Το Αιγάλεω βρέθηκε πίσω με 1-0 στα σετ, αλλά στη συνέχεια βελτιώθηκε, πήρε το δεύτερο μετά από... θρίλερ και επέβαλε το ρυθμό του.
Τα σετ: 3-1 (20-25, 26-24,25-21, 25-12)
ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (Αντωνιάδη): Βλάχου, Κουλοπούλου, Γαρδούνη, Χαραλαμποπούλου, Μιλεντίγεβιτς, Κομβόκη /Αναστασιάδη-λ, Πατά.
ΑΟΝ ΑΥΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ιωάννου): Ζουμπούκου, Καραμπάγια, Γιατρά, Ματσούκα, Βελούδου, Γεωργίου/ Μυστίδου -λ, Καπάτου, Τσουρουπάκη, Γαλάνη.
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
1992-93 : 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2. ΓΝΟΝ Αρης 3. ΓΣ Ηλιούπολης
1993-94 : 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2. ΓΣ Πανιώνιος 3. Παντζιτζιφιακός ΑΟ
1994-95 : 1.ΓΣ Πανιώνιος 2.ΑΟ Φιλία Ηλιούπολης 3. ΑΠΣΑΒ Φιλία
1995-96 : 1.ΑΠΣΑΒ Φιλία 2. ΓΝΟΝ Αρης 3. ΓΣ Ηλιούπολης
1996-97 : 1.ΑΠΣΑΒ Φιλία 2. ΓΝΟΝ Αρης 3. ΑΟ Προοδευτική
1997-98: 1. ΑΠΣΑΒ Φιλία 2. ΟΦΑ Απολλώνιος 3. ΑΓΟΓ Ευρυάλη
1998-99: 1. ΟΦΑ Απολλώνιος 2.ΓΣ Πετρούπολης 3. ΓΝΟΝ Αρης
1999-00: 1. ΑΠΣΑΒ Φιλία 2. ΟΦΑ Απολλώνιος 3. ΓΝΟΝ Αρης
2000-01: 1.ΑΠΣΑΒ Φιλία 2. ΑΟΝΣ Μίλων 3. Ολυμπιακός ΣΦΠ
2001-02: 1.ΓΝΟΝ Αρης 2.ΑΠΣΑΒ Φιλία 3. ΑΟΝΣ Μίλων
2002-03: 1.ΑΕ Νίκαια 2. ΓΣ Πετρούπολης 3. ΑΟ Τράχωνες
2003-04: 1.ΓΣ Πετρούπολης 2. ΑΟ Προοδευτική 3.ΑΟ Τράχωνες
2004-05: 1.ΑΟ Αιγάλεω 2. ΓΣ Πετρούπολης 3. ΑΟ Προοδευτική
2005-06: 1.ΑΟ Τράχωνες 2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3. ΑΟ Αιγάλεω
2006-07: 1.ΑΟ Τράχωνες 2. ΑΟ Αιγάλεω 3. Ολυμπιακός ΣΦΠ
2007-08: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2. ΑΓΟΓ Ευρυάλη 3. ΑΟ Τράχωνες
2008-09: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2. ΑΟ Τράχωνες 3. ΑΟ Γ. Ζώη
2009-10: 1.ΑΓΣ Αρτεμις 2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3. ΑΟ Ενωση Ιλίου
2010-11: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2. ΑΟ Ενωση Ιλίου 3. ΑΟΝΣ Μίλων
2011-12: 1.ΑΟ Ενωση Ιλίου 2. ΓΣ Ηλιούπολης 3. ΓΣ Πανιώνιος
2012-13: 1.ΑΟ Αιγάλεω 2. ΑΟΝ Αργυρούπολης 3.ΓΣ Πανιώνιος
2013-14: 1.ΑΟ Αιγάλεω 2. ΓΣ Ηλιούπολης 3.ΓΣ Πανιώνιος
2014-15: 1.ΑΟ Αιγάλεω 2.ΑΟΝ Αργυρούπολη 3. Ολυμπιακός ΣΦΠ
Τα σετ: 3-1 (20-25, 26-24,25-21, 25-12)
ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (Αντωνιάδη): Βλάχου, Κουλοπούλου, Γαρδούνη, Χαραλαμποπούλου, Μιλεντίγεβιτς, Κομβόκη /Αναστασιάδη-λ, Πατά.
