ΝΟΛΙΚΟ ΜΑΑΣΕΪΚ (Ντι Πίντο): Μένζελ 11π., Βάλκιερς 1, Μάαν 15, Περέιρα 10, Ρεϊμέκερς 5, Πάρκινσον 10 / Ντεργκόνιγκεν (λ.-67% υπ.), Λεκάτ, Νίλσον.
ΟΣΤΡΑΒΑ (Σμέκαλ): Ρέχακ 5π., Σέσμανεκ 6, Χάνικ 1, Σάντμπερκ 2, Μάουλερ 8, Σιρόκι 2 / Καστέλο (λ. - 50% υπ.), Τσερβένι, Φορτ 2, Ντβόρακ.
Το αναλυτικό πρόγραμμα των ομίλων των ανδρών
Α όμιλος
1η αγωνιστική
23/10 Πιατσέντζα (Ιταλία) - Λουμπλιάνα (Σλοβενία) 3-1 (25-18, 24-26, 25-14, 25-23)
24/10 Ντούμπνιτσα (Βουλγαρία) - Τουρ (Γαλλία) 0-3 (23-25, 21-25, 23-25)
2η αγωνιστική
30/10/2013 Τουρ (Γαλλία) - Πιατσέντσα (Ιταλία)
29/10/2013 Λουμπλιάνα (Σλοβενία) - Ντουμπνιτσα (Σερβία) 3-0 (27-25, 25-18, 25-17)
Α΄ΟΜΙΛΟΣ | ||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ |
1. | Τουρ | 1 | 3 | (3-0) |
2. | Πιατσέντα | 1 | 3 | (3-1) |
3. | Λουμπλιάνα | 2 | 3 | (4-3) |
4. | Ντουμπνιτσα | 2 | 0 | (0-6) |
3η αγωνιστική
06/11/2013 Πιατσέντσα (Ιταλία) - Ντουμπνιτσα (Σερβία)
06/11/2013 Λουμπλιάνα (Σλοβενία) - Τουρ (Γαλλία)
4η αγωνιστική
04/12/2013 Τουρ (Γαλλία) - Λουμπλιάνα (Σλοβενία)
04/12/2013 Ντουμπνιτσα (Σερβία) - Πιατσέντσα (Ιταλία)
5η αγωνιστική
11/12/2103 Ντουμπνιτσα (Σερβία) - Λουμπλιάνα (Σλοβενία)
11/12/2103 Λουμπλιάνα (Σλοβενία) - Τουρ (Γαλλία)
6η αγωνιστική
18/12/2013 Τουρ (Γαλλία) - Ντουμπνιτσα (Σερβία)
18/12/2013 Λουμπλιάνα (Σλοβενία) - Λουμπλιάνα (Σλοβενία)
Β όμιλος
1η αγωνιστική
22/10 Οστράβα (Τσεχία) - Ολυμπιακός 1-3 (25-22, 22-25, 22-25, 20-25)
23/10 Μπελογκόριε Μπελγκορόντ (Ρωσία) - Νόλικο Μάασεϊκ (Βέλγιο) 3-0 (25-22, 25-11, 25-18)
2η αγωνιστική
29/10/2013 Νόλικο Μάασεϊκ (Βελγιο) - Οστράβα (Τσεχία) 3-0 (25-10, 25-20, 25-15)
30/10/2013 Ολυμπιακός (Ελλάδα) - Μπελογκόριε Μπελγκοροντ (Ρωσία) 0-3 (19-25, 21-25, 25-27)
Β΄ΟΜΙΛΟΣ | ||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ |
1. | Μπελογκόριε | 2 | 6 | (6-0) |
2. | Nόλικο Μαασέικ | 2 | 3 | (3-3) |
3. | Ολυμπιακός | 2 | 3 | (3-4) |
4. | Οστράβα | 2 | 0 | (1-6) |
05/11/2013 Οστράβα (Τσεχία) - Μπελογκόριε Μπελγκοροντ (Ρωσία)
06/11/2013 Ολυμπιακός (Ελλάδα) - Νόλικο Μάασεϊκ (Βελγιο)
03/12/2013 Νόλικο Μάασεϊκ (Βελγιο) - Ολυμπιακός (Ελλάδα)
03/12/2013 Μπελογκόριε Μπελγκοροντ (Ρωσία) - Οστράβα (Τσεχία)
11/12/2103 Μπελογκόριε Μπελγκοροντ (Ρωσία) - Ολυμπιακός (Ελλάδα)
10/12/2103 Οστράβα (Τσεχία) - Νόλικο Μάασεϊκ (Βελγιο)
18/12/2013 Ολυμπιακός (Ελλάδα) - Οστράβα (Τσεχία)
18/12/2013 Νόλικο Μάασεϊκ (Βελγιο) - Μπελογκόριε Μπελγκοροντ (Ρωσία)
C' όμιλος
1η αγωνιστική
24/10 Παρί (Γαλλία) - Ρεσόβια (Πολωνία) 0-3 (20-25, 26-28, 12-25)
24/10 Μπουντβάνσκα (Μαυροβούνιο) - Μπουντεγόβιτσε (Τσεχία) 3-0 (25-18, 25-18, 25-15)
2η αγωνιστική
29/10/2013 Μπουντεγιόβιτσε (Τσεχία) - Παρί (Γαλλία) 1-3 (18-25, 23-25, 25-21, 29-31)
30/10/2013 Ρεσόβια Ρεσζοφ (Πολωνία) - Μπουντβα (Μαυροβούνιο)
