ΑΡΚΑΣ (Χογκ): Σάντερς, Μπόργκες 9, Μποζούλεφ 12, Γκοκγκόζ 9, Καπκινόγλου 1, Κοτς 8 / Καρατάς (λ, 73% υπ), Ντουρμάζ, Γκουλμεζόγλου 2, Περέιρα
ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΟΣΧΑΣ (Μάριτσεφ): Μπακούν 16, Γκράνκίν 3, Μπιριούκοφ 9, Μπερέζκο 17, Βολκόφ 9, Σκέρμπινιν 6 / Ερμάκοφ (λ, 88% υπ), Αντίπκιν, Μαρκίν, Κρουγκλόφ.
Πλέι οφ - Φάση των «12»
Πρώτος αγώνας (14-16/3)
16/3: Αρκάς (Τουρκία) - Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία) 0-3 (20-25, 17-25, 16-25)15/3: BBSK Κωνσταντινούπολης (Τουρκία) - Μπερλίν (Γερμανία) 3-2 (25-20, 30-32, 25-22, 20-25, 15-13)
15/3: Ρεσόβια (Πολωνία) - Μόντενα (Ιταλία) 2-3 (25-23, 19-25, 27-25, 19-25, 12-15)
15/3: Σκρα Μπελχάτοφ (Πολωνία) - Λούμπε (Ιταλία) 1-3 (21-25, 25-21, 23-25, 21-25)
15/3: Μπελογκόριε Μπέλγκοροντ (Ρωσία) - Κεντζιέρζιν (Πολωνία) 3-1 (13-25, 25-21, 25-23, 25-20)
14/3: Κνακ Ροζελάρε (Βέλγιο) - Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) 0-3 (23-25, 19-25, 18-25)
Α όμιλος
1η αγωνιστική
6/12/2016
Κεντζιέρζιν (Πολωνία) - BBSK Κωνσταντινούπολης (Τουρκία) 3-0 (25-12, 28-26, 29-27)
7/12/2016
Ντιναμο Μόσχας (Ρωσία) - Νόλικο Μάασεϊκ (Βέλγιο) 3-1 (25-22, 23-25, 25-22, 25-20)
2η αγωνιστική
21/12/2016
BBSK Κωνσταντινούπολης (Τουρκία) - Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία) 1-3 (25-19, 18-25, 18-25, 22-25)
Νόλικο Μάασεϊκ (Βέλγιο) - Κεντζιέρζιν (Πολωνία) 0-3 (23-25, 22-25, 21-25)
3η αγωνιστική
18/01/2017
Ντιναμο Μόσχας (Ρωσία) - Κεντζιέρζιν (Πολωνία) 1-3 (23-25, 21-25, 30-28, 20-25)
Νόλικο Μάασεϊκ (Βέλγιο) - BBSK Κωνσταντινούπολης (Τουρκία) 3-2 (25-22, 25-21, 17-25, 21-25, 15-11)
4η αγωνιστική
31/01/2017
Κεντζιέρζιν (Πολωνία) - Ντιναμο Μόσχας (Ρωσία) 3-1 (25-17, 25-22, 27-29, 25-21)
1/2/2017
BBSK Κωνσταντινουπολης (Τουρκία) - Νόλικο Μάασεϊκ (Βέλγιο) 3-1 (25-19, 19-25, 25-22, 25-18)
5η αγωνιστική
14/02/2017
Κεντζιέρζιν (Πολωνία) - Νόλικο Μάασεϊκ (Βέλγιο) 3-0 (25-23, 25-19, 25-21)
15/02/2017
Ντιναμο Μόσχας (Ρωσία) - BBSK Κωνσταντινούπολης (Τουρκία) 3-0 (25-21, 25-22, 27-25)
6η αγωνιστική
01/03/2017
BBSK Κωνσταντινουπολης (Τουρκία) - Κεντζιέρζιν (Πολωνία) 3-1 (25-23, 16-25, 25-22, 26-24)
Νολικο Μάασεϊκ (Βέλγιο) - Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία) 2-3 (22-25, 25-18, 30-28, 12-15)
Α' ΟΜΙΛΟΣ | ||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ |
1. | Κεντζιέρζιν | 6 | 15 | (16-5) |
2. | Ντιναμό Μόσχας | 6 | 11 | (14-10) |
3 | BBSK Κωνσταντινουπολης | 6 | 7 | (9-14) |
4. | Νόλικο Μάασεϊκ | 6 | 3 | (7-17) |
Β όμιλος
1η αγωνιστική
06/12/2016
Μπερλίν (Γερμανία) - Λούμπε (Ιταλία) 3-1 (21-25, 25-16, 25-18, 26-24)
08/12/2016
Ντούκλα Λίμπερετς (Τσεχία) - Ρεζόβια (Πολωνία) 2-3 (14-25, 16-25, 25-21, 25-23, 15-17)
