25-11-2021 00:25

Τσαλεντζ καπ Γυναικών: Σε αναμονή τους αντιπάλου τους οι «πράσινες»

Επόμενος αντίπαλος για την γυναικεία ομάδα του Παναθηναϊκό στο δρόμο για τα προημιτελικά θα είναι η Οστάνδη ή η Γκενκ αλλα θα χρειαστεί να περιμένουν για να μάθουν τον αντίπαλος τους, οι «πράσινες».
Στο πρώτο παιχνίδι η Γκενκ επικράτησε με 3-0 σετ, όμως ο επαναληπτικός Βελγικός "εμφύλιος" που ήταν προγραμματισμένος για σήμερα ακυρώθηκε λόγω κρουσμάτων covid-19 ενώ στο Βέλγιο, η κυβέρνηση έχει επιβάλλει λοκ νταουν.

Τη λύση αναμένεται να δώσει η Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία (CEV), η οποία είναι η αρμόδια να αποφασίσει για την τύχη του αγώνα. Πάντως Το προβάδισμα το έχει η Γκενκ με την καθαρή νίκη που έχει πετύχει και αν γίνει επαναληπτικός θέλει δυο σετ για να περάσει.