Προπονητής της είναι ο Ρόμαν Μάτσεκ και δεν έχει στη σύνθεση της κάποιο παίκτη εκτός Τσεχίας. Ξεκίνησε την πορεί της από το CEV Cup αλλά έπεσε πάνω στη ρωσική Ντιναμό Μόσχας από την οποία γνώρισε δύο ήττες 3-0 σετ.
Στη συνέχεια αντιμετώπισε την ολλανδική Γκρόνιγκεν την οποία νίκησε και τις δύο φορές με 3-2 σετ. Ο πρώτος αγώνας θα γίνει στην Τσεχία στις 14 Ιανουαρίου 2015 και η ρεβάνς στις 21 Ιανουαρίου 2015 στην Αλεξανδρούπολη.
Fatra Zlin | ||||||||
1 | UCHYTIL Matej | Wing-spiker | 196 | 81 | 1994 | 342 | 331 | CZE |
2 | BLAHA Miroslav | Libero | 185 | 69 | 1995 | 326 | 312 | CZE |
4 | PRIKRYL Michal | Opposite | 199 | 98 | 1988 | 343 | 335 | CZE |
5 | MOTYCKA Jakub | Wing-spiker | 191 | 81 | 1996 | 333 | 321 | CZE |
6 | TRUONG Luan Duc | Setter | 176 | 61 | 1995 | 320 | 310 | CZE |
7 | VASICEK Jiri | Wing-spiker | 192 | 82 | 1992 | 335 | 325 | CZE |
8 | BARTOS Pavel | Setter | 193 | 79 | 1994 | 335 | 325 | CZE |
9 | KOLAR Pavel | Opposite | 201 | 90 | 1985 | 342 | 330 | CZE |
10 | KOBOLKA Ivo | Wing-spiker | 190 | 86 | 1994 | 348 | 331 | CZE |
11 | NAVLACIL Vojtech | Middle-blocker | 199 | 89 | 1991 | 341 | 335 | CZE |
13 | OBDRZALEK Premysl | Libero | 193 | 90 | 1977 | 328 | 310 | CZE |
14 | KOTAS Vaclav | Middle-blocker | 200 | 89 | 1983 | 344 | 334 | CZE |
CHALLENGE CUP ανδρών
Φάση των 16
Ντούκλα Λίμπερετς (Τσεχία) - Ραβέννα (Ιταλία)
Κάποσβαρ (Ουγγαρία) - Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
Ζίλινα (Τσεχία) - Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Ελλάδα)
Μπενφίκα (Πορτογαλία) - Φόντε Μπαστάρντο Αζόρες (Πορτογαλία)
Γαλατάσαραϊ (Τουρκία) - Τσεμς (Σλοβακία)
Μλάντοστ Μπρτσκο (Βοσνία) - Βοϊβοντίνα (Σερβία)
Ντιναμο Βουκουρεστίου (Ρουμανία) - Μαλιγιέ Μίλι Πιγιάνγκο (Τουρκία)
Στρόιτελ Μινσκ (Λευκορωσία) - Νίζνι Νόβογκοροντ (Ρωσία)
Κύρια φάση
Επαναληπτικοί
Ραβέννα (Ιταλία) - Ταρτού (Εσθονία) 3-0 (25-22, 28-26, 25-20)
Ντούκλα Λίμπερετς (Τσεχία) - Ομόνοια (Κύπρος) 3-1 (24-26, 25-20, 25-19, 25-12)
Κάποσβαρ (Ουγγαρία) - Κίμπρομ Σούμι (Ουκρανία) - Η Κίμπρομ Σούμι αποσύρθηκε
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) -Λίμου Ραίσιο (Φινλανδία) 3-1 (16-25, 25-19, 25-23, 25-17)
Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Ελλάδα)- Σέλβερ Ταλίν (Εσθονία) 3-0 (25-19, 25-23, 25-20)
