1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
21-07-2019 20:30

Μπανιώτης και Τερζόγλου κατέκτησαν τον κότινο της Αρχαίας Ολυμπίας

Oι Θρακιώτες Ραφαήλ Μπανιώτης / Γιώργος Τερζόγλου που ήταν φιναλίστ το 2018 στην Αρχαία Ολυμπία κατάφεραν εφέτος να ανέβουν στο πρώτο σκαλί του βάθρου.

Μετά από συναρπαστικό τελικό που μεταδόθηκε τηλεοπτικά από την κρατική τηλεόραση και παρακολούθησε πλήθος κόσμου που κατέκλεισε κάθε γωνιά των εξεδρών στο κεντρικό γήπεδο στην πλατεία Δημαρχείου στην Αρχαία Ολυμπία οι Μπανιώτης, Τερζόγλου κατέκτησαν τον τίτλο.

Οι νικητές του THESSALONIKI MASTERS πήραν τον δεύτερο τίτλο στο πανελλήνιο σιρκουί μπιτς βόλεϊ Μasters 2018 και έκλεισαν θέση για την τελική φάση του πανελληνίου σιρκουί που θα γίνει την προσεχή εβδομάδα στον Αγιο Νικόλαο.

Στον τελικό οι Ραφαήλ Μπανιώτης / Γιώργος Τερζόγλου νίκησαν τους έμπειρους θεσσαλονικιούς Δημήτρη Νιώπα / Θοδωρή Παπαδημητρίου 2-0 (21-14, 21-17). 

Στον πρώτο ημιτελικό, Ραφαήλ Μπανιώτης / Γιώργος Τερζόγλου μετά από 53 λεπτά συναρπαστικού αγώνα νίκησαν τους Παναγιώτη Ιωαννίδη / Αλέξανδρο Πολυχρονιάδη με 2-1 (18-21, 21-14, 15-11) σετ. Σ

Στη συνέχεια, Δημήτρης Νιώπας/Θοδωρής Παπαδημητρίου επιβλήθηκαν των αδερφών Μανδηλάρη με 2-0 (21-15, 21-16) σετ.



Τελικός

18.45 ΕΡΤSPORTS: Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου - Δημήτρης Νιώπας/Θοδωρής Παπαδημητρίου

Τα αποτελέσματα των ημιτελικών

Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου - Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης 2-1 (18-21, 21-14, 15-11)
Δημήτρης Νιώπας/Θοδωρής Παπαδημητρίου - Άγγελος Μανδηλάρης/Βασίλης Μανδηλάρης 2-0 (21-15, 21-16)

Τα αποτελέσματα των προημιτελικών

Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου - Αλέξανδρος Κουρτίδης/Στέλιος Τζιουμάκας 2-0 (21-17, 21-17)
Δημήτρης Νιώπας/Θοδωρής Παπαδημητρίου - Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας 2-0 (21-18, 21-18)
Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης - Ανέστης Δημητριάδης/Κώστας Κογκαλίδης 2-1 (21-14, 19-21, 15-11)
Άγγελος Μανδηλάρης/Βασίλης Μανδηλάρης - Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου 2-0 (22-20, 21-18)

Τα αποτελέσματα των ομίλων

Α' όμιλος

Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου - Νικήτας Εφραιμίδης/Κώστας Μπατζιλής 2-0 (21-15, 21-12)
Ανέστης Δημητριάδης/Κώστας Κογκαλίδης - Νικήτας Εφραιμίδης/Κώστας Μπατζιλής 2-1 (21-10, 22-24, 15-09)
Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου - Ανέστης Δημητριάδης/Κώστας Κογκαλίδης 2-0 (21-16, 22-20)

Β' όμιλος

Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας - Δημήτρης Γιαννόπουλος/Αντιόλ Κόλα 2-0 (21-17, 21-11)
Άγγελος Μανδηλάρης/Βασίλης Μανδηλάρης - Δημήτρης Γιαννόπουλος/Αντιόλ Κόλα 2-0 (21-17, 21-11)
Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας - Άγγελος Μανδηλάρης/Βασίλης Μανδηλάρης 1-2 (11-21, 21-18, 12-15)

Γ' όμιλος

Δημήτρης Νιώπας/Θοδωρής Παπαδημητρίου - Αλέξανδρος Κουρτίδης/Στέλιος Τζιουμάκας 2-0 (21-11, 21-09)
Γιώργος Καντιώτης/Νίκος Ντόντης - Αλέξανδρος Κουρτίδης/Στέλιος Τζιουμάκας 0-2 (20-22, 23-25)
Δημήτρης Νιώπας/Θοδωρής Παπαδημητρίου - Γιώργος Καντιώτης/Νίκος Ντόντης 2-0 (21-19, 21-12)

Δ' όμιλος

Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου - Σάββας Γενίτσαρης/Νόα Κιμπλ 1-2 (19-21, 21-16, 08-15)
Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης - Σάββας Γενίτσαρης/Νόα Κιμπλ 2-1 (19-21, 21-15, 15-10)
Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου - Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης 2-0 (21-19, 21-19)

DSC_2748.jpgDSC_2695.jpgDSC_2733.jpgDSC_2780.jpgDSC_2730.jpgDSC_2670.jpgDSC_2739.jpgDSC_2753.jpgDSC_2782.jpgDSC_2680.jpgDSC_2672.jpgDSC_2827.jpgDSC_2705.jpgDSC_2764.jpgDSC_2687.jpg

Media

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