ΠΡΩΤΟ ΓΚΡΟΥΠ
Όμιλος Α1 (Πέζαρο - Ιταλία)
2 Ιουνιου
Βραζιλία - Πολωνία 2-3 (20-25, 25-20, 25-19, 22-25, 8-15)
Ιταλία - Ιράν 3-0 (25-22, 25-23, 25-22)
3 Ιουνίου
Ιταλία - Πολωνία 1-3 (25-21, 17-25, 18-25, 23-25)
Ιράν - Βραζιλία 1-3 (25-21, 19-25, 22-25, 22-25)
4 Ιουνίου
Ιταλία - Βραζιλία 1-3 (15-25, 25-17, 23-25, 22-25)
Πολωνία - Ιράν 1-3 (25-18, 23-25, 23-25, 22-25)
Όμιλος Β1 (Νόβι Σαντ - Σερβία)
2 Ιουνίου
Βέλγιο - Καναδάς 2-3 (22-25, 25-19, 24-26, 25-23, 13-15)
Σερβία - ΗΠΑ 3-1 (25-18, 23-25, 25-20, 25-21)
3 Ιουνίου
Καναδάς - ΗΠΑ 3-2 (23-25, 25-19, 18-25, 25-23, 15-11)
Βέλγιο - Σερβία 3-0 (25-20, 25-18, 25-23)
4 Ιουνίου
ΗΠΑ - Βέλγιο 1-3 (23-25, 16-25, 25-22, 26-28)
Καναδάς - Σερβία 1-3 (23-25, 21-25, 25-20, 20-25)
Ομιλος C1 (Καζάν - Ρωσία)
2 Ιουνίου
Γαλλία - Βουλγαρία 3-0 (25-23, 25-15, 25-22)
Ρωσία - Αργεντινή 3-0 25-17, 25-18, 25-19)
3 Ιουνίου
Βουλγαρία - Αργεντινή 2-3 (23-25, 25-23, 25-20, 21-25, 12-15)
Ρωσία - Γαλλία 1-3 (13-25, 20-25, 25-22, 21-25)
4 Ιουνιου
Αργεντινή - Γαλλία 0-3 (17-25, 25-27, 22-25)
Ρωσία - Βουλγαρία 2-3 (25-21, 25-15, 22-25, 25-27, 13-15)
Όμιλος D1 (Τεχεράνη - Ιράν)
9 Ιουνίου
Σερβία - Αργεντινή 3-0 (25-18, 25-22, 25-23)
Ιράν - Βέλγιο 3-2 (23-25, 25-17, 25-22, 23-25, 15-12)
10 Ιουνίου
Βέλγιο - Αργεντινή 3-2 (23-25, 25-20, 25-23, 24-26, 15-6)
Ιράν - Σερβία 1-3 (20-25, 23-25, 25-16, 16-25)
11 Ιουνίου
Σερβία - Βέλγιο 3-0 (25-22, 25-18, 25-20
Ιράν - Αργεντινή 3-2 (29-27, 25-20, 20-25, 23-25, 15-11)
Όμιλος Ε1 (Βάρνα - Βουλγαρία)
9 Ιουνίου
Καναδάς - Βραζιλία 1-3 (25-23, 20-25, 22-25, 23-25)
Βουλγαρία - Πολωνία 3-2 (25-16, 20-25, 19-25, 25-23, 16-14)
10 Ιουνίου
Βραζιλία - Πολωνία 3-1 (25-21, 25-20, 17-25, 25-19)
Καναδάς - Βουλγαρία 3-1 (27-25, 30-28, 21-25, 25-23)
11 Ιουνίου
Πολωνία - Καναδάς 3-1 (25-21, 27-25, 20-25, 25-19)
Βραζιλία - Βουλγαρία 1-3 (22-25, 19-25, 25-23, 19-25)
Όμιλος F1 (Πο - Γαλλία)
9 Ιουνίου
Ιταλία - ΗΠΑ 0-3 (22-25, 23-25, 23-25)
