13-09-2020 00:13

Φιλική νίκη της ΕΑΛ με 3-2 επι της Λαμίας στο «Χαλκιοπούλειο»

Παρουσία του Υπουργού Οικονομικών Χρ. Σταϊκούρα, η ΕΑΛ που αγωνίζεται στην Α2 γυναικών, επικράτησε 2-3 του ΑΟ Λαμίας στο «Χαλκιοπούλειο», στο πρώτο φιλικό της σεζόν που έδωσε η ομάδα του Ηλία Αγγέλη.

Ο ΑΟ Λαμίας βρίσκεται στην τελική ευθεία για να ανακοινώσει τις επόμενες μέρες, και Αμερικανίδα διαγώνια μετά τις Κομλένοβιτς και την Αμερικανιδα πασαδόρο Τζέιμσον Τιέρα Λη.

Να σημειωθεί ότι η Λαμία έπαιξε με πολλές απουσίες. Αγωνιστικά το 1ο σετ πήγε στην ομάδα της Λάρισας με 21-25 που ξεκίνησε καλύτερα στο ματς.Από εκείνο το σημείο όμως και έπειτα ο ΑΟΛ ανέβασε στροφές.

Με καλό μπλοκ άμυνα, και ιδιαίτερα αποτελεσματική επιθετικά κατέκτησε τα δυο επόμενα σετ με 25-15 και 25-19 καιΣτο 4ο κατά σειρά σετ η ΕΑΛ μπήκε πιο αποφασιστικά και πήρε το σετ 11-25 ισοφαρίζοντας τον αγώνα. Το τάι μπρέικ ολοκληρώθηκε με σκορ 10-15 με την ομάδα της Λάρισας να παίρνει τη φιλική νίκη.

Τα σετ ΑΟ Λαμίας-ΕΑΛ  2-3 (21-25, 25-15, 25-19, 11-25, 10-15)

Πηγη: starsports.gr