09-06-2013 15:44

Σκοράρει ο Ατανασίεβιτς, κερδίζει η Σερβία

Η Σερβία πήρε 6 βαθμούς από την Κούβα στην Αβάνα, καθώς επικράτησε με 3-1 (26-24, 25-22, 18-25, 25-21) και στο δεύτερο ματς στην Αβάνα για τον δεύτερο όμιλο του τρίτου ομίλου στο World League

Το ματς στην αρχή του ήταν πραγματικό ντέρμπι με την Κούβα να προηγείται μέχρι τους τελευταίους πόντους. Ωστόσο η Σερβία ήξερε πώς να ανατρέψει την κατάσταση και με τον Ατανασίεβιτς να σημειώνει 10 πόντους … έκλεψε το πρώτο σετ.

Στο δεύτερο σετ, οι δύο ομάδες έκαναν αρκετά λάθη, αλλά η Σερβία ήταν αυτή που έλεγξε την κατάσταση, ενώ η Κούβα κατάφερε να αντιδράσει στο τρίτο σετ.

Παίζοντας πιο επιθετικά και δημιουργικά και με επικεφαλής στην επίθεση τον Μπισέτ μείωσε σε 2-1. Ωστόσο στο τέταρτο σετ, τα λάθη έκαναν και πάλι την εμφάνισή τους για τους γηπεδούχους που δεν γλίτωσαν την ήττα.