Οι πρωταθλήτριες Ελλάδας που από χθες είχαν περάσει στις 24 καλύτερες ομάδες αγωνίστηκαν σήμερα το πρωί στη Μόσχα και νίκησαν άνετα τις Τσέχες Μπονέροβα, Μαξιμέροβα με 21-11, 21-16 σε 28 λεπτά.
Μέσα στην ημέρα και συγκεκριμένα στις 14.30 τοπική (15.30 Ελλάδας) θα δώσουν και δεύτερο αγώνα για την πρόκριση στα προημιτελικά. Θα αντιμετωπίσουν τις Λετονές Κραουντίνα, Κραντσέκοβα (Νο20) οι οποίοες είχαν πάρει την πρώτη θέση στον D όμιλο και την απ΄ευθείας πρόκριση στους «16» σημειώνοντας τρεις νίκες σε ισάριθμους αγώνες. Οι Λετονές είναι Νο 20 στο ταμπλό ενώ η ελληνική ομάδα Νο 17..
Final 1st Place | |||||||
72 | 10-Aug | 19:45 | 1 | Winner of match #69 | Winner of match #70 | ||
Final 3rd Place | |||||||
71 | 10-Aug | 18:30 | 1 | Loser of match #69 | Loser of match #70 | ||
Semifinals | |||||||
70 | 10-Aug | 11:00 | 1 | Winner of match #67 | Winner of match #68 | ||
69 | 10-Aug | 10:00 | 1 | Winner of match #65 | Winner of match #66 | ||
Quarterfinals | |||||||
68 | 09-Aug | 21:15 | 1 | Winner of match #63 | Winner of match #64 | ||
67 | 09-Aug | 20:15 | 1 | Winner of match #61 | Winner of match #62 | ||
66 | 09-Aug | 19:00 | 1 | Winner of match #59 | Winner of match #60 | ||
65 | 09-Aug | 18:00 | 1 | Winner of match #57 | Winner of match #58 | ||
Round of 16 | |||||||
64 | 09-Aug | 15:30 | Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [15] | Winner of match #56 | |||
63 | 09-Aug | 15:30 | Jupiter/Chamereau FRA [23] | Winner of match #55 | |||
62 | 09-Aug | 14:30 | Stubbe, J./van Iersel NED [11] | Winner of match #54 | |||
61 | 09-Aug | 14:30 | Bocharova/Voronina RUS [19] | Winner of match #53 | |||
60 | 09-Aug | 14:30 | Graudina/Kravcenoka LAT [20] | Arvaniti/Karagkouni GRE [17] | |||
59 | 09-Aug | 13:30 | Ittlinger/Laboureur GER [12] | Winner of match #51 | |||
58 | 09-Aug | 13:30 | Liliana/Elsa ESP [9] | Winner of match #50 | |||
57 | 09-Aug | 13:30 | Menegatti/Orsi Toth ITA [16] | Birlova/Ukolova RUS [13] | |||
Round of 24 | |||||||
56 | 09-Aug | 10:30 | 4 | Strbova/Dubovcova SVK [10] | Behrens/Tillmann GER [5] | ||
55 | 09-Aug | 10:30 | 3 | Lehtonen/Ahtiainen FIN [21] | Kvapilova/Kubickova CZE [27] | ||
54 | 09-Aug | 10:30 | 2 | Ludwig/Kozuch GER [18] | Lobato/Amaranta ESP [25] | ||
53 | 09-Aug | 10:30 | 1 | Wojtasik/Kociolek POL [4] | Frolova/Ganenko RUS [31] | ||
52 | 09-Aug | 09:30 | 1 | Arvaniti/Karagkouni GRE [17] | Bonnerova/Maixnerova CZE [30] | 2-0 (21-11, 21-16) | 0:28 |
51 | 09-Aug | 09:30 | 2 | Borger/Sude GER [6] | Placette/Richard FRA [32] | LIVE - 1-1 (21-12, 19-21, 2-4) | 0:37 |
50 | 09-Aug | 09:30 | 3 | Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [14] | Betschart/Hüberli SUI [7] | LIVE - 1-1 (22-20, 19-21) | 0:40 |
49 | 09-Aug | 09:30 | 4 | Makroguzova/Kholomina RUS [8] | Birlova/Ukolova RUS [13] | 0-2 (0-21, 0-21) | |
Pool H | |||||||
