01-10-2014 22:17

Με πασαδόρο τον Αγγελόπουλο η Ανόρθωση 3-1 τη Νέα Σαλαμίνα και 2-2 με Παφιακό του Καζάζη

Με νίκη ξεκίνησε τα φιλικά προετοιμασίας Ανόρθωση η οποία έχει βασικό πασαδόρο τον Νίκο Αγγελόπουλο. Μετά την Παναχαϊκή, τον Παναθηναϊκό, τον Ολυμπιακό και τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης ο Αγγελόπουλος γυρίζει σελίδα στην καριέρα του και μάλιστα στο πρώτο φιλικό της σεζόν οδήγησε την ομάδα του σε νίκη με 3-1 σετ επί της Νέας Σαλαμίνας.

Η Ανόρθωση μπήκε καλύτερα στον αγώνα και κέρδισε το πρώτο σετ με 25-20. Στο δεύτερο σετ, η Νέα Σαλαμίνα απάντησε με 22-25 ενώ η Ανόρθωση πήρε ξανά το προβάδισμα με 25-16. Στο τέταρτο και τελευταίο σετ που παίχτηκε μέχρι τους 15 πόντους, η Μεγάλη Κυρία επεκράτησε με 15-10.

Ο Κοντός είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει και τους 11 πετοσφαιριστές που έχει στη διάθεσή του μεταξύ αυτών και τα τρία φετινά μετεγγραφικά αποκτήματα, Κολάς, Σέιφερ και Αγγελόπουλος.

Σε άλλο φιλικό που έγινε χθες βράδυ η Ανόρθωση αναδείχτηκε ισόπαλη 2-2 σετ με τον Παφιακό που έχει προπονητή τον Στέλιο Καζάζη.

Με νίκη ξεκίνησε τις ανεπίσημες υποχρεώσεις της η αντρική πετοσφαιρική ομάδα της Ανόρθωσης, κερδίζοντας τη συμπολίτιδα Νέα Σαλαμίνα με 3-1 σετ.

Με την Ανόρθωση αγωνίστηκαν και τα τρία φετινά μετεγγραφικά αποκτήματα, Κολάς, Σέιφερ και Αγγελόπουλος. Ο κ. Κοντός είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει και τους 11 πετοσφαιριστές που έχει στη διάθεσή του, με αυτούς να ανταποκρίνονται στις οδηγίες του, δείχνοντας ότι είμαστε σε καλό δρόμο, έστω κι αν έχουμε ακόμα αρκετή δουλειά μπροστά μας.

Στο Θεμιστόκλειο βρέθηκαν γύρω στους 250 φίλους μας, 100 εκ των οποίων μέλη των οργανωμένων, οι οποίοι - See more at: http://www.sigmalive.com/sports/all-other-sports/volleyball/164394#sthash.y8L0v2Vz.dpuf