1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
17-11-2012 16:48

Πρόγραμμα Α2 Ανδρών - Α΄ Ομιλος 2012-13

Δείτε το πρόγραμμα και τη βαθμολογία του Α' Ομίλου της Α2 κατηγορίας Ανδρών.
 
 
 
  

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΝΟΔΟΥ ΣΤΗΝ VOLLEY LEAGUE

1ο Τουρνουά Ανόδου Α2 ανδρών
(Έδρα: ΑΕΚ – Νέα Φιλαδέλφεια 12-14/4)
Παρασκευή 12/4
ΑΕΚ - Ορεστιάδα 2-3 (21-25, 25-19, 22-25, 25-18, 15-17)
Σάββατο 13/4
Παναχαϊκή - Ορεστιάδα 3-0 (25-20, 25-21, 25-20)
Κυριακή 14/4
ΑΕΚ - Παναχαϊκή 3-2 (20-25, 25-18, 29-27, 21-25, 15-08)
 
2ο τουρνουά ανόδου
(Έδρα: Παναχαϊκή - Aγυιά Πάτρα 19-21/4)
1η ημέρα - Παρασκευή 19/4
Παναχαϊκή – Ορεστιάδα 3-2 (15-25, 25-20, 25-23, 23-25, 15-10)
2η ημέρα – Σάββατο 20/4
ΑΕΚ – Ορεστιάδα 3-0 (25-22, 25-16, 25-23)
3η ημέρα – Κυριακή 21/4
Παναχαϊκή – ΑΕΚ 3-1 (25-20, 25-21, 20-25, 25-22) 
 
3ο τουρνουά ανόδου
(Έδρα: Ορεστιάδα - Ορεστιάδα 26-28/4)
1η ημέρα - Παρασκευή 26/4
ΑΕΚ - Ορεστιάδα 3-2 (25-23, 19-25, 25-18, 22-25, 15-12)
2η ημέρα – Σάββατο 27/4
Παναχαϊκή - ΑΕΚ 3-2 (25-14, 21-25, 22-25, 25-17, 15-10)
3η ημέρα – Κυριακή 28/4
Ορεστιάδα - Παναχαϊκή 3-2 (25-21, 18-25, 21-25, 25-18, 15-11)
 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
1. Παναχαϊκή 6 12 (16-11)
2. ΑΕΚ 6 9 (14-13)
3. Ορεστιάδα 6 6 (10-16)
*Οι δύο πρώτες ομάδες θα προβιβαστούν στην Volleyleague. Προβιβάστηκαν Παναχαϊκή και ΑΕΚ.
 
 
 
Α2 ΑΝΔΡΩΝ 2012-13
Α΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ ΟΜΑΔΑ                    
ΑΓ. ΒΑΘ ΝΙΚΕΣ ΗΤΤΕΣ ΣΕΤ 3-0 3-1 3-2 2-3 1-3 0-3
1. ΑΕΚ 22 65 22 0 (66-13) 10 11 1
2. Κολλέγιο Αθ. 22 56 19 3 (60-18) 12 5 2 1 1  1
3. Ταταύλα 22 44 15 7 (53-28) 10 3 2 1 6  
4. Πανελλήνιος 22 37 13 9 (47-37) 7 2 4 2 4 3
5. Αργυρούπολη 22 35 11 11 (39-39) 5 6   2 2 7
6. Παλλήνη 22 31 11 11 (42-42) 4 5 2 3 3 5
7. ΟΦΗ 22 31 11 11 (43-46) 4 1 6 4 2 5
8. Οδυσσέας Αμαρουσίου 22 28 9 13 (34-43) 5 4   1 5 7
9. ΣΦΠ Χανίων 22 25 9 13 (35-48) 4 2 4 2 3 7
10. ΓΕ Ηρακλείου 22 13 5 17 (23-57)   4 1 2 4 11
11. Μοσχάτο 22 13 4 18 (25-59) 1 1 2 3 6 9
12. Εθνικός Π. 22 9 3 19 (21-59) 2   1 4 4 11
*Η πρώτη ομάδα πηγαίνει στα μπαράζ ανόδου για τη Βόλεϊ Λιγκ και στα Τοπικά πρωταθλήματα υποβιβάζονται οι τρεις (3) τελευταίες ομάδες. Η Παλλήνη, η ΓΕΗ και ο Εθνικός έχουν από έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς.
 
