Όλες οι ομάδες έχουν από μία νίκη ενώ από κάθε όμιλο των τεσσάρων προκρίνονται οι τρεις πρώτες ομάδες, με τις 1ες να προκρίνονται απευθείας στον 2ο γύρο, ενώ οι 2ες και οι 3ες ομάδες κάθε ομίλου θα ξεκινήσουν από τον 1ο γύρο.
Τα αποτελέσματα του ομίλου:
1η αγωνιστική
Ντουμπόβκοβα / Νεστάρκοβα – Αρβανίτη / Καραγκούνη 0-2 (23-25, 23-25)
Ζούμκερ / Χάιντριχ - Γκορίτσανετς / Χάμπερλι 1-2 (21-17, 17-21, 10-15)
2η αγωνιστική
Ζούμκερ / Χάιντριχ – Αρβανίτη / Καραγκούνη 2-0 (21-13, 21-18)
Γκορίτσανετς / Χάμπερλι - Ντουμπόβκοβα / Νεστάρκοβα 2-0 (21-17, 21-19)
Η βαθμολογία
Νίκες Ήττες Σετ Πόντοι
1. Ζούμκεχρ / Χάιντριχ 1 1 3-2 90-84 (1.071)
2. Ντουμπόβκοβα / Νεστάρκοβα 1 1 2-2 88-86 (1.023)
3. Γκορίτσανετς / Χάμπερλι 1 1 2-3 89-90 (0.989)
4. Αρβανίτη / Καραγκούνη 1 1 2-2 81-88 (0.920)
Final 1st Place | |||||
72 | 03-Aug | Winner of match #69 | Winner of match #70 | ||
Final 3rd Place | |||||
71 | 03-Aug | Loser of match #69 | Loser of match #70 | ||
Semi-finals | |||||
70 | 03-Aug | Winner of match #67 | Winner of match #68 | ||
69 | 03-Aug | Winner of match #65 | Winner of match #66 | ||
Round 3 | |||||
68 | 02-Aug | Winner of match #63 | Winner of match #64 | ||
67 | 02-Aug | Winner of match #61 | Winner of match #62 | ||
66 | 02-Aug | Winner of match #59 | Winner of match #60 | ||
65 | 02-Aug | Winner of match #57 | Winner of match #58 | ||
Round 2 | |||||
64 | 02-Aug | Winner of match #56 | Draw | ||
63 | 02-Aug | Draw | Winner of match #55 | ||
62 | 02-Aug | Winner of match #54 | Draw | ||
61 | 02-Aug | Draw | Winner of match #53 | ||
60 | 02-Aug | Winner of match #52 | Draw | ||
59 | 02-Aug | Draw | Winner of match #51 | ||
58 | 02-Aug | Winner of match #50 | Draw | ||
57 | 02-Aug | Draw | Winner of match #49 | ||
Round 1 | |||||
56 | 01-Aug | Draw | Draw | ||
55 | 01-Aug | Draw | Draw | ||
54 | 01-Aug | Draw | Draw | ||
53 | 01-Aug | Draw | Draw | ||
52 | 01-Aug | Draw | Draw | ||
51 | 01-Aug | Draw | Draw | ||
50 | 01-Aug | Draw | Draw | ||
49 | 01-Aug | Draw | Draw | ||
Pool H | |||||
48 | 01-Aug | 12:00 | Arvaniti-Karagkouni GRE [24] | Goricanec-Hüberli SUI [25] | |
47 | 01-Aug | 12:00 | Dubovcova-Nestarcova SVK [8] | Zumkehr-Heidrich SUI [9] | |
32 | 30-Jul | 13:00 | Zumkehr-Heidrich SUI [9] | Goricanec-Hüberli SUI [25] | 1-2 (21-17, 17-21, 10-15) |
31 | 30-Jul | 14:00 | Dubovcova-Nestarcova SVK [8] | Arvaniti-Karagkouni GRE [24] | 0-2 (23-25, 23-25) |
16 | 31-Jul | 15:00 | Zumkehr-Heidrich SUI [9] | Arvaniti-Karagkouni GRE [24] | 2-0 (21-13, 21-18) |
15 | 31-Jul | 15:00 | Dubovcova-Nestarcova SVK [8] | Goricanec-Hüberli SUI [25] | 2-0 (21-16, 21-19) |
Pool G | |||||
46 | 01-Aug | 10:00 | Dampney-Boulton ENG [23] | Skalnikova-Missottenova CZE [26] | |
45 | 01-Aug | 10:00 | Keizer-Van Iersel NED [7] | Kolocova-Slukova CZE [10] | |
30 | 30-Jul | 09:00 | Kolocova-Slukova CZE [10] | Skalnikova-Missottenova CZE [26] | 2-0 (21-13, 21-17) |
29 | 30-Jul | 10:00 | Keizer-Van Iersel NED [7] | Dampney-Boulton ENG [23] | 2-0 (21-17, 24-22) |
14 | 31-Jul | 15:00 | Kolocova-Slukova CZE [10] | Dampney-Boulton ENG [23] | 2-0 (21-12, 21-18) |
13 | 31-Jul | 14:00 | Keizer-Van Iersel NED [7] | Skalnikova-Missottenova CZE [26] | 2-0 (21-12, 21-13) |
Pool F | |||||
44 | 01-Aug | 11:00 | Cicolari-Costantini ITA [22] | Dumbauskaite-Povilaityte LTU [27] | |
43 | 01-Aug | 11:00 | Ukolova-Khomyakova RUS [6] | Bieneck-Großner GER [11] | |
