Στον αποψινό αγώνα νίκησε στη Βούλα τον Ηρακλή Κηφισιάς με 3-0 (25-20, 25-12, 25-14) και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση όπου θα μπουν και οι ομάδες της Α1 γυναικών. Η κλήρωση θα γίνει την Πέμπτη 21/1 στις 11.30 στα γραφεία της ΕΟΠΕ.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 1ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΗΣ Β΄ΦΑΣΗΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
6/12: ΑΟ Αιγάλεω - ΑΣΠ Θέτις 1-3 (25-11, 19-25, 20-25, 15-25)
5/12: ΓΣ Κερατέας - ΑΟ Θρίαμβος 3-0 (27-25, 25-18, 25-16)
6/12: ΑΟ Ένωση Ιλίου - ΓΣ Χαλανδρίου 0-3 (26-28, 20-25, 18-25)
5/12: Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών - ΑΣ Ποσειδών Βέροιας 2-3 (26-24, 20-25, 21-25, 25-23, 10-15)
5/12: ΑΣ Ιωνικός - ΓΣΚ Ηρακλής 1-3 (19-25, 9-25, 25-18, 17-25)
6/12: ΑΣ Ηλιούπολης - ΑΓΟ Ευρυάλη 3-0 (25-16, 27-25, 25-18)
5/12: ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΑΟ Παλλήνη 0-3 (13-25, 19-25, 20-25)
6/12: ΑΣ Καμπανιακός - ΣΑΑΚ Ανατόλια 3-2 (18-25, 20-25, 25-16, 25-22, 15-12)
6/12: ΑΠΣ Ιωνικός Σάμου - ΑΣΣ Αναγέννηση 0-3 (18-25, 22-25, 10-25)
6/12: ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης - ΑΣΚ Λαγκαδά 3-0 (25-21, 25-22, 25-20)
6/12: ΑΕ Ρέντη - ΓΣ Πετρούπολης 0-3 (17-25, 14-25, 10-25)
9/12: Πανελλήνιος ΓΣ - ΑΣΠ Ίωνες 3-0 (25-17, 25-20, 25-16)
5/12: ΑΠΟ Άτλας - ΓΣ Κοζάνης 1-3 (21-25, 25-19, 23-25, 18-25)
6/12: ΓΣ Νίκαιας - ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 3-1 (25-17, 25-23, 17-25, 25-21)
5/12: ΠΑΣ Ιωνικός 80 Αγρινίου - ΦΓΣ Πρέβεζας 2-3 (24-26, 26-24, 18-25, 25-19, 10-15)
9/12: ΑΟΝΝΕ Αμαζόνες - Ζηρίνειος ΑΟΝ 1-3 (25-23, 22-25, 19-25, 15-25)
5/12: ΓΣ Ένωση Ελασσόνας - ΑΣ Ασκληπιός Τρικάλων 1-3 (10-25, 24-26, 25-22, 23-25)
3/12: ΑΟ Νέοι Βύρωνος - ΑΟ Ηλυσιακός 2-3 (21-25, 23-25, 25-14, 25-21, 10-15)
9/12: ΔΑΣ Ωραιοκάστρου - ΑΣ Μακεδόνες 0-3 (22-25, 26-28, 22-25)
9/12: ΣΑ Πειραματικού - ΕΟ Σταυρούπολης 3-1 (25-17, 25-21, 19-25, 25-21)
10/12: ΑΕ Αγίας Παρασκευής - ΑΠΣ Αλίμου 0-3 (15-25, 20-25, 22-25)
8/12: ΧΑΝΘ - ΜΑΣ Νέα Γενεά 3-2 (11-25, 25-15, 25-21, 22-25, 16-14)
6/12: ΑΣ Γιάννενα - ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 3-1
5/12: ΑΟ Ακρίτας - Μεσσηνιακός ΓΣ 1888 0-3 (11-25, 14-25, 20-25)
9/12: ΓΑΣ Μεσσαράς - ΑΟ Κύδων Χανίων 2-3
