Το πρόγραμμα του 9ου Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Κορασίδων:
ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.Ολλανδία
10.Τσεχία
11.Γαλλία
12.Μαυροβούνιο
Τελικοί, αγώνες κατάταξης - Κυριακή 7 Απριλίου
Τελικός - Θέσεις 1-2
Μικρός τελικός - Θέσεις 3-4
Θέσεις 5-6
Θέσεις 7-8
Ημιτελικοί- Σάββατο 6 Απριλίου
16.30: Ιταλία - Σερβία 3-1 (25-21, 18-25, 25-20, 25-13)
19.00: Τουρκία - Πολωνία 2-3 (23-25, 17-25, 25-19, 25-21, 11-15)
Θέσεις 5-8 - Σάββατο 6 Απριλίου
11.30: Ελλάδα - Ρωσία 3-0 (25-21, 25-21, 25-21) περ
14.00: Σλοβενία - Γερμανία 3-1 (25-19, 16-25, 25-18, 25-15)
ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ
Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Μπαρ – Μαυροβούνιο)
1η ημέρα – Σάββατο 30 Μαρτίου
16.00: Πολωνία – Σλοβενία 3-2 (25-19, 12-25, 22-25, 25-20, 15-12)
21.00: Μαυροβούνιο – Τσεχία 1-3 (17-25, 25-15, 13-25, 25-27)
2η ημέρα – Κυριακή 31 Μαρτίου
16.00: Πολωνία – Ιταλία 2-3 (27-25, 25-16, 16-25, 23-25, 06-15)
18.30: Σλοβενία – Τσεχία 3-1 (19-25, 25-13, 25-13, 26-24)
3η ημέρα – Δευτέρα 1 Απριλίου
16.00: Ιταλία – Σλοβενία 3-0 (25-11, 25-14, 25-20)
21.00: Μαυροβούνιο – Πολωνία 1-3 (20-25, 14-25, 25-22, 13-25)
Ρεπό - Τρίτη 2 Απριλίου
4η ημέρα – Τετάρτη 3 Απριλίου
18.30: Πολωνία – Τσεχία 3-1 (23-25, 25-13, 25-18, 27-25)
21.00: Ιταλία – Μαυροβούνιο 3-0 (25-10, 25-15, 25-09)
5η ημέρα – Πέμπτη 4 Απριλίου
18.30: Τσεχία – Ιταλία 0-3 (16-25, 19-25, 17-25)
21.00: Μαυροβούνιο – Σλοβενία 0-3 (07-25, 09-25, 09-25)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ. | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ. | ΒΑΘ. | ΣΕΤ |
1. | Ιταλία | 5 | 14 | (15-2) |
2. | Πολωνία | 5 | 9 | (12-10) |
3. | Eλλάδα | 5 | 8 | (10-10) |
4. | Σλοβενία | 5 | 8 | (10-10) |
5. | Τσεχία | 5 | 6 | (8-11) |
6. | Μαυροβούνιο | 5 | 0 | (3-15) |
Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Κλάντοβο – Σερβία)
1η ημέρα – Παρασκευή 29 Μαρτίου
16.00: Ρωσία – Γερμανία 2-3 (23-25, 23-25, 28-26, 25-20, 10-15)
18.30: Τουρκία – Γαλλία 3-1 (25-22, 18-25, 25-21, 25-22)
21.00: Σερβία – Ολλανδία 3-1 (18-25, 25-12, 25-22, 25-11)
2η ημέρα – Σάββατο 30 Μαρτίου
16.00: Ρωσία – Τουρκία 1-3 (13-25, 25-21, 18-25, 20-25)
18.30: Γερμανία – Ολλανδία 1-3 (20-25, 21-25, 25-19, 23-25)
21.00: Γαλλία – Σερβία 0-3 (15-25, 22-25, 22-25)
3η ημέρα – Κυριακή 31 Μαρτίου
16.00: Τουρκία – Γερμανία 3-1 (23-25, 25-23, 25-15, 25-21)
18.30: Ολλανδία – Γαλλία 3-1 (25-18, 23-25, 25-21, 25-20)
21.00: Σερβία – Ρωσία 3-1 (22-25, 25-19, 25-14, 25-22)
16.00: Τουρκία – Γερμανία 3-1 (23-25, 25-23, 25-15, 25-21)
18.30: Ολλανδία – Γαλλία 3-1 (25-18, 23-25, 25-21, 25-20)
21.00: Σερβία – Ρωσία 3-1 (22-25, 25-19, 25-14, 25-22)
Ρεπό Δευτέρα 1 Απριλίου
4η ημέρα – Τρίτη 2 Απριλίου
16.00: Γερμανία – Γαλλία 3-1 (28-26, 25-19, 22-25, 25-13)
18.30: Ρωσία – Ολλανδία 3-1 (18-25, 25-19, 25-18, 25-14)
21.00: Τουρκία – Σερβία 3-0 (25-18, 25-19, 25-23)
16.00: Γερμανία – Γαλλία 3-1 (28-26, 25-19, 22-25, 25-13)
18.30: Ρωσία – Ολλανδία 3-1 (18-25, 25-19, 25-18, 25-14)
21.00: Τουρκία – Σερβία 3-0 (25-18, 25-19, 25-23)
5η ημέρα – Τετάρτη 3 Απριλίου
16.00: Γαλλία – Ρωσία 1-3 (25-20, 17-25, 15-25, 19-25)
18.30: Ολλανδία – Τουρκία 0-3 (17-25, 23-25, 15-25)
21.00: Σερβία – Γερμανία 2-3 (18-25, 12-25, 26-24, 27-25, 07-15)
16.00: Γαλλία – Ρωσία 1-3 (25-20, 17-25, 15-25, 19-25)
18.30: Ολλανδία – Τουρκία 0-3 (17-25, 23-25, 15-25)
21.00: Σερβία – Γερμανία 2-3 (18-25, 12-25, 26-24, 27-25, 07-15)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ. | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ. | ΒΑΘ. | ΣΕΤ |
1. | Τουρκία | 5 | 15 | (15-3) |
2. | Σερβία | 5 | 10 | (11-8) |
3. | Γερμανία | 5 | 7 | (11-11) |
4. | Ρωσία | 5 | 7 | (10-11) |
5. | Ολλανδία | 5 | 6 | (8-11) |
6. | Γαλλία | 5 | 0 | (4-15) |
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ
2011: Τουρκία - 8η Ελλάδα
2009: Τουρκία
2007: Βέλγιο
2005: Γερμανία
2003: Κροατία
2001: Ιταλία
1999: Πολωνία
1997: Ρωσία
Οι αγώνες του ομίλου του Μπαρ, όπου αγωνίζεται η Εθνική μας, θα μεταδοθούν από το διαδικτυακό κανάλι Laola.tv, ενώ ο όμιλο του Κλάντοβο θα μεταδοθεί από την ιστοσελίδα της Σερβικής Ομοσπονδίας http://eng.ossrb.org.