Στον όμιλο Σεντάι της Ιαπωνίας ξεκίνησε με ήττα από τη Βραζιλία με 3-0 αλλά νίκησε την Ιαπωνία και την Ταϊλάνδη για γίνει ένα από τα φαβορί για την πρόκριση στο Final 6 της Κίνας.
Στην ίδια θέση βρίσκεται και η Ολλανδία που έχει χάσει μόνο από την Ιαπωνία με 3-2. Αυτή όμως που έχει πρόβλημα είναι η Βραζιλία που γνώρισε δύο ήττες από ομάδες της Ασίας (Ταϊλάνδη, Ιαπωνία) και έχασε έδαφος στη μάχη για την 6αδα.
Ομιλος Α1 (Αγκυρα - Τουρκία)
7 Ιουλίου
Τουρκία - Σερβία 0-3 (19-25, 17-25, 15-25)
Βέλγιο - Βραζιλία 0-3 (22-25, 23-25, 18-25)
8 Ιουλίου
Βραζιλία - Σερβία 0-3 (19-25, 20-25, 19-25)
Τουρκία - Βέλγιο 3-1 (23-25, 25-20, 25-20, 25-16)
9 Ιουλίου
Σερβία - Βέλγιο 3-0 (25-18, 25-18, 25-18)
Τουρκία - Βραζιλία 2-3 (26-24, 17-25, 18-25, 25-22, 13-15)
Όμιλος Β1 (Κουνσάν - Κίνα)
7 Ιουλίου
ΗΠΑ - Ρωσία 3-2 (22-25, 25-19, 25-27, 25-16, 15-11)
Κίνα - Ιταλία 3-1 (25-20, 20-25, 25-23, 25-20)
8 Ιουλίου
Ιταλία - ΗΠΑ 0-3 (21-25, 22-25, 19-25)
Κίνα - Ρωσία 3-2 (24-26, 25-21, 16-25, 27-25, 16-14)
9 Ιουλίου
Ρωσία - Ιταλία 2-3 (21-25, 29-27, 26-24, 24-26, 10-15)
Κίνα - ΗΠΑ 0-3 (22-25, 22-25, 21-25)
Όμιλος C1 (Άπελντορν - Ολλανδία)
7 Ιουλίου
Ολλανδία - Άγιος Δομίνικος 3-0 (25-21, 25-19, 25-21)
Ιαπωνία - Ταϊλάνδη 3-2 (25-19, 18-25, 25-14, 22-25, 15-9)
8 Ιουλίου
Ολλανδία - Ταϊλάνδη 3-0 (25-20, 26-24, 25-16)
Άγιος Δομίνικος - Ιαπωνία 3-1 (25-20,, 25-19, 24-26, 29-27)
9 Ιουλίου
Ολλανδία - Ιαπωνία 2-3 (25-17, 25-21, 18-25, 22-25, 9-15)
Ταϊλάνδη - Άγιος Δομίνικος 11-3 (22-25, 25-22, 22-25, 18-25)
Όμιλος D1 (Σεντάι - Ιαπωνία)
14 Ιουλίου
Βραζιλία - Σερβία 3-0 (26-24, 25-17, 25-22)
Ιαπωνία - Ταϊλάνδη 3-1 (25-19, 17-25, 25-18, 25-19)
15 Ιουλίου
Ιαπωνία - Σερβία 0-3 (21-25, 20-25, 20-25)
Βραζιλία - Ταϊλάνδη 0-3 (22-25, 21-25, 27-29)
16 Ιουλίου
Ιαπωνία - Βραζιλία 3-2 (25-22, 26-24, 19-25, 20-25, 17-15)
Σερβία - Ταϊλάνδη 3-1 (25-17, 23-25, 25-16, 25-19)
Ομιλος Ε1 (Μακάου - Μακάου)
