουλιέρης (Α).

ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΕΙΣ: Μάνος Ξενάκης (Α).

ΕΦΥΓΑΝ: Γιάννης Τρουπάκης (Π), Ανδρέας Σαρδέλης (Α-Δ - Ακρίτας Καλαμάτας).

ΟΜΑΔΑ 2012-13: Νίκος Γιατράκος (Α), Φέλιξ Μπλάουελ (Δ), Νίκος Μανιατέας (Δ), Διαμαντής Εξαρχέας (Λ-Α), Γιάννης Βραχνάς (Α), Σπύρος Αποστολόπουλος (Π), Δημοσθένης Μπουσούνης (Π), Παναγιώτης Κακαλέτρης (Κ), Στέλιος Δεσλής (Κ), Γιώργος Κουλιέρης (Α).

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ 2013-14: Γιώργος Κουλιέρης (ανανέωσε).
Highlights A.O.Καλαμάτα 80 - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 1-3 (vid)
Απογοητευμένος ο προπονητής της Καλαμάτας 80 Παναγιώτης Ντάκουρης για  τον υποβιβασμό της ομάδα του, επεσήμανε:
Ο Φοίνικας Σύρου κέρδισε στην Μεσσηνία  3-1 την Καλαμάτα 80 και με 3-0 νίκες έμεινε στην  Volley League  ανδρών, ενώ η ηττημένη επιστρέφει στην Pre League, εκτός κι αν με πολιτική παρέμβαση αυξηθούν οι ομάδες σε 12.
Αγώνας δίχως αύριο θα γίνει στην Καλαμάτα όπου η τοπική ομάδα θα υποδεχτεί τον Α.Ο.Φοίνικα Σύρου στον τρίτο αγώνα επιβίωσης στη σειρά των πλέι άουτ. (Δημοτικό Γυμναστήριο Καλαμάτας, πλέι άουτ, 3ος αγώνας, 24/3, 19:00, Live Streaming ESAP T.V. You Tube, Διαιτητές: Κουτσούλας, Νικάκης).
Highlights ΑΟ Φοίνικας Σύρου - AO Καλαμάτα 80 3-1 | 2η αγ PLAY OUTS 8-9 | 3-1 σετ VOLLEY LEAGUE 2023-24
Ο ακραίος της Καλαμάτας Γιάννης Μαντέκας δήλωσε:
Ο προπονητής του Φοίνικα Σύρου Τσέντομιρ Ίλιτς είπε για το 2-0 κόντρα στην Καλαμάτα:
Ο Α.Ο.Φοίνικας Σύρου νίκησε με 3-1 σετ τον Α.Ο.Καλαμάτα 80 και έκανε το 2-0 στη σειρά των νικών στα πλέι άουτ της Volley League.
Ο δεύτερος... τελικός επιβίωσης θα γίνει το Σάββατο στη Σύρο μεταξύ του Φοίνικα και του Α.Ο.Καλαμάτα 80. Οι συριανοί μετά τη νίκη τους με 3-2 στον πρώτο αγώνα προηγούνται με 1-0 στις νίκες και θέλουν να ζευγαρώσουν τις επιτυχίες τους για να αποκτήσουν ξεκάθαρο προβάδισμα παραμονής στην κατηγορία. (γυμναστήριο Δημήτριος Βικέλας, Σύρος, πλέι άουτ, 2ος αγώνας, 16/3, 19:00, Live Streaming ESAP T.V. You Tube, Διαιτητές: Μυλωνάκης, Μουλά Ειρ.).
Highlights: Α.Ο.Καλαμάτα 80 - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου 2-3 (vid)
Ο προπονητής της Καλαμάτας 80 Παναγιώτης Ντακουρης δήλωσε:
Το «πειρατικό» του Φοίνικα Σύρου πέρασε νικηφόρα από τη Μεσσηνία νικώντας με 3-2 σετ την Καλαμάτα 80 σπάζοντας την έδρα στη σειρά των πλέι άουτ.
Στο τρίτο final-4 της ιστορίας του και δεύτερο συνεχόμενο προκρίθηκε ο Μίλωνας, ο οποίος τα βρήκε σκούρα απέναντι στην Καλαμάτα 80 αλλά έφυγε νικητής από την Μεσσηνία με 3-2 σετ.
Highlights: A.O.Kαλαμάτα - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (vid)