2η αγωνιστική
20/12/2016
Λούμπε (Ιταλία) - Ντούκλα Λίμπερετς (Τσεχία) 3-0 (25-21, 25-15, 25-20)
22/12/2016
Ρεζόβια (Πολωνία) - Μπερλίν (Γερμανία) 3-2 (21-25, 23-25, 25-22, 15-12)
3η αγωνιστική
18/01/2017
Ντούκλα Λίμπερετς (Τσεχία) - Μπερλίν (Γερμανία) 0-3 (18-25, 23-25, 16-25)
19/01/2017
Ρεζόβια (Πολωνία) - Λούμπε (Ιταλία) 0-3 (22-25, 13-25, 14-25)
4η αγωνιστική
01/02/2017
Λούμπε (Ιταλία) - Ρεζόβια (Πολωνία) 3-0 (25-21, 25-16, 25-16)
02/02/2017
Μπερλίν (Γερμανία) - Ντούκλα Λίμπερετς (Τσεχία) 3-0 (25-17, 25-22, 25-19)
5η αγωνιστική
14/02/2017
Μπερλίν (Γερμανία) - Ρεζόβια (Πολωνία) 3-2 (25-20, 25-22, 21-25, 20-25. 15-13)
Ντούκλα Λίμπερετς (Τσεχία) - Λούμπε (Ιταλία) 1-3 (25-22, 28-30, 23-25, 14-25)
6η αγωνιστική
01/03/2017
Λούμπε (Ιταλία) - Μπερλίν (Γερμανία) 3-0 (25-14, 25-23, 25-15
Ρεζόβια (Πολωνία)- Ντούκλα Λίμπερετς (Τσεχία) 3-1 (20-25, 25-18, 25-19, 25-18)
Β' ΟΜΙΛΟΣ | ||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ |
1. | Λούμπε | 6 | 15 | (16-4) |
2. | Μπερλίν | 6 | 12 | (14-9) |
3 | Ρεζόβια | 6 | 8 | (11-14) |
4. | Ντούκλα Λίμπερετς | 6 | 1 | (4-18) |
Γ όμιλος
1η αγωνιστική
06/12/2016
Παρί (Γαλλία) - Φρίντριχσάφεν (Γερμανία) 2-3 (25-22, 26-24, 18-25, 18-25, 13-15)
07/12/2016
Άρκας (Τουρκία) - Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) 0-3 (14-25, 11-25, 17-25)
2η αγωνιστική
21/12/2016
Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) - Παρί (Γαλλία) 3-0 (25-17, 25-15, 25-21)
22/12/2016
Φρίντριχσάφεν (Γερμανία) - Άρκας (Τουρκία) 2-3 (21-25, 23-25, 25-22, 25-19, 12-15)
3η αγωνιστική
18/01/2017
Παρί (Γαλλία) - Άρκας (Τουρκία) 1-3 (20-25, 17-25, 25-15, 22-25)
Φρίντριχσάφεν (Γερμανία) - Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) 1-3 (13-25, 25-23, 13-25, 21-25)
4η αγωνιστική
31/01/2017
Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) - Φρίντριχσάφεν (Γερμανία) 3-0 (25-18, 40-38, 25-17)
01/02/2017
Αρκάς (Τουρκία) - Παρί (Γαλλία) 3-2 (25-21, 23-25, 16-25, 25-19, 23-21)
5η αγωνιστική
14/02/2017
Παρί (Γαλλία) - Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) 0-3 (19-25, 21-25, 20-25)
15/02/2017
Αρκάς (Τουρκία) - Φρίντριχσάφεν (Γερμανία) 3-2 (25-22, 25-27, 26-24,21-25, 15-10)
6η αγωνιστική
01/03/2017
Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) - Αρκάς (Τουρκία) 3-0 (25-15, 26-24, 25-16)
Φρίντριχσάφεν (Γερμανία) - Παρί (Γαλλία) 2-3 (20-25, 25-9, 23-25, 25-21, 9-15)
Γ' ΟΜΙΛΟΣ | ||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ |
1. | Ζενίτ Καζάν | 6 | 18 | (18-1) |
2. | Αρκάς | 6 | 9 | (12-13) |
3 | Φριντρισχάφεν | 6 | 5 | (10-17) |
4. | Παρί | 6 | 4 | (8-17) |
Δ όμιλος
1η αγωνιστική
06/12/2016