Γαλλία - Ρωσία 3-1 (25-12, 22-25, 25-21,25-18)
10 Ιουνιου
ΗΠΑ - Ρωσία 3-0 (25-20, 25-22, 25-22)
Γαλλία - Ιταλία 3-1 (21-25, 25-21, 25-21, 26-24)
11 Ιουνίου
Ιταλία - Ρωσία2-3 (33-31, 23-25, 25-21, 23-25, 10-15)
Γαλλία - ΗΠΑ 3-1 (25-20, 18-25, 25-22, 25-21)
Όμιλος G1 (Κόρντομπα - Αργεντινή)
17 Ιουνίου
0.10 Βραζιλία - Βουλγαρία
3.10 Αργεντινή - Σερβία
22.10 Βουλγαία - Σερβία
18 Ιουνίου
1.10 Αργεντινή - Βραζιλία
22.10 Σερβία - Βραζιλία
19 Ιουνίου
1.10 Αργεντινή - Βουλγαρία
Όμιλος Η1 (Κατοβίτσε / Λοτζ - Πολωνία)
15 Ιουνίου
18. 25 Ιράν - ΗΠΑ
21.25 Πολωνία - Ρωσία
17 Ιουνίου
18.25 ΗΠΑ - Ρωσία
21.25 Πολωνία - Ιράν
18 Ιουνίου
18.25 Ρωσία - Ιράν
21.25 Πολωνία - ΗΠΑ
Όμιλος I1 (Αντβέρπ - Βέλγιο)
16 Ιουνίου
18.10 Ιταλία - Γαλλία
21.10 Βέλγιο - Καναδάς
17 Ιουνίου
18.10 Γαλλία - Καναδας
21.10 Ιταλία - Βέλγιο
18 Ιουνίου
14.00 Καναδάς - Ιταλία
17.00 Βέλγιο - Γαλλία
Group 1 | ||||||
Βαθμολογία | ||||||
Θ. | Χώρα | Αγ | Ν | Η | Β | Σετ |
1. | Γαλλία | 6 | 6 | 0 | 18 | 18-4 |
2. | Σερβία | 6 | 5 | 1 | 15 | 15-6 |
3. | Βραζιλία | 6 | 4 | 2 | 13 | 15-10 |
4. | Βέλγιο | 6 | 3 | 3 | 10 | 13-12 |
5 | Πολωνία | 6 | 3 | 3 | 9 | 13-13 |
6. | Βουλγαρία | 6 | 3 | 3 | 8 | 12-14 |
7. | Καναδάς | 6 | 3 | 3 | 8 | 12-14 |
8. | Ιράν | 6 | 3 | 3 | 7 | 11-14 |
9. | ΗΠΑ | 6 | 2 | 4 | 7 | 11-12 |
10. | Ρωσία | 6 | 2 | 4 | 6 | 10-14 |
11. | Ιταλία | 6 | 1 | 5 | 4 | 8-15 |
12. | Αργεντινή | 6 | 1 | 5 | 4 | 7-17 |
ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΡΟΥΠ
Όμιλος Α2 (Σεούλ - Κορέα)
2 Ιουνίου
Φινλανδία - Σλοβενία 11-3 (22-25, 15-25, 25-22, 23-25)
Κορέα - Τσεχία 3-2 (25-17, 23-25, 24-26, 25-20, 15-12)
3 Ιουνίου
Κορέα - Σλοβενία 1-3 (23-25, 25-23, 14-25, 23-25)
Τσεχία - Φινλανδία 3-1 (16-25, 25-23, 25-22, 25-16)
4 Ιουνίου
Σλοβενία - Τσεχία 3-1 (25-19, 25-21, 23-25, 25-16)
Κορέα - Φινλανδία 3-2 (24-26, 25-21, 25-23, 22-25, 15-13)
Όμιλος Β2 (Πόπραντ - Σλοβακία)
2 Ιουνίου
Αυστραλία - Πορτογαλία 3-2 (21-25, 25-20, 25-18, 22-25, 20-18)