  

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΑΝΔΡΩΝ 2012-13 - Α΄ΟΜΙΛΟΣ
Α΄ΓΥΡΟΣ
1η αγωνιστική 27/10/2012
Κολέγιο Αθηνών Οδυσσεας Αμαρουσίου 3-0 (25-23, 25-23, 25-19)  περ
ΑΕΚ ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-1 (25-20, 29-27, 22-25, 25-21)  περ
Μοσχάτο Παλλήνη 0-3 (28-30, 19-25, 23-25)  περ
Εθνικός Π. Ταταύλα 0-3 (14-25, 20-25, 19-25)  περ
ΟΦΗ Πανελλήνιος 3-2 (25-19, 25-22, 21-25, 22-25, 16-14)  περ
28/10, 17.00: ΣΦΠ Χανίων ΓΕ Ηρακλείου 3-2 (25-19, 21-25, 24-26, 25-21, 15-10)  περ
2η αγωνιστική 03/11/2012
ΣΦΠ Χανίων  Κολέγιο Αθηνών 1-3 (18-25, 16-25, 25-21, 16-25)  περ
Οδυσσέας  ΑΕΚ 0-3 (12-25, 22-25, 21-25) περ
 ΑΟΝ Αργυρούπολης Μοσχάτο 3-1 (30-28, 25-17, 20-25, 27-25) περ
 Παλλήνη Εθνικός Π. 3-2 (17-25, 20-25, 25-16, 26-24, 15-06) περ
 Ταταύλα  ΟΦΗ 3-0 (25-20, 25-20, 27-25) περ
 ΓΕ Ηρακλείου Πανελλήνιος ΓΣ 3-1 (25-20, 13-25, 25-18, 25-17) περ
3η αγωνιστική 10/11/2012
 ΑΕΚ ΣΦΠ Χανίων 3-0 (25-18, 25-15, 25-16)  περ
 11/11: Μοσχάτο Οδυσσέας 3-0 (25-20, 25-18, 25-22) περ
 Εθνικός Π. ΑΟΝ Αργυρούπολης 0-3 (21-25, 25-27, 11-25) περ
ΟΦΗ  ΑΟ Παλλήνη 0-3 (15-25, 23-25, 15-25)
περ
Πανελλήνιος ΓΣ Ταταύλα 2-3 (14-25, 25-23, 23-25, 28-26, 17-19)  περ
 Κολέγιο Αθηνών ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-19, 25-19, 25-17)  περ
4η αγωνιστική 17/11/2012
 ΣΦΠ Χανίων ΑΟΠ Μοσχάτο 3-2 (19-25, 26-24, 18-25, 28-26, 15-09)  περ
 21/11: Κολέγιο Αθηνών ΑΕΚ 0-3 (20-25, 18-25, 23-25) περ
 Οδυσσέας Αμαρουσίου Εθνικός Π. 3-0 (25-20, 25-21, 25-23)  περ
 ΑΟΝ Αργυρούπολης ΟΦΗ 3-1 (25-15, 24-26, 25-21, 25-19)  περ
 ΑΟ Παλλήνη Πανελλήνιος Γ.Σ. 2-3 (16-25, 29-27, 25-22, 23-25, 12-15)  περ
 ΓΕ Ηρακλείου  Ταταύλα 0-3 (18-25, 18-25, 13-25) περ
5η αγωνιστική 24/11/2012
 Εθνικός Π.  ΣΦΠ Χανίων 0-3 (18-25, 18-25, 23-25)  περ
 ΑΟΠ Μοσχάτο Κολέγιο Αθηνών  1-3 (19-25, 25-23, 17-25, 17-25)  περ
 ΟΦΗ Οδυσσέας Αμαρουσίου  3-2 (25-16, 25-21, 21-25, 19-25, 15-09)  περ
 Πανελλήνιος Γ.Σ. ΑΟΝ Αργυρούπολης   3-0 (27-25, 25-21, 25-20)  περ
 Ταταύλα ΑΟ Παλλήνη 1-3 (25-22, 20-25, 17-25, 18-25)  περ
ΑΕΚ ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-10, 25-15, 25-21)  περ
6η αγωνιστική 01/12/2012
ΣΦΠ Χανίων  ΟΦΗ  3-0 (25-16, 25-23, 25-14)  περ
 Κολέγιο Αθηνών Εθνικός Π.  3-0 (25-21, 25-23, 25-20)  περ