Γκρόνινγκεν (Ολλανδία) - Ζίλινα (Τσεχία) 2-3 (25-23, 14-25, 19-25, 25-23, 12-15)
Μπενφίκα (Πορτογαλία)- Παρτιζάν (Σερβία) 3-1 (17-25, 25-19, 25-14, 25-18)
Φόντε Μπαστάρντο Αζόρες (Πορτογαλία) - Μπρνό (Τσεχία) 3-0 (25-15, 25-12, 25-20)
Γέντιτσβο Μπρτσκο (Βοσνία) - Γαλατάσαραϊ (Τουρκία) 0-3 (18-25, 17-25, 17-25)
Τσεμς Χιουμένε (Σλοβακία) - Ροβίνι (Κροατία) 3-0 (25-17, 25-16, 25-13)
Στράσεν (Λουξεμβούργο) - Μλάντοστ Μπρτσκο (Βοσνία) 1-3 (21-25, 21-25, 25-22, 21-25)
Βαλντβίρτελ (Αυστρία) - Βοϊβοντίνα (Σερβία) 1-3 (20-25, 25-21, 20-25, 19-25)
Ουνιρέα Ντέι (Ρουμανία) - Ντιναμό Βουκουρεστίου (Ρουμανία) 3-0 (25-20,25-19, 25-22)
Νάφελς (Ελβετία) - Μαλιγιέ Μίλι Πιγιάνγκο (Τουρκία) 0-3 (22-25, 18-25, 20-25)
Στρόιτελ Μίνσκ (Λευκορωσία) -Τίκεριτ Κοκόλα (Φινλανία) 3-1 (20-25, 25-20, 25-14, 25-18)
Νίζνι Νόβογκορντ (Ρωσία)- Γκάμπροβο (Βουλγαρία) - Η Γκαμπροβο αποσύρθηκε
Πρώτοι αγώνες
3/12: Ταρτού (Εσθονία) - Ραβέννα (Ιταλία) 0-3 (15-25, 11-25, 23-25)
2/12: Ομόνοια (Κύπρος) - Ντούκλα Λίμπερετς (Τσεχία) 1-3 (25-20, 23-25, 26-28, 21-25)
Κάποσβαρ (Ουγγαρία) - Κίμπρομ Σούμι (Ουκρανία) - Η Κίμπρομ Σούμι αποσύρθηκε
4/12: Λίμου Ραίσιο (Φινλανδία) - Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 2-3 (25-16, 26-24, 20-25, 22-25, 11-15)
4/12: Σέλβερ Ταλίν (Εσθονία) - Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Ελλάδα) 0-3 (23-25, 10-25, 26-28)
4/12: Ζίλινα (Τσεχία) - Γκρόνινγκεν (Ολλανδία) 3-2 (29-32, 25-18, 23-25, 25-21, 15-10)
3/12: Παρτιζάν (Σερβία) - Μπενφίκα (Πορτογαλία) 1-3 (3-129, 16-25, 24-26, 21-25)
3/12: Μπρνό (Τσεχία) - Φόντε Μπαστάρντο Αζόρες (Πορτογαλία) 0-3 (18-25, 16-25, 21-25)
4/12: Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)- Γέντιτσβο Μπρτσκο (Βοσνία) 3-0 (25-16, 25-15, 25-14)
2/12: Μλάντοστ Μπρτσκο (Βοσνία) - Στράσεν (Λουξεμβούργο) 3-0 (25-23, 25-15, 25-14)
2/12: Βοϊβοντίνα (Σερβία) -Βαλντβίρτελ (Αυστρία) 3-0 (26-24, 25-21, 25-15)
2/12: Ντιναμό Βουκουρεστίου (Ρουμανία) - Ουνιρέα Ντέι (Ρουμανία) 3-0 (25-21, 25-21, 25-21)
4/12: Μαλιγιέ Μίλι Πιγιάνγκο (Τουρκία) - Νάφελς (Ελβετία) 3-0 (25-15, 25-17, 25-22)
2/12: Τίκεριτ Κοκόλα (Φινλανία) - Στρόιτελ Μίνσκ (Λευκορωσία) 3-2 (23-25, 25-15, 25-12, 13-25, 15-12)