C΄ΟΜΙΛΟΣ | ||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ |
1. | Ρεσόβια | 1 | 3 | (3-0) |
2. | Μπουντβάνσκα | 1 | 3 | (3-0) |
3. | Παρί | 2 | 3 | (3-4) |
4. | Μπουντεγόβιτσε | 2 | 0 | (1-6) |
3η αγωνιστική
06/11/2013 Παρί (Γαλλία) - Μπουντβα (Μαυροβούνιο)
06/11/2013 Ρεσόβια Ρεσζοφ (Πολωνία) - Μπουντεγιόβιτσε (Τσεχία)
4η αγωνιστική
04/12/2013 Μπουντβα (Μαυροβούνιο) - Παρί (Γαλλία)
04/12/2013 Μπουντεγιόβιτσε (Τσεχία) - Ρεσόβια Ρεσζοφ (Πολωνία)
5η αγωνιστική
11/12/2103 Παρί (Γαλλία) - Μπουντεγιόβιτσε (Τσεχία)
11/12/2103 Μπουντβα (Μαυροβούνιο) - Ρεσόβια Ρεσζοφ (Πολωνία)
6η αγωνιστική
18/12/2013 Μπουντεγιόβιτσε (Τσεχία) - Μπουντβα (Μαυροβούνιο)
18/12/2013 Ρεσόβια Ρεσζοφ (Πολωνία) - Παρί (Γαλλία)
D όμιλος
1η αγωνιστική
23/10 Λουγκάνο (Ελβετία) - Αρκάς (Τουρκία) 3-2 (18-25, 25-20, 25-21, 20-25, 15-09)
24/10 Τρεντίνο (Ιταλία) - Μπερλίν (Γερμανία) 3-1 (25-20, 21-25, 19-27, 25-21)
2η αγωνιστική
30/10/2013 Τρεντίνο (Ιταλία) - Λουγκάνο (Ελβετία)
29/10/2013 Αρκάς (Τουρκία) - Μπερλίν (Γερμανία) 1-3 (25-23, 15-25, 20-25, 21-25)
D΄ΟΜΙΛΟΣ | ||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ |
1. | Tρεντίνο | 1 | 3 | (3-1) |
2. | Μπερλίν | 2 | 3 | (4-4) |
3. | Λουγκάνο | 1 | 2 | (3-2) |
4. | Αρκάς | 2 | 1 | (3-6) |
3η αγωνιστική
06/11/2013 Λουγκάνο (Ελβετία) - Μπερλίν (Γερμανία)
06/11/2013 Αρκάς (Τουρκία) - Τρεντίνο (Ιταλία)
4η αγωνιστική
04/12/2013 Τρεντίνο (Ιταλία) - Αρκάς (Τουρκία)
04/12/2013 Μπερλίν (Γερμανία) - Λουγκάνο (Ελβετία)
5η αγωνιστική
11/12/2103 Μπερλίν (Γερμανία) - Αρκάς (Τουρκία)
11/12/2103 Λουγκάνο (Ελβετία) - Τρεντίνο (Ιταλία)
6η αγωνιστική
18/12/2013 Τρεντίνο (Ιταλία) - Μπερλίν (Γερμανία)
18/12/2013 Αρκάς (Τουρκία) - Λουγκάνο (Ελβετία)
Ε΄ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
22/10 Ματσεράτα (Ιταλία) - Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) 3-0 (27-25, 25-21, 25-22)
24/10 Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ (Ρωσία) - Ποσογίλνιτσα (Αυστρία) 3-0 (25-20, 25-18, 25-22)
Ε΄ΟΜΙΛΟΣ | ||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ |
1. | Νοβοσιμπίρσκ | 1 | 3 | (3-0) |
2. | Ματσεράτα | 1 | 3 | (3-0) |
3. | Ζενίτ Καζάν | 1 | 0 | (0-3) |
4. | Ποσογίλνιτσα | 1 | 0 | (0-3) |
2η αγωνιστική
30/10/2013 Ποζογιλνιτσα(Αυστρία) - Ματσεράτα (Ιταλία)
30/10/2013 Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) - Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ (Ρωσία)
3η αγωνιστική
06/11/2013 Ματσεράτα (Ιταλία) - Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ (Ρωσία)
06/11/2013 Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) - Ποζογιλνιτσα(Αυστρία)
4η αγωνιστική
04/12/2013 Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ (Ρωσία) - Ματσεράτα (Ιταλία)
04/12/2013 Ποζογιλνιτσα(Αυστρία) - Ζενίτ Καζάν (Ρωσία)