4/12: ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - ΑΣΠ Κόρινθος 0-3 (11-25, 12-25, 13-25)
6/12: ΣΦΒ Ερμής - ΓΣ Ηρακλής 0-3 (23-25, 23-25, 17-25)
6/12: ΑΠΣ Φθία - ΓΣ Νίκη Βόλου 3-1 (25-23, 25-23, 18-25, 29-27)
5/12: ΑΟ Λαμίας - ΕΑ Λάρισας 1-3 (26-24, 23-25, 15-25, 12-25)
9/12: Παναχαϊκή ΓΕ - ΑΣΠ Απόλλων 2-3
4/12: Ακαδημίες Πρωταθλητών - ΑΣ Ελπίς 0-3 (11-25, 19-25, 15-25)
6/12: ΑΕΣΜ Μυγδονιακός - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-20, 25-12, 25-7)
6/12: ΑΟ Νέας Βύσσας - ΓΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-21, 25-20, 25-21)
22/12: ΓΣ Νίκαιας - ΑΣ Ασκληπιός Τρικάλων 0-3 (23-25, 18-25, 22-25)
3/1/2016: ΑΠΣ Φθία - ΦΟ Βριλησσίων 0-3 (19-25, 22-25, 21-25)
3/1: ΡΣΦΠ Τελχινίς - Ζηρίνειος ΑΟΝ 0-3 (6-25, 17-25, 10-25)
3/1: ΦΓΣ Πρέβεζας - ΑΣ Γιάννενα 2-3 (27-25, 22-25, 26-24, 10-25, 11-15)
3/1: ΓΣ Κοζάνης - ΑΣ Ποσειδών Βέροιας 1-3 (21-25, 26-24, 15-25, 16-25)
5/1: ΑΣΠ Θέτις - ΑΟ Ηλυσιακός 3-2 (25-19, 25-17, 18-25, 17-25, 17-15)
5/1: ΑΣ Ηλιούπολης - ΓΣ Πετρούπολης 2-3
5/1: ΑΕ Αγίας Παρασκευής - ΓΣΚ Ηρακλής 0-3
6/1: ΣΑ Πειραματικού - ΑΣ Ελπίς 1-3 (25-21, 26-28, 7-25, 14-25)
6/1: ΑΟ Νέας Βύσσας - ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης 2-3 (25-21, 16-25, 14-25, 25-23, 17-19)
7/1: ΧΑΝΘ - ΓΣ Ηρακλής 3-1 (20-25, 25-23, 25-18, 25-23)
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 4ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΗΣ Β΄ΦΑΣΗΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
13/1: ΦΟ Βριλησσίων - ΓΣ Χαλανδρίου 3-2 (22-25, 25-18, 21-25, 25-19, 15-11)
13/1: Ζακυνθινός ΑΟ - ΑΣ Γιάννενα 0-3 (11-25, 11-25, 13-25)
13/1: ΑΣ Καμπανιακός - ΕΑ Λάρισας 3-0 (άνευ αγώνα)
13/1: ΓΣ Κερατέας - Ζηρίνειος ΑΟΝ 0-3 (13-25, 23-25, 20-25)
14/1: ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης - ΑΣ Ποσειδών Βέροιας 3-0
14/1: Πανελλήνιος ΓΣ - ΓΣ Πετρούπολης 1-3
20/1: ΑΣΠ Θέτις - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (25-20, 25-12, 25-14)
21/1, 21:30: ΧΑΝΘ - ΑΣ Ελπίς
5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Β΄ΦΑΣΗΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Προκρίθηκαν και θα μπουν στην κλήρωση στις 21/1:
ΦΟ Βριλησσίων
ΑΣ Γιάννενα
ΑΣ Καμπανιακός
Ζηρίνειος ΑΟΝ
ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης
ΓΣ Πετρούπολης
ΑΣΠ Θέτις
ΧΑΝΘ ή ΑΣ Ελπίς