15-04-2017 17:28

Μπούρσα - Ολυμπιακός 3-0

Ο Ολυμπιακός μάχεται με την Μπούρσα για την κατάκτηση του τροπαίου του Τσάλεντζ Καπ και το volleynews.gr σας μεταφέρει την εξέλιξη του δεύτερου τελικού.

ΤΣΑΛΕΝΤΖ ΚΑΠ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
2ος τελικός
Μ. Σάββατο 15/4/2017
Γυμναστήριο: Cengiz Göllü - Προύσα
16.00 Μπούρσα BBSK - Ολυμπιακός 3-0 (25-15, 25-16, 25-23)
Διαιτητές: Χέκφορντ (Αγγλία) - Βικτορίνι (Σλοβακία)

Άφιξη του Ολυμπιακού στο γήπεδο (video)

Με τα χρώματα της Τουρκίας (video)

Ο Ολυμπιακός ξεκινάει με τις: Χριστοδούλου, Γιώτα, Λαμπρούση, Λάζαρεβιτς, Μαλασάι, Χίπε / Κονόμι (λ)

1o σετ: 1-0 μπλοκ πάνω Μαλασάι, 1-1 άουτ επίθεση Ντα Σίλβα, 2-1 μπλοκ Ντα Σίλβα στη Χίπε, 3-1 νέος πόντος της Βραζιλιάνας, 3-2 καρφί της Λαζάρεβιτς, 4-2 σερβις στο φιλέ η Γιώτα, 4-3 Χίπε, 5-3 διπλή μπαλιά Χριστοδούλου, 5-4 παράβαση στο φιλέ από τις Τουρκάλες, 6-4 πάιπ της Ντα Σίλβα, 6-5 άουτ επίθεση Χόρβατ, 6-6 νέα χαμένη επίθεση από τη Χόρβατ, 6-7 άουτ η πάιπ της Ντα Σίλβα, 7-7 Χόρβατ, φεύγει η Λαμπρούση από το σερβις, 7-8 επίθεση της Χίπε (πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ), 8-8 πρώτος χρόνος Πρόκοπιτς, 9-8 άσσος της Οζκε Κιρντάρ, 10-8 άουτ επίθεση της Μαλασάι, 11-8 μπλοκ πάνω στη Χίπε, 12-8 νέο μπλοκ πάνω στη Χίπε (στο πρώτο σετ ο οποίος αντιμετωπίζει πρόβλημα με το μπλοκ της Μπούρσα - τάιμ άουτ Ολυμπιακός), 12-9 άουτ σερβις Κιρντάρ, 13-9 νέο μπλοκ στη Χίπε μετά από φάση διαρκείας με καταπληκτικές άμυνες του Ολυμπιακού, 14-9 Ντα Σίλβα, 14-10 Χαμένο σερβις της Χόρβατ, 14-11 πάτησε τα τρια μέτρα η Χόρβατ, 14-12 υπέρβαση η Κιρντάρ (τάιμ άουτ Μπούρσα), 15-12 Ντα Σίλβα, 16-12 λάθος Χριστοδούλου (δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ), 17-12 μπλοκ πάνω στη Λαζάρεβιτς, 18-12 μπλοκ άουτ Σορόγλου (τάιμ άουτ Ολυμπιακός), 19-12 πέναλτι Ντα Σίλβ, 20-12 άουτ επίθεση Χίπε, 20-13 καρφί της Χίπε, 21-13 Γιλντιρίμ, 22-13 άσσος Ντα Σίλβα, 23-13 νέο καρφί της Γιλντιρίμ, 23-14 άουτ σερβις Ντα Σίλβα, 24-14 πρώτος χρόνος Σορόγλου, 24-15 επίθεση της Μαλασάι, 25-15 μπλοκ πάνω στη Μαλασάι

Ο Ολυμπιακός δέχτηκε 7 μπλοκ στο πρώτο σετ, ενώ από την πλευρά του δεν είχε κανένα.