Σλοβακία - Ιαπωνία 3-0 (25-20, 25-20, 27-25)
3 Ιουνίου
Ιαπωνία - Πορτογαλία 2-3 (21-25, 25-19, 25-21, 24-26, 9-15)
Σλοβακία - Αυστραλία 3-1 (25-22, 21-25, 30-28, 25-22)
4 Ιουνίου
Αυστραλία - Ιαπωνία 1-3 (18-25, 25-17, 21-25, 22-25)
Σλοβακία - Πορτογαλία 3-0 (25-20, 25-23, 25-19)
Όμιλος C2 (Άγκυρα - Τουρκία)
2 Ιουνίου
Ολλανδία - Αίγυπτος 3-0 (25-17, 25-23, 27-25)
Τουρκία - Κίνα 3-2 (25-22, 25-20, 21-25, 24-26)
3 Ιουνίου
Κίνα - Ολλανδία 3-1 (29-27, 23-25, 25-22, 25-23)
Αίγυπτος - Τουρκία 0-3 (20-25, 20-25, 15-25)
4 Ιουνίου
Τουρκία - Ολλανδία 3-2 (25-22, 23-25, 25-18, 24-26, 17-15)
Αίγυπτος - Κίνα 0-3 (18-25, 20-25, 22-25)
Όμιλος D2 (Ελσίνκι - Φινλανδία)
8 Ιουνίου
Αυστραλία - Κίνα 3-0 (25-22, 25-13, 25-21)
Φινλανδία - Σλοβακία 3-0 (25-19, 25-19, 25-19)
9 Ιουνίου
Σλοβακία - Αυστραλία 0-3 (21-25, 19-25, 23-25)
Φινλανδία - Κίνα 3-1 (25-23, 21-25, 25-21, 17-25)
10 Ιουνίου
Κίνα - Σλοβακία 1-3 (20-25, 25-17, 12-25, 21-25)
Φινλανδία - Αυστραλία 1-3 (21-25, 25-14, 21-25, 19-25)
Όμιλος Ε2 (Τακασάκι - Ιαπωνία)
9 Ιουνίου
Σλοβενία - Κορέα 3-2 (25-20, 23-25, 25-13, 24-26, 15-12)
Ιαπωνία - Τουρκία 3-1 (25-15, 26-24, 25-27, 25-16)
10 Ιουνίου
Τουρκία - Κορέα 2-3 (23-25, 20-25, 25-20, 25-17, 12-15)
Ιαπωνία - Σλοβενία 3-2 (25-22, 17-25, 25-18, 22-25, 17-15)
11 Ιουνίου
Σλοβενία - Τουρκία 3-1 (25-23, 25-22, 26-28, 25-21)
Ιαπωνία - Κορέα 3-0 (25-18, 25-18, 25-20)
Όμιλος F2 (Τσέσκε Μπουντεγιόβιτσε - Τσεχία)
9 Ιουνίου
Ολλανδία - Πορτογαλία 3-1 (22-25, 25-22, 25-23, 25-18)
Τσεχία - Αίγυπτος 3-2 (22-25, 25-21, 23-25, 25-23, 16-14)
10 Ιουνίου
Πορτογαλία - Αίγυπτος 2-3 (16-25, 17-25, 25-19, 25-21, 17-19)
Ολλανδία - Τσεχία 3-0 (25-19, 25-15, 25-15)
11 Ιουνίου
Αίγυπτος - Ολλανδία 2-3 (25-17, 25-19, 11-25, 18-25, 10-15)
Τσεχία - Πορτογαλία 3-0 (25-21, 25-21, 25-16)
Όμιλος G2 (Κουνσάν - Κίνα)
16 Ιουνίου
10.00 Αυστραλία - Ιαπωνία
14.00 Κίνα - Τουρκία
17 Ιουνίου
10.00 Ιαπωνία - Τουρκία
14.00 Κίνα - Αυστραλία
18 Ιουνίου