Μόντενα (Ιταλία) - Λουμπλιάνα (Σλοβενία) 3-2 (25-22, 21-25, 25-19, 23-25, 15-11)
Κράιοβα (Ρουμανία) - Σκρα Μπελχάτοφ (Πολωνία) 3-1 (30-28, 25-23, 19-25, 25-22)
2η αγωνιστική
20/12/2016
Σκρα Μπελσάτοφ (Πολωνία) - Μόντενα (Ιταλία) 1-3 (22-25, 25-21, 17-25, 22-25)
Λουμπλιάνα (Σλοβενία) - Κράιοβα (Ρουμανία) 3-2 (25-17, 18-25, 17-25, 25-21, 15-13)
3η αγωνιστική
18/01/2017
Μόντενα (Ιταλία) - Κράιοβα (Ρουμανία) 3-1 (24-26, 29-27, 25-18, 25-16)
19/01/2017
Λουμπλιάνα (Σλοβενία) - Σκρα Μπελχάτοφ (Πολωνία) 1-3 (19-25, 21-25, 25-18, 15-25)
4η αγωνιστική
31/01/2017
Κράιοβα (Ρουμανία) - Μόντενα (Ιταλία) 0-3 (16-25, 19-25, 18-25)
01/02/2017
Σκρα Μπελχάτοφ (Πολωνία) - Λουμπλιάνα (Σλοβενία) 3-1 (25-17, 25-23, 20-25, 25-17)
5η αγωνιστική
14/02/2017
Μόντενα (Ιταλία) - Σκρα Μπελχάτοφ (Πολωνία) 3-1 (25-16, 21-25, 25-22, 25-22)
15/02/2017
Κράιοβα (Ρουμανία) - Λουμπλιάνα (Σλοβενία) 3-1 (25-19, 27-29, 25-21,25-23)
6η αγωνιστική
01/03/2017
Σκρα Μπελχάτοφ (Πολωνία) - Κράιοβα (Ρουμανία) 3-0 (26-24, 25-18, 25-14)
Λουμπλιάνα (Σλοβενία) - Μόντενα (Ιταλία) 3-2 (25-21, 23-25, 25-27, 25-20, 15-11)
Δ' ΟΜΙΛΟΣ | ||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ |
1. | Μόντενα | 6 | 15 | (17-8) |
2. | Σκρα | 6 | 9 | (12-11) |
3 | Κραϊόβα | 6 | 7 | (9-14) |
4. | Λιουμπλιάνα | 6 | 5 | (11-16) |
Ε όμιλος
1η αγωνιστική
07/02/2016
Χάλκμπανκ (Τουρκία) - Περούτζια (Ιταλία) 0-3 (19-25, 23-25, 23-25)
08/02/2016
Κνακ Ροσελάρε (Βέλγιο) - Μπελογκόριε Μπέλγκοροντ (Ρωσία) 2-3 (25-27, 20-25, 25-19, 25-19, 13-15)
2η αγωνιστική
22/12/2016
Μπελογκόριε Μπέλγκοροντ (Ρωσία) - Χάλκμπανκ (Τουρκία) 3-0 (25-14, 30-28, 25-21)
Περούτζια (Ιταλία) - Κνακ Ροσελάρε (Βέλγιο) 3-0 (25-22, 25-21, 25-23)
3η αγωνιστική
18/01/2017
Χάλκμπανκ (Τουρκία) -Κνακ Ροσελάρε (Βέλγιο) 1-3 (24-26, 19-25, 26-24, 23-25)
Περούτζια (Ιταλία) - Μπελογκόριε Μπέλγκοροντ (Ρωσία) 3-2 (11-25, 25-14, 31-29, 18-25, 15-13)
4η αγωνιστική
01/02/2017
Μπελογκόριε Μπέλγκοροντ (Ρωσία) - Περούτζια (Ιταλία) 2-3 (19-25, 25-16, 26-24, 17-25, 11-15)
Κνακ Ροσελάρε (Βέλγιο) - Χάλκμπανκ (Τουρκία) 3-0 (25-12, 31-29, 25-18)
5η αγωνιστική
15/02/2017
Κνακ Ροσελάρε (Βέλγιο) - Περούτζια (Ιταλία) 3-2 (25-18, 20-25, 20-25, 25-22, 15-13)
Χάλκμπανκ (Τουρκία) - Μπελογκόριε Μπέλγκοροντ (Ρωσία) 3-2 (25-19, 22-25, 25-14, 22-25, 15-8)
6η αγωνιστική
01/03/2017
Μπελογκόριε Μπέλγκοροντ (Ρωσία) - Κνακ Ροσελάρε (Βέλγιο) 3-1 (25-20, 25-20, 15-25, 25-17)
Περούτζια (Ιταλία) - Χάλκμπανκ (Τουρκία) 3-1 (23-25, 25-18, 25-20, 25-16)
Ε' ΟΜΙΛΟΣ | ||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ |
1. | Περούτζια | 6 | 14 | (17-8) |
2. | Μπέλγκοροντ | 6 | 11 | (15-12) |
3 | Κνακ Ροζελάρε | 6 | 9 | (12-12) |
4. | Χάλκμπανκ | 5 | 2 | (5-17) |