2/12: Νίζνι Νόβογκορντ (Ρωσία)- Γκάμπροβο (Βουλγαρία) - Η Γκαμπροβο αποσύρθηκε
Προκριματικός γύρος
Πρώτοι αγώνες
Ραβένα (Ιταλία) - bye
4/11: Ανόρθωση (Κύπρος)- Ομόνοια (Κύπρος) 1-3 (20-25, 28-26, 12-25, 22-25)
5/11: Κάποσβαρ (Ουγγαρία) - Στουντέντι (Αλβανία) 3-0 (25-17, 25-20, 25-16)
4/11: Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) - Χάποελ Μάτε - Ασερ (Ισραήλ) 3-0 (25-23, 25-22, 26-24)
4/11: Σόνενβερντ (Ελβετία) - Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Ελλάδα) 3-1 (25-18, 25-23, 16-25, 25-23)
5/11: Ρίβο Ρίσεν (Ολλανδία) - Γκρόνιγκεν (Ολλανδία)0-3 (18-25, 23-25, 24-26)
4/11: CV Ανδόρα (Ανδόρα) - Μπενφίκα Λισσαβόνας (Πορτογαλία) - Η Ανδόρα αποσύρθηκε
5/11: Φόντε Μπαστάρντο Αζόρες (Πορτογαλία) - Σομόν (Γαλλία) 3-1 (16-25, 25-21, 28-26, 27-25)
5/11: Χουρικάνι (Φινλανδία) - Γαλατάσαραϊ (Τουρκία) 2-3 (22-25, 25-20, 25-22, 20-25, 09-15)
6/11: Τσεμς Χουμένε (Σλοβακία) - Λωζάνη (Ελβετία) 2-3 (25-16, 25-23, 21-25, 21-25, 12-15)
5/11: Χάρτμπεργκ (Αυστρία) - Στράσεν (Λουξεμβούργο) 2-3 (25-27, 18-25, 32-30, 25-23, 11-15)
5/11: Βαλντβίρτελ (Αυστρία) - Γκρατς (Αυστρία) 3-0 (25-22, 25-21, 25-21)
4/11: Ουνιρέα Ντέι (Ρουμανία) - Ταλίν (Εσθονία) 3-1 (25-15, 24-26, 25-22, 25-23)
5/11: Σπαρτάκ Μιγιάβα (Σλοβακία) - Μαλιγιέ Μίλι Πιγιάνγκο (Τουρκία) 1-3 (17-25, 21-25, 28-26, 18-25)
5/11: Στρόιτελ Μινσκ (Λευκορωσία) - ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) 3-0 (25-16, 25-22, 25-16)
5/11: Γκουμπέρνια Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία) - Μπιόλαρς Γιελγκάβα (Λετονία) 3-0 (25-22, 25-20, 25-15)
Επαναληπτικοί
Ραβένα - Bye
18/11: Ομόνοια (Κύπρος) - Ανόρθωση (Κύπρος) 3-0 (25-14, 25-13, 25-20)
18/11: Στουντέντι (Αλβανία) - Κάποσβαρ (Ουγγαρία) 1-3 (22-25, 25-23, 17-25, 9-25)
19/11: Χάποελ Μάτε Άσερ (Ισραήλ) - Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 3-2 (25-19, 25-18, 18-25, 17-25, 15-10)
19/11: Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Ελλάδα) - Σόνενβερτ (Ελβετία) 3-0 (25-18, 26-24, 25-19). Χρυσό σετ: 17-15
19/11: Γκρόνινγκεν (Ολλανδία) - Ρίβο Ρίσεν (Ολλανδία) 3-0 (25-19, 25-20, 25-13)
19/11: Μπενφίκα Λισσαβόνας (Πορτογαλία) - CV Ανδόρα (Ανδόρα)- Η Ανδόρα απόσύρθηκε
18/11: Σομόν (Γαλλία) - Φόντε Μπαστάρντο Αζόρες (Πορτογαλία) 3-2 (21-25, 25-15, 17-25, 27-25, 15-7)