48 | 08-Aug | 10:30 | 2 | Lunina/Samoday UKR [24] | Lobato/Amaranta ESP [25] | 0-2 (11-21, 17-21) | 0:34 |
47 | 08-Aug | 10:30 | 1 | Makroguzova/Kholomina RUS [8] | Liliana/Elsa ESP [9] | injury team A | 0:29 |
32 | 06-Aug | 11:00 | 2 | Liliana/Elsa ESP [9] | Lobato/Amaranta ESP [25] | 2-1 (19-21, 21-14, 15-11) | 0:48 |
31 | 06-Aug | 11:00 | 1 | Makroguzova/Kholomina RUS [8] | Lunina/Samoday UKR [24] | 2-1 (22-20, 14-21, 15-6) | 0:43 |
16 | 07-Aug | 11:00 | 2 | Liliana/Elsa ESP [9] | Lunina/Samoday UKR [24] | 2-0 (21-15, 23-21) | 0:41 |
15 | 07-Aug | 11:00 | 1 | Makroguzova/Kholomina RUS [8] | Lobato/Amaranta ESP [25] | 2-0 (21-16, 21-19) | 0:39 |
Pool G | |||||||
46 | 08-Aug | 13:30 | 4 | Jupiter/Chamereau FRA [23] | Freiberger/Teufl V. AUT [26] | 2-0 (21-19, 21-16) | 0:35 |
45 | 08-Aug | 13:30 | 3 | Betschart/Hüberli SUI [7] | Strbova/Dubovcova SVK [10] | 2-0 (21-18, 21-17) | 0:36 |
30 | 07-Aug | 16:00 | 3 | Strbova/Dubovcova SVK [10] | Freiberger/Teufl V. AUT [26] | 2-0 (21-11, 21-12) | 0:29 |
29 | 07-Aug | 16:00 | 4 | Betschart/Hüberli SUI [7] | Jupiter/Chamereau FRA [23] | 1-2 (12-21, 25-23, 12-15) | 0:49 |
14 | 06-Aug | 14:00 | 3 | Strbova/Dubovcova SVK [10] | Jupiter/Chamereau FRA [23] | 2-0 (21-19, 21-17) | 0:35 |
13 | 06-Aug | 14:00 | 2 | Betschart/Hüberli SUI [7] | Freiberger/Teufl V. AUT [26] | 2-0 (23-21, 21-18) | 0:36 |
Pool F | |||||||
44 | 08-Aug | 16:00 | 1 | Rudykh/Dabizha RUS [22] | Kvapilova/Kubickova CZE [27] | 1-2 (21-13, 17-21, 10-15) | 0:43 |
43 | 08-Aug | 16:00 | 2 | Borger/Sude GER [6] | Stubbe, J./van Iersel NED [11] | 1-2 (24-22, 17-21, 14-16) | 0:56 |
28 | 07-Aug | 16:00 | 2 | Stubbe, J./van Iersel NED [11] | Kvapilova/Kubickova CZE [27] | 2-0 (21-13, 21-16) | 0:33 |
27 | 07-Aug | 16:00 | 1 | Borger/Sude GER [6] | Rudykh/Dabizha RUS [22] | 2-1 (21-19, 15-21, 16-14) | 0:49 |
12 | 06-Aug | 18:00 | 1 | Stubbe, J./van Iersel NED [11] | Rudykh/Dabizha RUS [22] | 2-0 (21-18, 21-17) | 0:35 |
11 | 06-Aug | 18:00 | 2 | Borger/Sude GER [6] | Kvapilova/Kubickova CZE [27] | 2-0 (21-15, 21-17) | 0:35 |
Pool E | |||||||
42 | 06-Aug | 10:00 | 4 | Lehtonen/Ahtiainen FIN [21] | Soria/Carro ESP [28] | 2-0 (21-14, 21-18) | 0:35 |
41 | 06-Aug | 10:00 | 3 | Behrens/Tillmann GER [5] | Ittlinger/Laboureur GER [12] | 0-2 (10-21, 16-21) | 0:33 |
26 | 08-Aug | 09:30 | 4 | Ittlinger/Laboureur GER [12] | Soria/Carro ESP [28] | 0-2 (14-21, 21-23) | 0:37 |
25 | 08-Aug | 09:30 | 3 | Behrens/Tillmann GER [5] | Lehtonen/Ahtiainen FIN [21] | 1-2 (21-13, 18-21, 11-15) | 0:48 |
10 | 07-Aug | 10:00 | 4 | Ittlinger/Laboureur GER [12] | Lehtonen/Ahtiainen FIN [21] | 2-0 (21-17, 21-18) | 0:35 |
9 | 07-Aug | 10:00 | 3 | Behrens/Tillmann GER [5] | Soria/Carro ESP [28] | 2-0 (21-13, 21-19) | 0:33 |
Pool D | |||||||
40 | 08-Aug | 17:00 | 2 | Graudina/Kravcenoka LAT [20] | Caluori/Gerson SUI [29] | 2-1 (21-16, 20-22, 15-12) | 0:45 |
