15-11-2018 00:19

Επική πρόκριση της Στουγκάρδης του Αθανασόπουλου: Όλοι οι όμιλοι του Τσάμπιονς Λιγκ σε άνδρες και γυναίκες

Η γερμανική Αλιαντζ MTV Στουτγκάρδης που είναι προπονητής ο Έλληνας Γιάννης Αθανασόπουλος πέτυχε τεράστια πρόκριση στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ και μάλιστα στο «χρυσό» σετ μετά από συγκλονιστικό αγώνα που έγινε απόψε.

Η ομάδα του Αθανασόπουλου στον πρώτο αγώνα με την CSM Volei Alba Μπλάι είχε ηττηθεί με 3-1 σετ στη Ρουμανία. Απόψε στη Στουτγκάρδη η γερμανική ομάδα νίκησε 3-0 σετ, ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα και παίχτηκε χρυσό σετ το οποίο επίσης πήρε με 15-7.

Κορυφαίες ήταν οι Πέιτζ Ταπ με 18 πόντους, Μακ Κάτζε με 11 πόντους και Κρίσταλ Ρίβερς με 14 πόντους. Η Στουτγκάρδη μπήκε στον Α΄όμιλο με αντιπάλους την Βακίφμπανκ (Τουρκία), τη Μπεζιέ (Γαλλία) και την Πλόντβιβ (Βουλγαρία)