28 | 31-Jul | 16:00 | Bieneck-Großner GER [11] | Dumbauskaite-Povilaityte LTU [27] | 2-0 (21-16, 21-17) |
27 | 31-Jul | 16:00 | Ukolova-Khomyakova RUS [6] | Cicolari-Costantini ITA [22] | 2-0 (21-9, 21-19) |
12 | 30-Jul | 10:00 | Bieneck-Großner GER [11] | Cicolari-Costantini ITA [22] | 2-0 (21-16, 21-17) |
11 | 30-Jul | 11:00 | Ukolova-Khomyakova RUS [6] | Dumbauskaite-Povilaityte LTU [27] | 2-0 (21-17, 21-18) |
Pool E | |||||
42 | 01-Aug | 10:00 | Bonnerova-Hermannova CZE [21] | Teufl, V.-Klopf AUT [28] | |
41 | 01-Aug | 10:00 | Liliana-Baquerizo ESP [5] | Van der Vlist-Wesselink NED [12] | |
26 | 31-Jul | 17:00 | Van der Vlist-Wesselink NED [12] | Teufl, V.-Klopf AUT [28] | 2-0 (21-13, 21-17) |
25 | 31-Jul | 16:00 | Liliana-Baquerizo ESP [5] | Bonnerova-Hermannova CZE [21] | 2-0 (21-18, 21-17) |
10 | 30-Jul | 15:00 | Van der Vlist-Wesselink NED [12] | Bonnerova-Hermannova CZE [21] | 2-0 (21-18, 21-16) |
9 | 30-Jul | 16:00 | Liliana-Baquerizo ESP [5] | Teufl, V.-Klopf AUT [28] | 2-0 (21-19, 21-17) |
Pool D | |||||
40 | 01-Aug | 09:00 | Borger-Kiesling GER [20] | Grawender-Lundqvist SWE [29] | |
39 | 01-Aug | 09:00 | Ludwig-Walkenhorst GER [4] | Nystrom Em.-Nystrom Er. FIN [13] | |
24 | 30-Jul | 13:00 | Nystrom Em.-Nystrom Er. FIN [13] | Grawender-Lundqvist SWE [29] | 1-2 (9-21, 21-15, 14-16) |
23 | 30-Jul | 12:00 | Ludwig-Walkenhorst GER [4] | Borger-Kiesling GER [20] | 2-0 (21-11, 21-15) |
8 | 31-Jul | 14:00 | Nystrom Em.-Nystrom Er. FIN [13] | Borger-Kiesling GER [20] | 0-2 (21-23, 15-21) |
7 | 31-Jul | 14:00 | Ludwig-Walkenhorst GER [4] | Grawender-Lundqvist SWE [29] | 0-2 (17-21, 12-21) |
Pool C | |||||
38 | 01-Aug | 11:00 | Prokopeva-Popova RUS [19] | Kayser-Eiholzer SUI [30] | |
37 | 01-Aug | 11:00 | Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [3] | Forrer-Vergé-Dépré SUI [14] | |
22 | 30-Jul | 11:00 | Forrer-Vergé-Dépré SUI [14] | Kayser-Eiholzer SUI [30] | 2-0 (21-17, 21-19) |
21 | 30-Jul | 12:00 | Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [3] | Prokopeva-Popova RUS [19] | 1-2 (18-21, 21-18, 14-16) |
6 | 31-Jul | 13:00 | Forrer-Vergé-Dépré SUI [14] | Prokopeva-Popova RUS [19] | 2-1 (28-26, 15-21, 17-15) |
5 | 31-Jul | 14:00 | Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [3] | Kayser-Eiholzer SUI [30] | 2-0 (21-19, 21-16) |
Pool B | |||||
36 | 01-Aug | 12:00 | Sinnema-Stiekema NED [18] | Jirak-Plesiutschnig AUT [31] | |
35 | 01-Aug | 12:00 | Meppelink-van Gestel NED [2] | Hansel-Schützenhöfer AUT [15] | |
20 | 30-Jul | 15:00 | Hansel-Schützenhöfer AUT [15] | Jirak-Plesiutschnig AUT [31] | 0-2 (20-22, 19-21) |
19 | 30-Jul | 14:00 | Meppelink-van Gestel NED [2] | Sinnema-Stiekema NED [18] | 0-2 (19-21, 16-21) |
4 | 31-Jul | 15:00 | Hansel-Schützenhöfer AUT [15] | Sinnema-Stiekema NED [18] | 0-2 (20-22, 19-21) |
3 | 31-Jul | 16:00 | Meppelink-van Gestel NED [2] | Jirak-Plesiutschnig AUT [31] | 2-0 (21-15, 21-14) |
Pool A | |||||
34 | 30-Jul | 16:00 | Brzostek-Kolosinska POL [17] | Lahti-Hyttinen FIN [32] | 2-0 (21-10, 21-7) |
33 | 30-Jul | 17:00 | Holtwick-Semmler GER [1] | Köhler-Schumacher GER [16] | 2-0 (35-33, 21-18) |
18 | 01-Aug | 09:00 | Köhler-Schumacher GER [16] | Lahti-Hyttinen FIN [32] | |
17 | 01-Aug | 09:00 | Holtwick-Semmler GER [1] | Brzostek-Kolosinska POL [17] | |
2 | 31-Jul | 13:00 | Köhler-Schumacher GER [16] | Brzostek-Kolosinska POL [17] | 2-1 (18-21, 21-18, 15-13) |
1 | 31-Jul | 13:00 | Holtwick-Semmler GER [1] | Lahti-Hyttinen FIN [32] | 2-0 (21-15, 21-13) |