39 | 08-Aug | 17:00 | 1 | Wojtasik/Kociolek POL [4] | Birlova/Ukolova RUS [13] | 2-0 (21-17, 21-13) | 0:33 |
24 | 07-Aug | 17:00 | 1 | Birlova/Ukolova RUS [13] | Caluori/Gerson SUI [29] | 2-0 (22-20, 21-19) | 0:36 |
23 | 07-Aug | 17:00 | 4 | Wojtasik/Kociolek POL [4] | Graudina/Kravcenoka LAT [20] | 0-2 (22-24, 18-21) | 0:39 |
8 | 06-Aug | 19:00 | 1 | Birlova/Ukolova RUS [13] | Graudina/Kravcenoka LAT [20] | 1-2 (23-21, 19-21, 13-15) | 0:49 |
7 | 06-Aug | 18:00 | 3 | Wojtasik/Kociolek POL [4] | Caluori/Gerson SUI [29] | 2-1 (21-18, 8-21, 15-8) | 0:37 |
Pool C | |||||||
38 | 08-Aug | 09:30 | 1 | Bocharova/Voronina RUS [19] | Bonnerova/Maixnerova CZE [30] | 2-1 (21-13, 18-21, 15-12) | 0:41 |
37 | 08-Aug | 09:30 | 2 | Kjølberg/Hjortland NOR [3] | Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [14] | 1-2 (21-19, 7-21, 10-15) | 0:42 |
22 | 07-Aug | 10:00 | 2 | Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [14] | Bonnerova/Maixnerova CZE [30] | 2-0 (21-10, 22-20) | 0:34 |
21 | 07-Aug | 10:00 | 1 | Kjølberg/Hjortland NOR [3] | Bocharova/Voronina RUS [19] | 1-2 (21-16, 14-21, 10-15) | 0:39 |
6 | 05-Aug | 19:30 | 1 | Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [14] | Bocharova/Voronina RUS [19] | 0-2 (16-21, 18-21) | 0:34 |
5 | 05-Aug | 20:30 | 1 | Kjølberg/Hjortland NOR [3] | Bonnerova/Maixnerova CZE [30] | 1-2 (21-17, 18-21, 10-15) | 0:46 |
Pool B | |||||||
36 | 08-Aug | 13:30 | 1 | Ludwig/Kozuch GER [18] | Frolova/Ganenko RUS [31] | 2-0 (21-14, 21-18) | 0:39 |
35 | 08-Aug | 13:30 | 2 | Lahti/Parkkinen FIN [2] | Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [15] | injury team A | |
20 | 07-Aug | 14:00 | 2 | Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [15] | Frolova/Ganenko RUS [31] | 0-2 (18-21, 20-22) | 0:38 |
19 | 07-Aug | 14:00 | 3 | Lahti/Parkkinen FIN [2] | Ludwig/Kozuch GER [18] | injury team A | |
4 | 06-Aug | 10:00 | 2 | Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [15] | Ludwig/Kozuch GER [18] | 2-0 (21-17, 21-13) | 0:35 |
3 | 06-Aug | 10:00 | 1 | Lahti/Parkkinen FIN [2] | Frolova/Ganenko RUS [31] | 1-2 (11-21, 21-13, 6-15) | 0:38 |
Pool A | |||||||
34 | 08-Aug | 10:30 | 4 | Arvaniti/Karagkouni GRE [17] | Placette/Richard FRA [32] | 1-2 (18-21, 21-16, 13-15) | 0:50 |
33 | 08-Aug | 10:30 | 3 | Kloda/Ceynowa POL [1] | Menegatti/Orsi Toth ITA [16] | 1-2 (22-20, 14-21, 10-15) | 0:52 |
18 | 07-Aug | 11:00 | 4 | Menegatti/Orsi Toth ITA [16] | Placette/Richard FRA [32] | 2-0 (21-11, 21-16) | 0:32 |
17 | 07-Aug | 11:00 | 3 | Kloda/Ceynowa POL [1] | Arvaniti/Karagkouni GRE [17] | 0-2 (10-21, 15-21) | 0:29 |
2 | 06-Aug | 11:00 | 4 | Menegatti/Orsi Toth ITA [16] | Arvaniti/Karagkouni GRE [17] | 2-1 (13-21, 23-21, 15-13) | 0:52 |
1 | 06-Aug | 11:00 | 3 | Kloda/Ceynowa POL [1] | Placette/Richard FRA [32] | 2-1 (23-21, 17-21, 19-17) | 0: |