19/11: Γαλατάσαραϊ (Τουρκία) - Χουρικάνι (Φινλανδία) 3-0 (25-14, 25-21, 25-18)
19/11: Λωζάνη (Ελβετία) - Τσεμς Χουμένε (Σλοβακία) 1-3 (22-25, 19-25, 25-21, 20-25)
19/11: Στράσεν (Λουξεμβούργο - Χάρτμπεργκ (Αυστρία) 3-1 (25-23, 21-25, 25-15, 25-18)
20/11: Γκρατς (Αυστρία) - Βαλντβίρτελ (Αυστρία) 2-3 (25-15, 26-28, 25-13, 20-25, 11-15)
5/11: Ταλίν (Εσθονία) - Ουνίρεα Ντέι (Ρουμανία) 1-3 (25-21, 24-26, 24-26, 23-25)
19/11: Μαλιγιέ Μίλι Πιγιάνγκο (Τουρκία) - Σπαρτάκ Μιγιάβα (Σλοβακία) 3-0 (25-21, 25-23, 25-20)
19/11: ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) - Στρόιτελ Μινσκ (Λευκορωσία) 1-3 (26-24, 23-25, 19-25, 23-25)
19/11: Μπιόλαρς Γελγκάβα (Λετονία) - Γκουμπέρνια Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία) 0-3 (19-25, 21-25, 16-25)
18/11: Ομόνοια (Κύπρος) - Ανόρθωση (Κύπρος) 3-0 (25-14, 25-13, 25-20)
18/11: Στουντέντι (Αλβανία) - Κάποσβαρ (Ουγγαρία) 1-3 (22-25, 25-23, 17-25, 9-25)
19/11: Χάποελ Μάτε Άσερ (Ισραήλ) - Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 3-2 (25-19, 25-18, 18-25, 17-25, 15-10)
19/11: Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Ελλάδα) - Σόνενβερτ (Ελβετία) 3-0 (25-18, 26-24, 25-19). Χρυσό σετ: 17-15
19/11: Γκρόνινγκεν (Ολλανδία) - Ρίβο Ρίσεν (Ολλανδία) 3-0 (25-19, 25-20, 25-13)
19/11: Μπενφίκα Λισσαβόνας (Πορτογαλία) - CV Ανδόρα (Ανδόρα)- Η Ανδόρα απόσύρθηκε
18/11: Σομόν (Γαλλία) - Φόντε Μπαστάρντο Αζόρες (Πορτογαλία) 3-2 (21-25, 25-15, 17-25, 27-25, 15-7)
19/11: Γαλατάσαραϊ (Τουρκία) - Χουρικάνι (Φινλανδία) 3-0 (25-14, 25-21, 25-18)
19/11: Λωζάνη (Ελβετία) - Τσεμς Χουμένε (Σλοβακία) 1-3 (22-25, 19-25, 25-21, 20-25)
19/11: Στράσεν (Λουξεμβούργο - Χάρτμπεργκ (Αυστρία) 3-1 (25-23, 21-25, 25-15, 25-18)
20/11: Γκρατς (Αυστρία) - Βαλντβίρτελ (Αυστρία) 2-3 (25-15, 26-28, 25-13, 20-25, 11-15)
5/11: Ταλίν (Εσθονία) - Ουνίρεα Ντέι (Ρουμανία) 1-3 (25-21, 24-26, 24-26, 23-25)
19/11: Μαλιγιέ Μίλι Πιγιάνγκο (Τουρκία) - Σπαρτάκ Μιγιάβα (Σλοβακία) 3-0 (25-21, 25-23, 25-20)
19/11: ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) - Στρόιτελ Μινσκ (Λευκορωσία) 1-3 (26-24, 23-25, 19-25, 23-25)
19/11: Μπιόλαρς Γελγκάβα (Λετονία) - Γκουμπέρνια Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία) 0-3 (19-25, 21-25, 16-25)