Οι νικητές του 2013, οι Ρώσοι, θέλουν να μιμηθούν την γυναικεία ομάδα και να κάνουν το back-to-backστους τίτλους. Οι πρωταθλητές είναι στον Δ όμιλο με τους χάλκινους του 2013, Σέρβους και καθώς και τις Σλοβακία, Φινλανδία.
Στον Α όμιλο βρίσκεται η συνδιοργανώτρια Βουλγαρία, που έχει δύσκολο έργο απέναντι στην Γερμανία, η οποία νίκησε στον μεταξύ τους τελικό των Ευρωπαϊκών Αγώνων του Μπακού. Στον όμιλο υπάρχουν και οι Ολλανδία, Τσεχία.
Η άλλη διοργανώτρια, η Ιταλία, που θα κάνει την… πρεμιέρα της στο Τορίνο την Παρασκευή βρίσκεται στον Β όμιλο και θα κληθεί να αντιμετωπίσει την θριαμβεύτρια του Παγκοσμίου Λιγκ, Γαλλία, την Κροατία και την Εσθονία.
Τέλος στον Γ όμιλο, οι Παγκόσμιοι πρωταθλητές, Πολωνοί έχουν εύκολο έργο απέναντι σε Βέλγιο, Λευκορωσία, Σλοβενία
Α’ όμιλος
Σόφια (Βουλγαρία)
Παρασκευή 9/10
17.30, Τσεχία – Ολλανδία
20.30, Βουλγαρία – Γερμανία
Σάββατο 10/10
17.30, Ολλανδία – Γερμανία
20.30, Τσεχία – Βουλγαρία
Κυριακή 11/10
17.45, Γερμανία – Τσεχία
20.45, Ολλανδία – Βουλγαρία
Β’ όμιλος
Τορίνο (Ιταλία)
Παρασκευή 9/10
19.00, Κροατία – Γαλλία
22.00, Ιταλία – Εσθονία
Σάββατο 10/10
18.30, Γαλλία – Εσθονία
21.30, Κροατία – Ιταλία
Κυριακή 11/10
16.00, Εσθονία – Κροατία
19.00, Γαλλία – Ιταλία
Γ’ όμιλος
Bάρνα (Βουλγαρία)
Παρασκευή 9/10
17.30, Σλοβενία – Λευκορωσία
20.30, Πολωνία – Βέλγιο
Σάββατο 10/10
17.30, Λευκορωσία – Βέλγιο
20.30, Σλοβενία – Πολωνία
Κυριακή 11/10
17.45, Βέλγιο – Σλοβενία
20.45, Λευκορωσία – Πολωνία
Δ’ όμιλος
Μπούστο Αρσίτζιο (Ιταλία)
Παρασκευή 9/10
18.30, Σλοβακία – Σερβία
21.30, Ρωσία – Φινλανδία
Σάββατο 10/10
16.00, Σερβία – Φινλανδία
19.00, Σλοβακία – Ρωσία
Κυριακή 11/10
16.00, Φινλανδία – Σλοβακία
19.00, Σερβία – Ρωσία
Στον Α όμιλο βρίσκεται η συνδιοργανώτρια Βουλγαρία, που έχει δύσκολο έργο απέναντι στην Γερμανία, η οποία νίκησε στον μεταξύ τους τελικό των Ευρωπαϊκών Αγώνων του Μπακού. Στον όμιλο υπάρχουν και οι Ολλανδία, Τσεχία.
Η άλλη διοργανώτρια, η Ιταλία, που θα κάνει την… πρεμιέρα της στο Τορίνο την Παρασκευή βρίσκεται στον Β όμιλο και θα κληθεί να αντιμετωπίσει την θριαμβεύτρια του Παγκοσμίου Λιγκ, Γαλλία, την Κροατία και την Εσθονία.
Τέλος στον Γ όμιλο, οι Παγκόσμιοι πρωταθλητές, Πολωνοί έχουν εύκολο έργο απέναντι σε Βέλγιο, Λευκορωσία, Σλοβενία
Α’ όμιλος
Σόφια (Βουλγαρία)
Παρασκευή 9/10
17.30, Τσεχία – Ολλανδία
20.30, Βουλγαρία – Γερμανία
Σάββατο 10/10
17.30, Ολλανδία – Γερμανία
20.30, Τσεχία – Βουλγαρία
Κυριακή 11/10
17.45, Γερμανία – Τσεχία
20.45, Ολλανδία – Βουλγαρία
Β’ όμιλος
Τορίνο (Ιταλία)
Παρασκευή 9/10
19.00, Κροατία – Γαλλία
22.00, Ιταλία – Εσθονία
Σάββατο 10/10
18.30, Γαλλία – Εσθονία
21.30, Κροατία – Ιταλία
Κυριακή 11/10
16.00, Εσθονία – Κροατία
19.00, Γαλλία – Ιταλία
Γ’ όμιλος
Bάρνα (Βουλγαρία)
Παρασκευή 9/10
17.30, Σλοβενία – Λευκορωσία
20.30, Πολωνία – Βέλγιο
Σάββατο 10/10
17.30, Λευκορωσία – Βέλγιο
20.30, Σλοβενία – Πολωνία
Κυριακή 11/10
17.45, Βέλγιο – Σλοβενία
20.45, Λευκορωσία – Πολωνία
Δ’ όμιλος
Μπούστο Αρσίτζιο (Ιταλία)
Παρασκευή 9/10
18.30, Σλοβακία – Σερβία
21.30, Ρωσία – Φινλανδία
Σάββατο 10/10
16.00, Σερβία – Φινλανδία
19.00, Σλοβακία – Ρωσία
Κυριακή 11/10
16.00, Φινλανδία – Σλοβακία
19.00, Σερβία – Ρωσία