ΑΟΝ ΑΥΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ιωάννου): Ζουμπούκου, Καραμπάγια, Γιατρά, Ματσούκα, Βελούδου, Γεωργίου/ Μυστίδου -λ, Καπάτου, Τσουρουπάκη, Γαλάνη.
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
1992-93 : 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2. ΓΝΟΝ Αρης 3. ΓΣ Ηλιούπολης
1993-94 : 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2. ΓΣ Πανιώνιος 3. Παντζιτζιφιακός ΑΟ
1994-95 : 1.ΓΣ Πανιώνιος 2.ΑΟ Φιλία Ηλιούπολης 3. ΑΠΣΑΒ Φιλία
1995-96 : 1.ΑΠΣΑΒ Φιλία 2. ΓΝΟΝ Αρης 3. ΓΣ Ηλιούπολης
1996-97 : 1.ΑΠΣΑΒ Φιλία 2. ΓΝΟΝ Αρης 3. ΑΟ Προοδευτική
1997-98: 1. ΑΠΣΑΒ Φιλία 2. ΟΦΑ Απολλώνιος 3. ΑΓΟΓ Ευρυάλη
1998-99: 1. ΟΦΑ Απολλώνιος 2.ΓΣ Πετρούπολης 3. ΓΝΟΝ Αρης
1999-00: 1. ΑΠΣΑΒ Φιλία 2. ΟΦΑ Απολλώνιος 3. ΓΝΟΝ Αρης
2000-01: 1.ΑΠΣΑΒ Φιλία 2. ΑΟΝΣ Μίλων 3. Ολυμπιακός ΣΦΠ
2001-02: 1.ΓΝΟΝ Αρης 2.ΑΠΣΑΒ Φιλία 3. ΑΟΝΣ Μίλων
2002-03: 1.ΑΕ Νίκαια 2. ΓΣ Πετρούπολης 3. ΑΟ Τράχωνες
2003-04: 1.ΓΣ Πετρούπολης 2. ΑΟ Προοδευτική 3.ΑΟ Τράχωνες
2004-05: 1.ΑΟ Αιγάλεω 2. ΓΣ Πετρούπολης 3. ΑΟ Προοδευτική
2005-06: 1.ΑΟ Τράχωνες 2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3. ΑΟ Αιγάλεω
2006-07: 1.ΑΟ Τράχωνες 2. ΑΟ Αιγάλεω 3. Ολυμπιακός ΣΦΠ
2007-08: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2. ΑΓΟΓ Ευρυάλη 3. ΑΟ Τράχωνες
2008-09: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2. ΑΟ Τράχωνες 3. ΑΟ Γ. Ζώη
2009-10: 1.ΑΓΣ Αρτεμις 2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3. ΑΟ Ενωση Ιλίου
2010-11: 1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 2. ΑΟ Ενωση Ιλίου 3. ΑΟΝΣ Μίλων
2011-12: 1.ΑΟ Ενωση Ιλίου 2. ΓΣ Ηλιούπολης 3. ΓΣ Πανιώνιος
2012-13: 1.ΑΟ Αιγάλεω 2. ΑΟΝ Αργυρούπολης 3.ΓΣ Πανιώνιος
2013-14: 1.ΑΟ Αιγάλεω 2. ΓΣ Ηλιούπολης 3.ΓΣ Πανιώνιος
2014-15: 1.ΑΟ Αιγάλεω 2.ΑΟΝ Αργυρούπολη 3. Ολυμπιακός ΣΦΠ