14 Ιουλίου
ΗΠΑ - Τουρκία 3-1 (25-21, 24-26, 25-19, 25-12)
Κίνα - Ιταλία 0-3 (19-25, 22-25, 21-25)
15 Ιουλίου
ΗΠΑ - Ιταλία 2-3 (22-25, 25-22, 21-25, 25-13, 13-15)
Κίνα - Τουρκία 3-1 (25-23, 19-25, 25-23, 25-23)
16 Ιουλίου
Ιταλία - Τουκρία 3-0 (25-13, 25-20, 25-14)
Κίνα - ΗΠΑ 3-2 (25-27, 25-23, 25-21, 23-25, 15-11)
F1 Ομιλος F1 (Κάλινγκαντ - Ρωσία)
14 Ιουλίου
Ολλανδία - Βέλγιο 3-0 (25-22, 25-19, 25-21)
Ρωσία - Άγιος Δομίνικος 3-1 (16-25, 25-23, 25-21, 25-14)
15 Ιουλίου
Ολλανδία - Άγιος Δομίνικος 3-2 (23-25, 22-25, 25-22, 25-23, 15-8)
Ρωσία - Βέλγιο 3-0 (26-24, 25-14, 25-22)
16 Ιουλίου
Άγιος Δομίνικος - Βέλγιο 3-2 (25-13, 21-25, 25-21, 18-25, 15-11)
17 Ιουλίου
Ρωσία - Ολλανδία 0-3 (18-25, 22-25, 16-25)
Όμιλος G1 (Χονγκ Κονγκ)
21 Ιουλίου
13.30 Σερβία - Ρωσία
16.00 Κίνα - Ιαπωνία
22 Ιουλίου
8.15 Ιαπωνία - Σερβία
10.45 Κίνα - Ρωσία
23 Ιουλίου
8.15 Ιαπωνία - Ρωσία
10.45 Κίνα - Σερβία
Όμιλος Η1 (Μπανγκόκ - Ταϊλάνδη)
21 Ιουλίου
11.00 Ιταλία - Τουρκία
14.00 Ταϊλάνδη - Άγιος Δομίνικος
22 Ιουλίου
11.00 Ιταλία - Άγιος Δομίνικος
14.00 Ταϊλάνδη - Τουκρία
23 Ιουλίου
11.00 Άγιος Δομίνικος - Τουρκία
14.00 Ταϊλάνδη - Ιταλία
Όμιλος Ι1 (Κουϊάμπα - Βραζιλία)
20 Ιουλίου
21.05 Βραζιλία - Βέλγιο
23.10 ΗΠΑ - Ολλανδία
21 Ιουλίου
21.05 Βραζιλία - Ολλανδία
2310 ΗΠΑ - Βέλγιο
23 Ιουλίου
16.10 Βραζιλία - ΗΠΑ
18.15 Βέλγιο - Ολλανδία
Α ΟΜΙΛΟΣ | |||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | |||||
Θ | Χώρα | Αγ | Ν-Η | Β | Σετ |
1. | Σερβία | 6 | 5-1 | 15 | 15-4 |
2. | Ολλανδία | 6 | 5-1 | 15 | 17-5 |
3. | ΗΠΑ | 6 | 4-2 | 13 | 16-9 |
4. | Ιταλία | 6 | 4-2 | 10 | 13-10 |
5. | Κίνα | 6 | 4-2 | 10 | 12-12 |
6. | Ιαπωνία | 6 | 4-2 | 9 | 13-13 |
7. | Βραζιλία | 6 | 3-3 | 9 | 11-11 |
8. | Άγιος Δομίνικος | 6 | 3-3 | 9 | 12-13 |
9. | Ρωσία | 6 | 2-4 | 9 | 12-13 |
10. | Ταϊλάνδη | 6 | 1-5 | 4 | 8-15 |
11. | Τουρκία | 6 | 1-5 | 4 | 7-16 |
12. | Βέλγιο | 6 | 0-6 | 1 | 3-18 |