10.00 Τουρκία - Αυστραλία
14.00 Κίνα - Ιαπωνία
Όμιλος Η2 (Κάιρο - Αίγυπτος)
16 Ιουνίου
15.00 Πορτογαλία - Φινλανδία
22.30 Αίγυπτος - Σλοβενία
17 Ιουνίου
15.00 Φινλανδία - Σλοβενία
22.30 Αίγυπτος - Πορτογαλία
18 Ιουνίου
15.00 Σλοβενία - Πορτογαλία
22.30 Αίγυπτος - Φινλανδία
Όμιλος Ι2 (Χαγη - Ολλανδία)
16 Ιουνίου
19.00 Κορέα - Ολλανδία
21.30 Σλοβακία - Τσεχία
17 Ιουνίου
19.00 Ολλανδία - Σλοβακία
21.30 Τσεχία - Κορέα
18 Ιουνίου
16.30 Κορέα - Σλοβακία
19.00 Ολλανδία - Τσεχία
2ο Γκρουπ | ||||||
Βαθμολογία | ||||||
Θ. | Χώρα | Αγ | Ν | Η | Β | Σετ |
1. | Σλοβενία | 6 | 5 | 1 | 15 | 17-9 |
2. | Ολλανδία | 6 | 4 | 2 | 12 | 15-9 |
3. | Σλοβακία | 6 | 4 | 2 | 12 | 12-8 |
4. | Ιαπωνία | 6 | 4 | 2 | 12 | 14-10 |
5. | Αυστραλία | 6 | 4 | 2 | 11 | 14-9 |
6. | Τσεχία | 6 | 3 | 3 | 9 | 12-12 |
7. | Τουρκία | 6 | 3 | 3 | 8 | 13-13 |
8. | Κορέα | 6 | 3 | 3 | 7 | 12-15 |
9. | Φινλανδία | 6 | 2 | 4 | 7 | 11-13 |
10. | Κίνα | 6 | 2 | 4 | 7 | 10-13 |
11. | Πορτογαλία | 6 | 1 | 5 | 4 | 8-17 |
12. | Αίγυπτος | 6 | 1 | 5 | 4 | 7-17 |
ΤΡΙΤΟ ΓΚΡΟΥΠ
Όμιλος Α3 (Βαρκελώνη -Ισπανία)
2 Ιουνίου
Κατάρ – Ελλάδα 3-0 (25-20, 25-23, 25-21)
Ισπανία – Μεξικό 3-0 (25-23, 25-23, 25-21)
3 Ιουνίου
Ελλάδα – Μεξικό 1-3 (19-25, 22-25, 25-23, 21-25)
Ισπανία – Κατάρ 3-1 (25-21, 21-25, 25-15,25-13)
4 Ιουνίου
Κατάρ – Μεξικό 0-3 (17-25, 25-27, 21-25)
Ισπανία – Ελλάδα 3-1 (25-21, 22-25, 25-23, 25-23)
Όμιλος Β3 (Μπιέλο Πόλιε - Μαυροβούνιο)
2 Ιουνίου
Κινεζική Ταϊπέι – Εσθονία 2-3 (25-23, 24-26, 17-25, 25-20, 12-15)
Μαυροβούνιο – Τυνησία 3-2 (18-25, 25-15, 25-19, 25-27, 15-9)
3 Ιουνιου
Εσθονία – Τυνησία 1-3 (25-18, 17-25, 21-25, 21-25)
Κινεζική Ταϊπέι – Μαυροβούνιο 1-3 (22-25, 14-25, 25-22, 24-26)
4 Ιουνίου
Τυνησία – Κινεζική Ταϊπέι 3-1 (19-25, 25-19, 25-21, 25-15)
Μαυροβούνιο – Εσθονία 0-3 (18-25, 16-25, 13-25)
Όμιλος C3 (Φρανκφούρη - Γερμανία)
2 Ιουνίου
Βενεζουέλα – Αυστρία 0-3 (0-25, 0-25, 0-25)
Καζακστάν – Γερμανία 0-3 (17-25, 16-25, 22-25)
