Οι Γιώργος Κοτσιλιάνος, Νίκος Ζουπάνης (Νο31) ηττήθηκαν με 2-1 (18-21, 17-21, 15-4) από τους Γάλλους Κρου, Ροουλαντσόν (Νο15) και πλέον ο αυριανός αγώνας (10.40) με τους Λετονούς Πλάβινς, Ρέγκζα (Νο18) είναι τελικός.
Η Εθνική ξεκίνησε πολύ άσχημα τον αγώνα καθώς βρέθηκε να χάνει με 9-4, 13-7 αλλά έφτασε στον πόντου (14-13) για να κολλήσει στο φινάλε του σετ. Στο β’ σετ οι ‘Κότσι-Ζούπα’ πήραν από την αρχή το προβάδισμα (10-7) και δεν το έχασαν ποτέ, ωστόσο το ξεκίνημα τους στο τάι μπρέικ ήταν καταστροφικό.
Με τρεις συνεχόμενους άσους το σκορ έγινε 3-0 και το σερί έφτασε στο 8-0 (!) με τους Γάλλους να φτάνουν εύκολα στη νίκη.
Η Εθνική ξεκίνησε πολύ άσχημα τον αγώνα καθώς βρέθηκε να χάνει με 9-4, 13-7 αλλά έφτασε στον πόντου (14-13) για να κολλήσει στο φινάλε του σετ. Στο β’ σετ οι ‘Κότσι-Ζούπα’ πήραν από την αρχή το προβάδισμα (10-7) και δεν το έχασαν ποτέ, ωστόσο το ξεκίνημα τους στο τάι μπρέικ ήταν καταστροφικό.
Με τρεις συνεχόμενους άσους το σκορ έγινε 3-0 και το σερί έφτασε στο 8-0 (!) με τους Γάλλους να φτάνουν εύκολα στη νίκη.
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | ||||||
Final 1st Place | |||||||
72 | 05-Jun | 16:30 | Winner of match #69 | Winner of match #70 | |||
Final 3rd Place | |||||||
71 | 05-Jun | 14:00 | Loser of match #69 | Loser of match #70 | |||
Semifinals | |||||||
70 | 05-Jun | 12:00 | Winner of match #67 | Winner of match #68 | |||
69 | 05-Jun | 11:00 | Winner of match #65 | Winner of match #66 | |||
Round 3 | |||||||
68 | 04-Jun | Winner of match #63 | Winner of match #64 | ||||
67 | 04-Jun | Winner of match #61 | Winner of match #62 | ||||
66 | 04-Jun | Winner of match #59 | Winner of match #60 | ||||
65 | 04-Jun | Winner of match #57 | Winner of match #58 | ||||
Round 2 | |||||||
64 | 04-Jun | Draw | Winner of match #56 | ||||
63 | 04-Jun | Draw | Winner of match #55 | ||||
62 | 04-Jun | Draw | Winner of match #54 | ||||
61 | 04-Jun | Draw | Winner of match #53 | ||||
60 | 04-Jun | Draw | Winner of match #52 | ||||
59 | 04-Jun | Draw | Winner of match #51 | ||||
58 | 04-Jun | Draw | Winner of match #50 | ||||
57 | 04-Jun | Draw | Winner of match #49 | ||||
Round 1 | |||||||
56 | 03-Jun | Draw | Draw | ||||
55 | 03-Jun | Draw | Draw | ||||
54 | 03-Jun | Draw | Draw | ||||
53 | 03-Jun | Draw | Draw | ||||
52 | 03-Jun | Draw | Draw | ||||
51 | 03-Jun | Draw | Draw | ||||
50 | 03-Jun | Draw | Draw | ||||
49 | 03-Jun | Draw | Draw | ||||
Pool H | |||||||
48 | 03-Jun | 14:00 | 2 | Kosiak/Rudol POL [24] | Kvamsdal/Sørum NOR [25] | ||