ΑΕΚ ΑΟΠ Μοσχάτο 3-1 (25-16, 21-25, 25-14, 25-13)  περ
Οδυσσέας Αμαρουσίου Πανελλήνιος Γ.Σ.   3-1 (25-19, 22-25, 25-23, 25-19) περ
ΑΟΝ Αργυρούπολης    Ταταύλα  0-3 (20-25, 25-27, 19-25)  περ
ΓΕ Ηρακλείου   ΑΟ Παλλήνη  1-3 (22-25, 25-27, 25-19, 18-25)  περ
7η αγωνιστική 08/12/2012
Πανελλήνιος Γ.Σ.   ΣΦΠ Χανίων   3-0 (25-21, 25-19, 25-16)  περ
 ΟΦΗ Κολέγιο Αθηνών  2-3 (20-25, 25-22, 25-15, 17-25, 13-15)  περ
 Εθνικός Π. ΑΕΚ  1-3 (25-22, 19-25, 19-25, 19-25)  περ
 Ταταύλα Οδυσσέας Αμαρουσίου 3-0 (25-21, 25-17, 25-17)  περ
 ΑΟ Παλλήνη ΑΟΝ Αργυρούπολης  0-3 (22-25, 21-25, 21-25)  περ
ΑΟΠ Μοσχάτο   ΓΕ Ηρακλείου    1-3 (25-11, 19-25, 19-25, 23-25)  περ
8η αγωνιστική 15/12/2012
ΣΦΠ Χανίων    Ταταύλα  0-3 (23-25, 21-25, 19-25)  περ
 Κολέγιο Αθηνών Πανελλήνιος Γ.Σ.   3-0 (26-24, 25-16, 25-18)  περ
 ΑΕΚ ΟΦΗ  3-0 (15-17, 25-19, 25-23)  περ
ΑΟΠ Μοσχάτο    Εθνικός Π.  2-3 (25-19, 20-25, 25-16, 21-25, 13-15)  περ
Οδυσσέας Αμαρουσίου  ΑΟ Παλλήνη  0-3 (22-25, 23-25, 26-28)  περ
ΓΕ Ηρακλείου   ΑΟΝ Αργυρούπολης    1-3 (19-25, 23-25, 25-19, 19-25)  περ
9η αγωνιστική 22/12/2012
ΑΟ Παλλήνη   ΣΦΠ Χανίων   3-1 (21-25, 25-21, 25-23, 25-23)   
Ταταύλα   Κολέγιο Αθηνών  1-3 (25-18, 17-25, 24-26, 12-25)   
Πανελλήνιος Γ.Σ.   ΑΕΚ 0-3 (22-25, 19-25, 18-25)   
 ΟΦΗ ΑΟΠ Μοσχάτο 3-0 (25-17, 25-20, 25-16)   
 ΑΟΝ Αργυρούπολη  Οδυσσέα Αμαρουσίου 3-1 (18-25, 25-13, 25-21, 25-18)   
 Εθνικός Π. ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-19, 25-21, 28-26)   
10η αγωνιστική 12/01/2013
 ΣΦΠ Χανίων  ΑΟΝ Αργυρούπολη  3-2 (25-17, 23-25, 24-26, 25-23, 16-14)   
 Κολέγιο Αθηνών ΑΟ Παλλήνη    3-0 (25-19, 25-15, 25-23)   
 ΑΕΚ Ταταύλα    3-1 (25-14, 26-28, 25-13, 25-21)   
ΑΟΠ Μοσχάτο   Πανελλήνιος Γ.Σ.  2-3 (25-19, 22-25, 25-17, 24-26, 9-15)   
Εθνικός Π.  ΟΦΗ 2-3 (15-25, 25-23, 15-25, 25-23, 13-15)   
 ΓΕ Ηρακλείου  Οδυσσέας Αμαρουσίου 3-1 (25-21, 25-18, 18-25, 25-19)         
11η αγωνιστική 19/01/2013
 30/1: Οδυσσέας Αμαρουσίου ΣΦΠ Χανίων  3-1 (25-20, 20-25, 25-18, 25-20)  
 ΑΟΝ Αργυρούπολη Κολέγιο Αθηνών  0-3 (23-25, 17-25, 19-25)   
 ΑΟ Παλλήνη ΑΕΚ 1-3 (16-25, 26-24, 25-27, 17-25)   
Ταταύλα ΑΟΠ Μοσχάτο   3-1 (25-15, 25-13, 26-28, 25-17)            
 Πανελλήνιος Γ.Σ. Εθνικός Π. 3-0 (25-21, 25-14, 25-22)   
 ΟΦΗ  Γ.Ε.Ηρακλείου 3-1 (25-20, 18-25, 26-24, 25-18)   

