13-12-2018 01:07

H ΒBSK Mπελεντιγιέ διέσυρε την πρωτοπόρο Χάλκμπανκ

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Τσάλεντζ Καπ βόλεϊ ανδρών τουρκική ΒBSK Μπελεντιγιέ διανύει περίοδο φορμαρίσματος.

Σύμφωνα με τα τουρκικά Μέσα ενημέρωσης έκανε απόψε την καλύτερη εμφάνιση της και νίκησε με 3-1 την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος Χάλκμπανκ. Μάλιστα η Χάλκμπανκ προηγήθηκε 1-0 σετ αλλά η ΒBSK έπιασε εντυπωσιακό σερβίς πήρε το τρίποντο μειώνοντας στους 3 βαθμούς από τους πρωτοπόρους.

Τα σετ: 3-1 (20-25, 26-24, 25-23, 25-20).

Στο άλλο μεγάλο παραδοσιακό ντέρμπι η Γαλατασαράι νίκησε εκτός έδρας την Φενερμπαχτσέ με 3-2 σετ και η Αρκάς την Μαλιγιέ Μίλι Πιγιάνγκο επίσης με 3-1 σετ.

Στη βαθμολογία μετά από 10 αγώνες η Χάλκμπανκ έχει 23 βαθμούς και ακολουθούν η Γαλατασαράι με 22, η Μαλιγιέ Μίλι Πιγιάνγκο με 21, η Αρκάς με 20 και η ΒΒSK με 19 βαθμούς.