47 | 03-Jun | 14:00 | 1 | Gabathuler/Gerson SUI [8] | Losiak/Kantor POL [9] | ||
32 | 02-Jun | 14:00 | 3 | Losiak/Kantor POL [9] | Kvamsdal/Sørum NOR [25] | LIVE | |
31 | 02-Jun | 14:00 | 1 | Gabathuler/Gerson SUI [8] | Kosiak/Rudol POL [24] | LIVE - 0-0 (2-3) | |
16 | 01-Jun | 17:00 | 2 | Losiak/Kantor POL [9] | Kosiak/Rudol POL [24] | 2-0 (21-19, 21-18) | 0:34 |
15 | 01-Jun | 17:00 | 1 | Gabathuler/Gerson SUI [8] | Kvamsdal/Sørum NOR [25] | 1-2 (21-18, 14-21, 10-15) | 0:45 |
Pool G | |||||||
46 | 03-Jun | 11:20 | 1 | Walkenhorst/Poniewaz B. GER [23] | Heidrich/Kissling, G. SUI [26] | ||
45 | 03-Jun | 11:20 | 2 | Caminati/Rossi ITA [7] | Semenov/Krasilnikov RUS [10] | ||
30 | 02-Jun | 14:00 | 2 | Semenov/Krasilnikov RUS [10] | Heidrich/Kissling, G. SUI [26] | LIVE - 0-0 (3-3) | |
29 | 02-Jun | 15:00 | 3 | Caminati/Rossi ITA [7] | Walkenhorst/Poniewaz B. GER [23] | ||
14 | 01-Jun | 14:00 | 2 | Semenov/Krasilnikov RUS [10] | Walkenhorst/Poniewaz B. GER [23] | 1-2 (11-21, 21-13, 15-17) | 0:43 |
13 | 01-Jun | 14:00 | 1 | Caminati/Rossi ITA [7] | Heidrich/Kissling, G. SUI [26] | 2-1 (18-21, 21-16, 15-12) | 0:45 |
Pool F | |||||||
44 | 03-Jun | 12:10 | 1 | Fuchs/Windscheif GER [22] | Kissling, J./Krattiger SUI [27] | ||
43 | 03-Jun | 12:10 | 2 | Nicolai/Lupo ITA [6] | Böckermann/Flüggen GER [11] | ||
28 | 02-Jun | 12:00 | 1 | Böckermann/Flüggen GER [11] | Kissling, J./Krattiger SUI [27] | 2-0 (21-17, 21-17) | 0:38 |
27 | 02-Jun | 12:00 | 3 | Nicolai/Lupo ITA [6] | Fuchs/Windscheif GER [22] | 2-0 (21-17, 22-20) | 0:33 |
12 | 01-Jun | 15:00 | 2 | Böckermann/Flüggen GER [11] | Fuchs/Windscheif GER [22] | 1-2 (22-20, 17-21, 11-15) | 0:51 |
11 | 01-Jun | 15:00 | 1 | Nicolai/Lupo ITA [6] | Kissling, J./Krattiger SUI [27] | 2-1 (20-22, 21-17, 15-12) | 0:51 |
Pool E | |||||||
42 | 03-Jun | 13:00 | 1 | Kunert/Dressler AUT [21] | Beeler/Strasser SUI [28] | ||
41 | 03-Jun | 13:00 | 2 | Herrera/Gavira ESP [5] | Fijalek/Prudel POL [12] | ||
26 | 02-Jun | 13:00 | 1 | Fijalek/Prudel POL [12] | Beeler/Strasser SUI [28] | 2-0 (21-18, 21-18) | 0:38 |
25 | 02-Jun | 13:00 | 3 | Herrera/Gavira ESP [5] | Kunert/Dressler AUT [21] | 2-1 (20-22, 21-18, 15-13) | 0:49 |
10 | 01-Jun | 16:00 | 2 | Fijalek/Prudel POL [12] | Kunert/Dressler AUT [21] | 2-1 (17-21, 21-15, 15-8) | 0:48 |
9 | 01-Jun | 16:00 | 1 | Herrera/Gavira ESP [5] | Beeler/Strasser SUI [28] | 2-0 (21-19, 21-18) | 0:35 |
Pool D | |||||||
40 | 03-Jun | 08:00 | 2 | Gögtepe V./Giginoglu TUR [20] | Horrem/Eithun NOR [29] | ||
39 | 03-Jun | 08:00 | 1 | Samoilovs/Smedins J. LAT [4] | Ingrosso M./Ingrosso P. ITA [13] | ||