2ο σετ: 0-1 άουτ επίθεση Ντα Σίλβα, 1-1 φιλέ από την Γιώτα σε προσπάθεια για μπλοκ, 2-1 Γιλντιρίμ στο πέναλτι, 3-1 άσσος της Χόρβαθ, 3-2 εξαιρετικό χτύπημα της Λαζάρεβιτς, 4-2 Γιλντιρίμ, 4-3 μπλοκ άουτ κερδίζει η Λαζάρεβιτς, 4-4 ισοφαρίζει ο Ολυμπιακός, 5-4 επίθεση Γιλντιρίμ, 6-4 Ντα Σίλβα στην κόντρα, 6-5 Λαμπρούση, 7-5 πάλι η Γιλντιρίμ, 8-5 μπλοκ της Σορόγλου στην Χίπε (πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ), 8-6 άουτ σερβίς Γιλντιρίμ, 9-6 Χόρβαθ, 10-6 Πρόκοπιτς, 10-7 δύσκολο τελείωμα της Μαλασάι, 11-7 άουτ σερβίς Χριστοδούλου, 11-8 μειώνει η Χίπε, 11-9 μπλοκ από τη Γιώτα στην Χόρβαθ, 12-9 πρώτος χρόνος Πρόκοπιτς, 13-9 φιλέ της Λαζάρεβιτς, 14-9 άσσος της Χόρβαθ, (τάιμ άουτ Ολυμπιακός), 15-9 φάση διαρκείας που τελειώνει με μπλοκ της Πρόκοπιτς στην Χίπε, 16-9 πάλι άσσος της Χόρβαθ (δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ), 16-10 άουτ σερβίς Χόρβαθ, 17-10 μπλοκ άουτ Ντα Σίλβα, 17-11 Λαζάρεβιτς, 17-12 νέα επίθεση της Λαζάρεβιτς (τάιμ άουτ Μπούρσα), 18-12 λάθος της Λαζάρεβιτς, 19-12 άουτ επίθεση της Χίπε (Τέζα αντί της Χίπε και Βλαχάκη αντί της Χριστοδούλου), 19-13 πόντος της Βλαχάκη, 19-14 επίθεση φιλέ Σορόγλου, 20-14 μπλοκ άπουτ Γιλντιρίμ, 21-14 άουτ επίθεση Βλαχάκη, 21-15 μπλοκ άουτ παίρνει η Βλαχάκη, 22-15 επίθεση Ντα Σίλβα πίσω από τα τρία μέτρα, 22-16 Μαλασάι στην ευθεία (επιστρέφουν Χριστοδούλου και Χίπε), 23-16 στο φιλέ το σερβίς της Χριστοδούλου, 24-16 σετ μπολ με την Χόρβαθ, 25-16 μπλοκ της Χόρβαθ και 2-0 η Μπούρσα.

3ο σετ: 0-1 σερβίς φιλέ Κιρντάρ, 0-2 πρώτος άσσος του Ολυμπιακού με την Λαμπρούση, 1-2 Ντα Σίλβα, 2-2 πάλι η Ντα Σίλβα ισοφαρίζει, 2-3 πρώτος χρόνος Γιώτα, 3-3 πολύ ψηλό χτύπημα της Ντα Σίλβα, 3-4 μπλοκ άουτ Χίπε, 4-4 νικά το μπλοκ του Ολυμπιακού η Γιλντιρίμ, 4-5 δυνατό χτύπημα της Λαζάρεβιτς, 5-5 άουτ επίθεση της Χίπε στην κόντρα, 5-6 Λαζάρεβιτς, 5-7 μπλοκ της Λαζάρεβιτς στην Σορόγλου, 6-7 πάιπ Ντα Σίλβα, (Ίντσε για το σερβίς), 7-7 άσσος της Ίντσε, 7-8 πάλι σκοράρει η Λαζάρεβιτς (πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ), 8-8 ισοφαρίζει η Χόρβαθ, 9-8 μπλοκ στην Μαλασάι - δεν μπορεί στο ντουμπλάζ η Κονόμι, 10-8 Ντα Σίλβα πάνω στο φιλέ, 3-0 σερί της Μπούρσα και τάιμ άουτ που καλεί ο Μπράνκο Κοβάτσεβιτς, 10-9 μειώνει η Χίπε, 11-9 μπλοκ άουτ Πρόκοπιτς, 11-10 άουτ σερβίς Χόρβαθ, 12-10 πολύ ψηλά καρφώνει η Ντα Σίλβα, 12-11 άουτ σερβίς Πρόκοπιτς, 13-11 διπλή μπαλιά Χριστοδούλου, 13-12 φιλέ Σορόγλου, 14-12 άουτ επίθεση Λαζάρεβιτς, 15-12 αντένα Λαζάρεβιτς, (τάιμ άουτ Ολυμπιακός), 15-13 μειώνει η Λαζάρεβιτς που είναι η κορυφαία του Ολυμπιακού μέχρι στιγμής, 16-13 μπλοκ άουτ Χόρβαθ (δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ), 17-13 επίθεση Χόρβαθ στην μεγάλη διαγώνιο, (Εμμανουηλίδου αντί της Λαμπρούση), 17-14 δύσκολο τελείωμα της Εμμανουηλίδου, 17-15 άουτ επίθεση της Ντα Σίλβα και ο Ολυμπιακός μειώνει στους δύο, (τάιμ άουτ Μπούρσα), 17-16 άουτ επίθεση της Χόρβαθ και το σετ στον πόντο, 18-16 δεν αστοχεί αυτή τη φορά η Χόρβαθ, 18-17 εντυπωσιακό τελείωμα της Μαλασάι, 19-17 πρώτος χρόνος Πρόκοπιτς, 19-18 Γιώτα σε πρώτο χρόνο, 20-18 Ντα Σίλβα, 20-19 λάθος της Μπούρσα, 21-19 Γιλντιρίμ, 21-20 η Λαζάρεβιτς κρατάει τον Ολυμπιακό ζωντανό, 21-21 ισοφαρίζει η Χίπε στην κόντρα επίθεση, 22-21 πάιπ Ντα Σίλβα, 22-22 άουτ επίθεση Χόρβαθ, 23-22 καρφί της Χόρβαθ, 24-22 Ντα Σίλβα και ματς μπολ για τη Μπούρσα, 24-23 σβήνει το πρώτο ματς μπολ η Λαζάρεβιτς, (τάιμ άουτ Μπούρσα), 25-23 κρίμα για τον Ολυμπιακό που είχε την ευκαιρία στην κόντρα να ισοφαρίσει αλλά η Μαλασάι δέχτηκε το μπλοκ και η Μπούρσα είναι η νικήτρια του Challenge Cup.