3 Ιουνίου
Καζακστάν – Βενεζουέλα 1-3 (21-25, 19-25, 25-23, 22-25)
Αυστρία – Γερμανία 1-3 (25-22, 16-25, 23-25, 23-25)
4 Ιουνίου
Αυστρία – Καζακστάν 3-1 (25-22, 21-25, 25-11, 25-17)
Γερμανία – Βενεζουέλα 3-1 (25-15, 25-19, 22-2, 25-15)
Όμιλος D3 (Ταλίν – Εσθονία)
9 Ιουνίου
Βενεζουέλα – Ελλάδα 3-0 (25-20, 29-27, 25-16)
Εσθονία – Κατάρ 3-0 (25-16, 25-15, 25-20)
10 Ιουνίου
Ελλάδα – Κατάρ 0-3 (23-25, 21-25, 27-29)
Βενεζουέλα – Εσθονία 0-3 (21-25, 16-25, 19-25)
11 Ιουνίου
Κατάρ – Βενεζουέλα 3-1 (27-29, 25-16, 45-43, 25-13)
Ελλάδα – Εσθονία 2-3 (13-25, 25-21, 25-22, 17-25, 11-15)
Όμιλος Ε3 (Τύνιδα - Τυνησία)
9 Ιουνίου
Μαυροβούνιο – Κινεζική Ταϊπέι 1-3 (22-25, 21-25, 25-18, 17-25)
10 Ιουνίου
Τυνησία – Καζακστάν 1-3 (25-13, 28-30, 21-25, 21-25)
Μαυροβούνιο – Καζακστάν 3-0 (25-16, 25-17, 25-19)
11 Ιουνίου
Τυνησία – Κινεζική Ταϊπέι 3-2 (25-23, 23-25, 25-17, 20-25, 15-12)
Καζακστάν – Κινεζική Ταϊπέι 1-3 (23-25, 25-17, 21-25, 21-25)
12 Ιουνίου
Τυνησία – Μαυροβούνιο 3-2 (25-20, 25-17, 23-25, 23-25, 15-7)
Όμιλος F3 (Λιντς – Αυστρία)
9 Ιουνίου
Μεξικό – Ισπανία 2-3 (25-23, 18-25, 25-21, 19-25, 9-15)
Αυστρία – Γερμανία 3-1 (25-20, 27-29, 30-28, 25-23)
10 Ιουνίου
Ισπανία – Γερμανία 0-3 (26-28, 15-25, 19-25)
Μεξικό – Αυστρία 2-3 (25-21, 20-25, 25-18, 22-25, 12-15)
11 Ιουνίου
Γερμανία – Μεξικό 3-0 (25-17, 25-22, 25-17)
Αυστρία – Ισπανία 0-3 (21-25, 19-25, 27-29)
Γ ΓΚΡΟΥΠ | ||||||
Βαθμολογία | ||||||
Θ. | Χώρα | Αγ | Ν | Η | Β | Σετ |
1. | Γερμανία | 6 | 5 | 1 | 15 | 16-5 |
2. | Ισπανία | 6 | 5 | 1 | 14 | 15-7 |
3. | Εσθονία | 6 | 5 | 1 | 13 | 16-7 |
4. | Αυστρία | 6 | 4 | 2 | 11 | 13-10 |
5. | Τυνησία | 6 | 4 | 2 | 11 | 15-12 |
6. | Μαυροβούνιο | 6 | 3 | 3 | 9 | 12-12 |
7 | Κατάρ | 6 | 3 | 3 | 9 | 10-10 |
8. | Κινεζική Ταϊπέι | 6 | 2 | 4 | 8 | 12-14 |
9. | Μεξικό | 6 | 2 | 4 | 8 | 10-13 |
10. | Βενεζουέλα | 6 | 2 | 4 | 6 | 8-13 |
11. | Καζακστάν | 6 | 1 | 5 | 3 | 6-16 |
12. | Ελλάδα | 6 | 0 | 6 | 1 | 4-18 |