 

Β΄ΓΥΡΟΣ
12η αγωνιστική 26/01/2013
Οδυσσεας Αμαρουσίου Κολέγιο Αθηνών 1-3 (25-22, 18-25, 24-26, 22-25)  περ
ΑΟΝ Αργυρούπολης  ΑΕΚ 0-3 (17-25, 17-25, 22-25)  
Παλλήνη  ΑΟΠ Μοσχάτου 3-0 (30-28, 25-09, 26-24)   
Ταταύλα  Εθνικός Πειραιά 3-0 (25-15, 25-21, 25-16)          
Πανελλήνιος  ΟΦΗ 3-2 (22-25, 25-19, 20-25, 25-18, 15-10)   
ΓΕ Ηρακλείου  ΣΦΠ Χανίων 0-3 (24-26, 15-25, 14-25)   
13η αγωνιστική 02/02/2013
 Κολέγιο Αθηνών  ΣΦΠ Χανίων 3-0 (25-11, 25-12, 25-15)  
 ΑΕΚ  Οδυσσέας Αμαρουσίου 3-1 (25-15, 23-25, 25-21, 25-15)   
Μοσχάτο  ΑΟΝ Αργυρούπολης 0-3 (23-25, 20-25, 15-25)   
Εθνικός Π.  ΑΟ Παλλήνη 1-3 (23-25, 27-25, 19-25, 19-25)   
 ΟΦΗ  ΑΟ Ταταύλα 1-3 (23-25, 25-21, 23-25, 23-25)  
Πανελλήνιος ΓΣ  ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-18, 25-21, 25-21)   
14η αγωνιστική 09/02/2013
ΣΦΠ Χανίων  ΑΕΚ 0-3 (14-25, 17-25, 21-25)   
Οδυσσέας  ΑΟΠ Μοσχάτου 3-0 (25-14, 25-16, 25-23)   
ΑΟΝ Αργυρούπολης  Εθνικός Πειραιώς 3-0 (25-18, 25-19, 26-24)   
 ΑΟ Παλλήνη  ΟΦΗ 2-3 (22-25, 22-25, 25-21, 25-20, 09-15)   
Ταταύλα  Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (25-20, 25-22, 14-25, 25-20)   
ΓΕ Ηρακλείου  Κολέγιο Αθηνών 0-3 (19-25, 19-25, 14-25)   
15η αγωνιστική 16/02/2013
ΑΟΠ Μοσχάτο  ΣΦΠ Χανίων 3-2 (27-25, 26-24, 12-25, 23-25, 17-15)  
ΑΕΚ  Κολέγιο Αθηνών 3-1 (25-21, 34-32, 22-25, 25-23)   
Εθνικός Π.  Οδυσσέας Αμαρουσίου 3-0 (25-22, 25-16, 25-20)  
ΟΦΗ  ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (25-22, 27-25, 25-17)   
Πανελλήνιος Γ.Σ.  ΑΟ Παλλήνη 3-1 (25-22, 22-25, 25-19, 25-14)   
 Ταταύλα  ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-17, 25-18, 25-17)   
16η αγωνιστική 23/02/2013
 ΣΦΠ Χανίων  Εθνικός Πειραιά 3-2 (28-26, 17-25, 25-23, 19-25, 15-09)   
Κολέγιο Αθηνών   ΑΟΠ Μοσχάτου 3-0 (25-15, 25-17, 25-14)  
Οδυσσέας Αμαρουσίου   ΟΦΗ 3-0 (25-20, 25-22, 25-19)  
ΑΟΝ Αργυρούπολης    Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (21-25, 25-18, 27-25, 25-12)   
ΑΟ Παλλήνη  ΑΟ Ταταύλα 2-3 (19-25, 25-18, 25-23, 15-25, 13-15)   
ΓΕ Ηρακλείου  ΑΕΚ 0-3 (15-25, 17-25, 21-25)  
17η αγωνιστική 02/03/2013
ΟΦΗ   ΣΦΠ Χανίων 3-2 (28-26, 25-21, 24-26, 21-25, 15-12)   
Εθνικός Π.   Κολέγιο Αθηνών 0-3 (20-25, 13-25, 21-25)  
ΑΟΠ Μοσχάτο  ΑΕΚ 0-3 (16-25, 24-26, 23-25)   
Πανελλήνιος Γ.Σ.    Οδυσσέας Αμαρουσίου 3-0 (25-16, 27-25, 25-18)  
Ταταύλα   ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (25-21, 25-23, 25-23)  
