1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
17-07-2019 15:41

Με Κοκκινάκη λίμπερο η 22άδα της Εθνικής ανδρών και φιλικά με Σλοβενία, Μαυροβούνιο και Σλοβακία

Με τον Μενέλαο Κοκκινάκη λίμπερο θα ξεκινήσει προετοιμασία η εθνική ανδρών στο Μελίνα Μερκούρη. Ο Δημήτρης Ανδρεόπουλος ανακοίνωσε τους 22 παίκτες που θα λάβουν μέρος στις προπονήσεις ενόψει της συμμετοχής της Ελλάδας στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα θα προπονείται καθημερινά από τις 25 Ιουλίου στο κλειστό γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη» του Ρέντη και στο διάστημα της προετοιμασίας έχουν προγραμματιστεί συνολικά 8 φιλικά παιχνίδια.

Στις 21 Αυγούστου θα φιλοξενήσει για 3 μέρες την Σλοβενία, 26 και 27 του ίδιου μήνα θα δώσει φιλικά ματς στο Μαυροβούνιο με την αντίστοιχη Εθνική ομάδα και ο κύκλος των αγώνων προετοιμασίας θα κλείσει το τριήμερο 5-7 Σεπτεμβρίου όταν και θα υποδεχθεί στο Ρέντη την Εθνική Σλοβακίας.

Η λίστα με τους 22 διεθνείς που κάλεσε ο Δημήτρης Ανδρεόπουλος είναι η εξής:

Πασαδόροι: Ντίμα Φιλίποφ, Κώστας Στιβαχτής, Σταύρος Κασαμπαλής.

Κεντρικοί: Παναγιώτης Πελεκούδας, Γιάννης Τακουρίδης, Γιώργος Πετρέας, Θοδωρής Βουλκίδης, Γιώργος Παπαλεξίου.

Ακραίοι: Αλέξανδρος Ράπτης, Ραφαήλ Κουμεντάκης, Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος, Θανάσης Πρωτοψάλτης, Ανέστης Δαλακούρας, Ανδρέας Φράγκος.

Διαγώνιοι: Δημήτρης Τζούριτς, Νίκος Ζουπάνι, Γιώργος Τζιουμάκας, Ηρακλής Παπαδόπουλος, Δημήτρης Μούχλιας.

Λίμπερο: Δημήτρης Ζήσης, Άκης Δαρίδης, Μενέλαος Κοκκινάκης.

Η Εθνική ομάδα προκρίθηκε μετά από 10 χρόνια σε τελική φάση Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος και θα πάρει μέρος στον Α΄ όμιλο του Μονπελιέ με αντιπάλους την Βουλγαρία, την Ιταλία, την Γαλλία, την Ρουμανία και την Πορτογαλία. Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α' όμιλος (Γαλλία - Μονπελιέ)

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

15.15: Βουλγαρία - Ελλάδα
18.15: Πορτογαλία - Ιταλία
21.45: Γαλλία - Ρουμανία

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

18.15: Βουλγαρία - Ρουμανία
21.45: Ιταλία - Ελλάδα

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

18.15: Ελλάδα - Γαλλία
21.45: Βουλγαρία - Πορτογαλία

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

15.00: Ρουμανία - Ιταλία
18.30: Πορτογαλία - Γαλλία

Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου

18.15: Ρουμανία - Ελλάδα
21.45: Γαλλία - Βουλγαρία

Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου

15.00: Ελλάδα - Πορτογαλία
20.30: Ιταλία - Βουλγαρία

Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου

15.00: Πορτογαλία - Ρουμανία
21.45: Γαλλία - Ιταλία

Σχετικά άρθρα

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