5η αγωνιστική
11/12/2103 Ματσεράτα (Ιταλία) - Ποζογιλνιτσα(Αυστρία)
11/12/2103 Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ (Ρωσία) - Ζενίτ Καζάν (Ρωσία)
6η αγωνιστική
18/12/2013 Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) - Ματσεράτα (Ιταλία)
18/12/2013 Ποζογιλνιτσα(Αυστρία) - Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ (Ρωσία)
F΄ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
23/10 Ινσμπρουκ (Αυστρία) - Τόμις Κονστάντα (Ρουμανία) 1-3 (14-15, 21-25, 25-22, 16-25)
22/10 Χάλκμπανκ (Τουρκία) - Γιαστρέμπσκι (Πολωνία) 3-1 (34-36, 25-16, 25-17, 25-20)
2η αγωνιστική
29/10/2013 Γιαστρέμπσκι (Πολωνία) - Ινσμπρουκ (Αυστρία) 3-0 (25-23, 25-22, 25-20)
30/10/2013 Τομις Κονστάντα (Ρουμανία) - Χάλκμπανκ (Τουρκία)
F΄ΟΜΙΛΟΣ | ||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ |
1. | Χάλκμπανκ | 1 | 3 | (3-1) |
2. | Τόμις Κονστάντα | 1 | 3 | (3-1) |
3. | Γιαστρέμπσκι | 2 | 3 | (4-3) |
4. | Ινσμπρουκ | 2 | 0 | (1-6) |
3η αγωνιστική
06/11/2013 Ινσμπρουκ (Αυστρία) - Χάλκμπανκ (Τουρκία)
06/11/2013 Τομις Κονστάντα (Ρουμανία) - Γιαστρέμπσκι (Πολωνία)
4η αγωνιστική
04/12/2013 Γιαστρέμπσκι (Πολωνία) - Τομις Κονστάντα (Ρουμανία)
04/12/2013 Χάλκμπανκ (Τουρκία) - Ινσμπρουκ (Αυστρία)
5η αγωνιστική
11/12/2103 Ινσμπρουκ (Αυστρία) - Γιαστρέμπσκι (Πολωνία)
11/12/2103 Χάλκμπανκ (Τουρκία) - Τομις Κονστάντα (Ρουμανία)
6η αγωνιστική
18/12/2013 Γιαστρέμπσκι (Πολωνία) - Χάλκμπανκ (Τουρκία)
18/12/2013 Τομις Κονστάντα (Ρουμανία) - Ινσμπρουκ (Αυστρία)
G' ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
22/10 Κνακ Ροζελάρε (Βέλγιο) - Φριντρισχάφεν (Γερμανία) 3-1 (20-25, 31-29, 25-17, 25-23)
12/10 Κεντζιέρζιν (Πολωνία) - Γαλατάσαραϊ (Τουρκία) 3-0 (25-13, 25-18, 25-22)
G΄ΟΜΙΛΟΣ | ||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ |
1. | Κεντζιέρζιν | 1 | 3 | (3-0) |
2. | Κνακ Ροζελάρε | 1 | 3 | (3-1) |
3. | Φριντρισχάφεν | 1 | 0 | (1-3) |
4. | Γαλατάσαραϊ | 1 | 0 | (0-3) |
2η αγωνιστική
30/10/2013 Γαλατάσαραϊ (Τουρκία) - Κνακ Ροζελάρε (Βελγιο)
30/10/2013 Φριντρισχάφεν (Γερμανία) - Κεντζιέρζιν (Πολωνία)
3η αγωνιστική
06/11/2013 Κνακ Ροζελάρε (Βελγιο) - Κεντζιέρζιν (Πολωνία)
06/11/2013 Φριντρισχάφεν (Γερμανία) - Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)
4η αγωνιστική
04/12/2013 Κεντζιέρζιν (Πολωνία) - Κνακ Ροζελάρε (Βελγιο)
04/12/2013 Γαλατάσαραϊ (Τουρκία) - Φριντρισχάφεν (Γερμανία)
5η αγωνιστική
11/12/2103 Κνακ Ροζελάρε (Βελγιο) - Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)
11/12/2103 Κεντζιέρζιν (Πολωνία) - Φριντρισχάφεν (Γερμανία)
6η αγωνιστική
18/12/2013 Φριντρισχάφεν (Γερμανία) - Κνακ Ροζελάρε (Βελγιο)
18/12/2013 Γαλατάσαραϊ (Τουρκία) - Κεντζιέρζιν (Πολωνία)
*** Oι ημερομηνίες των αγώνων ενδέχεται να αλλάξουν (+- μια ημέρα)