13-02-2020 00:10

Κυπέλλο γυναικών: Ανατροπή πρόκρισης για τον Αίαντα με 3-1 κόντρα στην Ελπίδα

Ο Αίας Ευόσμου αιφνιδιάστηκε από την Ελπίδα Αμπελοκήπων, ομάδα της Α2 γυναικών, βρέθηκε πίσω με 1-0 σετ όμως έκανε την ανατροπή και νίκησε με 3-1 σετ. Η ομάδα του Ηλία Ζωλασταθιάδη προκρίθηκε στα προημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών, και θα μάθει τον επόμενο αντίπαλό του την Πέμπτη (13/02) το μεσημέρι.

Η Ελπίδα που δίνει μάχη για την άνοδο στη Pre League, κατέκτησε το πρώτο σετ με 25-20, όμως στη συνέχεια ο Αίας Ευόσμου ανέβασε την απόδοσή του και έφθασε στη νίκη. Καθοριστικό ήταν το τρίτο σετ, όταν η ομάδα των Αμπελοκήπων ήταν μπροστά στο σκορ με 22-17, με τον Αίαντα όμως να το κατακτά στο φινάλε με 28-26.

Διαιτητές: Μπέλλος Εμμ., Μπέλλος Ι..

Τα σετ: 1-3 (25-20, 20-25, 26-28, 15-25)
Σε λίγο συνθέσεις...

Τα αποτελέσματα της φάσης των «16»

Τρίτη 11 Φεβρουαρίου

Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
- Α.Ο.Φ. Πορφύρας 3-0 (25-13, 25-05, 25-18)
Διαιτητές: Οικονόμου Β., Βελώνης, Παρατηρητής: Μαυρικίδης, Επόπτες: Μουστάκη, Θεοδοσίου, Γραμματεία: Τζακωνιάτου.

Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 2-3 (16-25, 25-14, 11-25, 25-20, 13-15)
Διαιτητές: Παπαδογούλας, Κουτσούλας, Παρατηρητής: Γεωργόπουλος, Επόπτες: Νικάκης, Τόλιος, Γραμματεία: Θεοδωρίδου.

Γ.Σ. Ηλιούπολης - Α.Ο. Θήρας 0-3 (17-25, 16-25, 12-25)
Διαιτητές: Μεταξά, Παγκοζίδης, Παρατηρητής: Τσιντομηνάς, Επόπτες: Δεκαβάλλα, Μαυρολαμπάδου, Γραμματεία: Λυκούδη.

Τετάρτη 12 Φεβρουαρίου

Φ.Ο. Βριλησσίων - Α.Ε.Κ. 0-3 (13-25, 17-25, 21-25)
Διαιτητές: Λιάκου, Βλάχος, Παρατηρητής: Διαμαντόπουλος, Γραμματεία: Καρατζογλίδου.

Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (29-31, 23-25, 23-25)
Διαιτητές: Νικολόπουλος, Ράντσιου, Παρατηρητής: Τσιμπινός, Επόπτες: Σταθοπούλου, Σπίγγου, Γραμματεία: Νυδριώτη.

Μ.Ε.Ν.Τ. - Α.Σ.Π. Θέτις 0-3 (16-25, 17-25, 20-25)
Διαιτητές: Μπουκουβάλα, Μαλακίδης, Γραμματεία: Τσιλιγκού.

Α.Σ. Ελπίς - Α.Π.Σ. Αίας 1-3 (25-20, 20-25, 26-28, 15-25)
Διαιτητές: Μπέλλος Εμμ., Μπέλλος Ι., Γραμματεία: Χαλκιά.

Ηλυσιακός Α.Ο. - Α.Σ. Άρης 0-3 (15-25, 12-25, 19-25)
Διαιτητές: Μιχαήλογλου, Παπαστάμος, Παρατηρητής: Πέρρος, Επόπτες: Μπάμπαλης, Τσίτσικας Ν., Γραμματεία: Χίλιου.