ΑΟ Παλλήνη   ΓΕ Ηρακλείου 3-1 (25-17, 19-25, 25-19, 25-19)   
18η αγωνιστική 09/03/2013
ΣΦΠ Χανίων    Πανελλήνιος Γ.Σ. 0-3 (21-25, 18-25, 17-25)   
Κολέγιο Αθηνών   ΟΦΗ 3-2 (20-25, 25-19, 25-22, 25-27, 15-07)   
ΑΕΚ  Εθνικός Πειραιά 3-1 (25-27, 25-14, 25-15, 25-17)   
Οδυσσέας Αμαρουσίου  ΑΟ Ταταύλα 3-1 (25-18, 25-18, 13-25, 25-22)   
10/3: Αργυρούπολη  ΑΟ Παλλήνη 2-3 (25-23, 28-30, 25-16, 27-29, 12-15)   
ΓΕ Ηρακλείου     ΑΟΠ Μοσχάτου 3-1 (18-25, 25-21, 25-22, 26-24)   
19η αγωνιστική 16/03/2013
Ταταύλα   ΣΦΠ Χανίων 3-0 (25-18, 25-23, 25-17)   
15/3: Πανελλήνιος Γ.Σ.    Κολέγιο Αθηνών 3-2 (19-25, 28-26, 21-25, 25-17, 20-18)   
17/3: ΟΦΗ   ΑΕΚ 2-3 (19-25, 25-21, 21-25, 25-19, 8-15)   
Εθνικός Πειραιά  ΑΟΠ Μοσχάτου 1-3 (25-19, 22-25, 24-26, 20-25)   
ΑΟ Παλλήνη  Οδυσσέας Αμαρουσίου 0-3 (18-25, 23-25, 21-25)   
ΑΟΝ Αργυρούπολης     ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-21, 25-17, 25-15)   
20η αγωνιστική 23/03/2013
ΣΦΠ Χανίων    ΑΟ Παλλήνη 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)   
Κολέγιο Αθηνών   ΑΟ Ταταύλα 3-1 (25-18, 18-25, 25-16, 25-23)   
ΑΕΚ  Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (25-19, 25-10, 23-25, 25-19)   
ΑΟΠ Μοσχάτο  ΟΦΗ 0-3 (20-25, 28-30, 23-25)   
 Οδυσσέα Αμαρουσίου  ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-1 (25-20, 25-20, 17-25, 25-23)   
ΓΕ Ηρακλείου  Εθνικός Πειραιά 3-2 (18-25, 17-25, 25-17, 25-18, 15-13)   
21η αγωνιστική 30/03/2013
31/3: ΑΟΝ Αργυρούπολη   ΣΦΠ Χανίων 3-1 (25-21, 25-21, 16-25, 25-17)  
ΑΟ Παλλήνη     Κολέγιο Αθηνών 0-3 (21-25, 17-25, 21-25)   
Ταταύλα     ΑΕΚ 1-3 (20-25, 19-25, 25-19, 23-25)   
Πανελλήνιος Γ.Σ.   ΑΟΠ Μοσχάτου 3-1 (22-25, 25-20, 25-22, 25-14)   
ΟΦΗ  Εθνικός Πειραιά 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)   
 Οδυσσέας Αμαρουσίου        ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)   
22η αγωνιστική 06/04/2013
ΣΦΠ Χανίων   Οδυσσέας Αμαρουσίου 3-1 (16-25, 25-20, 25-19, 26-24)   
Κολέγιο Αθηνών   ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (25-21, 25-21, 25-21)   
ΑΕΚ  ΑΟ Παλλήνη 3-1 (25-15, 19-25, 25-20, 25-21)  
ΑΟΠ Μοσχάτο   ΑΟ Ταταύλα 3-2 (25-20, 25-22, 16-25, 19-25, 15-13)   
Εθνικός Π.  Πανελλήνιος Γ.Σ. 0-3 (17-25, 23-25, 15-25)   
 Γ.Ε.Ηρακλείου ΟΦΗ 2-3 (26-24, 25-21, 17-25, 22-25, 15-17)   

*Η πρώτη ομάδα πηγαίνει στα μπαράζ ανόδου για τη Βόλεϊ Λιγκ και στα Τοπικά πρωταθλήματα υποβιβάζονται οι τρεις (3) τελευταίες ομάδες.