24 | 02-Jun | 10:00 | 2 | Ingrosso M./Ingrosso P. ITA [13] | Horrem/Eithun NOR [29] | 2-0 (21-19, 21-18) | 0:39 |
23 | 02-Jun | 11:00 | 2 | Samoilovs/Smedins J. LAT [4] | Gögtepe V./Giginoglu TUR [20] | 2-1 (16-21, 24-22, 16-14) | 0:56 |
8 | 01-Jun | 13:00 | 2 | Ingrosso M./Ingrosso P. ITA [13] | Gögtepe V./Giginoglu TUR [20] | 2-1 (19-21, 21-13, 15-9) | 0:49 |
7 | 01-Jun | 13:00 | 1 | Samoilovs/Smedins J. LAT [4] | Horrem/Eithun NOR [29] | 2-1 (21-16, 20-22, 15-12) | 0:48 |
Pool C | |||||||
38 | 03-Jun | 08:50 | 2 | Stoyanovskiy/Yarzutkin RUS [19] | Koekelkoren/van Walle BEL [30] | ||
37 | 03-Jun | 08:50 | 1 | Doppler/Horst AUT [3] | Kadziola/Szalankiewicz POL [14] | ||
22 | 02-Jun | 10:00 | 3 | Kadziola/Szalankiewicz POL [14] | Koekelkoren/van Walle BEL [30] | 1-2 (17-21, 21-19, 11-15) | 0:48 |
21 | 02-Jun | 10:00 | 1 | Doppler/Horst AUT [3] | Stoyanovskiy/Yarzutkin RUS [19] | 2-0 (21-18, 21-13) | 0:32 |
6 | 01-Jun | 16:00 | 3 | Kadziola/Szalankiewicz POL [14] | Stoyanovskiy/Yarzutkin RUS [19] | 2-0 (21-16, 21-17) | 0:29 |
5 | 01-Jun | 15:00 | 3 | Doppler/Horst AUT [3] | Koekelkoren/van Walle BEL [30] | 2-0 (28-26, 21-11) | 0:41 |
Pool B | |||||||
36 | 03-Jun | 09:40 | 2 | Plavins/Regza LAT [18] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [31] | ||
35 | 03-Jun | 09:40 | 1 | Brouwer/Meeuwsen NED [2] | Krou/Rowlandson FRA [15] | ||
20 | 02-Jun | 13:00 | 2 | Krou/Rowlandson FRA [15] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [31] | 2-1 (21-18, 17-21, 15-4) | 0:45 |
19 | 02-Jun | 12:00 | 2 | Brouwer/Meeuwsen NED [2] | Plavins/Regza LAT [18] | 2-0 (21-18, 21-19) | 0:30 |
4 | 01-Jun | 14:00 | 3 | Krou/Rowlandson FRA [15] | Plavins/Regza LAT [18] | 2-1 (21-17, 16-21, 16-14) | 0:47 |
3 | 01-Jun | 13:00 | 3 | Brouwer/Meeuwsen NED [2] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [31] | 2-0 (21-19, 21-14) | 0:34 |
Pool A | |||||||
34 | 03-Jun | 10:30 | 2 | Huber/Seidl AUT [17] | Liamin/Barsouk RUS [32] | ||
33 | 03-Jun | 10:30 | 1 | Nummerdor/Varenhorst NED [1] | Erdmann/Matysik GER [16] | ||
18 | 02-Jun | 11:00 | 3 | Erdmann/Matysik GER [16] | Liamin/Barsouk RUS [32] | 2-0 (21-17, 21-17) | 0:34 |
17 | 02-Jun | 11:00 | 1 | Nummerdor/Varenhorst NED [1] | Huber/Seidl AUT [17] | 2-0 (28-26, 21-15) | 0:40 |
2 | 01-Jun | 12:10 | 3 | Erdmann/Matysik GER [16] | Huber/Seidl AUT [17] | 1-2 (15-21, 21-18, 14-16) | 0:51 |
1 | 01-Jun | 12:10 | 2 | Nummerdor/Varenhorst NED [1] | Liamin/Barsouk RUS [32] | 1-2 (21-18, 14-21, 8-15) | 0:39 |