 

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ
1989: Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
1990: ΑΓΣ Ιωαννίνων
1991: Ελληνικά Ναυπηγεία
1992: Πανελλήνιος
1993: Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
1994: ΑΕΚ
1995: Μίλων
1996: Φιλία Ηλιούπολης
1997: ΑΕ Κομοτηνής
1998: Ιωνικός Νίκαιας
1999: Πανελλήνιος
2000: Αρης Νίκαιας
2001: ΟΠΕ Ρεθύμνου
2002: ΕΑ Πατρών
2003: ΑΕΚ
2004: Πανελλήνιος
2005: ΓΣ Λαμίας
2006: ΑΕΚ
2007: ΑΟ Κηφισιάς
2008: Απόλλων Καλαμαριάς
2009: ΑΕΚ
2010: Επίκουρος Πολίχνης
2011: Φοίνικας Σύρου
2012: Νίκη Αιγινίου
2013: ΑΕΚ, Παναχαϊκή, Ορεστιάδα

Σχετικά άρθρα

  • Ζλατιλίδης: « Πρώτος στόχος του ΟΦΗ η παραμονή»
    «O στόχος του ΟΦΗ φέτος στην Volley League, θα είναι η παραμονή και απο εκεί και μετά ότι καλύτερο έρθει. Θα είναι καλοδεχούμενο και πολύ καλό για τον ΟΦΗ, για το Ηράκλειο και για την Κρήτη»  δήλωσε ο προπονητής της ομάδας βόλει του ΟΦΗ, Δημήτρης Ζλατιλίδης, μετά τα δυο φιλικα παιχνίδια που έδωσε ο ΟΦΗ με τον Παναθηναικό, στο κλειστό γυμναστήριο του Βαρδινογιάννειου αθλητικού κέντρου.
  • Ε.Ε.Α.: Ο Ηρακλής δεν κατέθεσε φάκελο και η Α.Ε.Κ. συνεχίζει να «πουλάει τρέλα»
    Το volleynews.gr βρίσκεται έξω από τα γραφεία της Επιτροπής επαγγελματικού αθλητισμού και σας ενημερώνει για την εξέταση των φακέλων των ομάδων των Τ.Α.Α., που θα αγωνιστούν στη Volley League 2019-20.
  • Με νίκη ξεκίνησε τα φιλικά η ΑΕΚ
    Νικηφόρο ήταν το πρώτο φιλικό παιχνίδι που έδωσε η γυναικεία ομάδα της ΑΕΚ εκτός έδρας με τις ενισχυμένες Αμαζόνες. Οι δύο ομάδες κοντραρίστηκαν για τρία σετ, με την “Ένωση” να επικρατεί με 2-1.
  • Με μαέστρο Κομητούδη ο ΟΦΗ στη Volleyleague
    Στον ΟΦΗ θα συνεχίσει και τη νέα σεζόν ο Δημήτρης Κομητούδης. Ο Σερραίος πασαδόρος θα είναι ο μαέστρος της Κρητικής ομάδας στα σαλόνια της Volleyleague ανδρών για την περίοδο 2019-20, καθώς αν και είχε πολλές προτάσεις από άλλους συλλόγους, τελικά συμφώνησε με την πρόταση του συλλόγου.
  • Στο Μοσχάτο η έδρα της ομάδας γυναικών του Εθνικού
    Το κλειστό Μοσχάτου θα έχει έδρα η νεοσύστατη γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Εθνικού Πειραιώς που θα ξεκινήσει από την τοπική 2 κατηγορία της ΕΣΠΕΔΑ.
Περισσότερα από την κατηγορία: Τα ρόστερ του 1ου Ομίλου της Α2 Ανδρών, 2012-13 »

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