Α’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική - Σάββατο 24/7
Ιταλία - Καναδάς 3-2 (26-28, 18-25, 25-21, 25-18, 15-11)
Ιαπωνία - Βενεζουέλα 3-0 (25-21, 25-20, 25-15)
Πολωνία - Ιράν 2-3 (25-18, 22-25, 22-25, 25-22, 21-23)
2η αγωνιστική Δευτέρα 26/7
Ιράν-Βενεζουέλα 3-0 (25-17, 25-20, 25-18)
Πολωνία-Ιταλία 3-0 (25-20, 26-24, 25-20)
Ιαπωνία-Καναδάς 3-1 (23-25, 25-23, 25-23, 25-20)
3η αγωνιστική Τετάρτη 28 /7
Καναδάς - Ιράν 3-0 (25-16, 25-20, 25-22)
Πολωνία - Βενεζουέλα 3-1 (25-16, 25-13, 18-25, 25-15)
Ιαπωνία - Ιταλία 1-3 (20-25, 17-25, 25-23, 21-25)
4η αγωνιστική Παρασκευή 30/7
Καναδάς - Βενεζουέλα 3-0 (25-13, 25-22, 25-12Ι
Iαπωνία - Πολωνία 0-3 (22-25, 21-25, 24-26)
Ιταλία - Ιράν 3-1 (30-28, 25-21, 21-25, 25-21)
5η αγωνιστική Κυριακή 1 Αυγούστου
Πολωνία-Καναδάς 3-0 (25-15, 25-21, 25-16)
Ιταλία - Βενεζουέλα, 3-0 (25-22, 25-15, 25-17)
Ιαπωνία - Ιράν, 3-2 (25-21, 20-25, 29-31, 25-22, 15-13)
Α όμιλος σε 5 ματς (τελική)
Πολωνία 14-4 13
Ιταλία 12-7 11
Ιαπωνία 10-9 8
Καναδάς 9-9 7
Ιράν 9-11 6
Βενεζουέλα 1-15 0
Β OΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική - Σάββατο 24/7
Βραζιλία - Τυνησία 3-0 (25-22, 25-20, 25-15)
Ρωσία - Αργεντινή 3-1 (21-25, 25-23, 25-17, 25-21)
ΗΠΑ - Γαλλία 3-0 (25-18, 25-18, 25-22)
2η αγωνιστική Δευτέρα 26/7
Γαλλία - Τυνησία 3-0 (25-21, 25-11, 25-21)
ΗΠΑ – Ρωσία 1-3 (23-25, 25-27, 25-21, 23-25)
Βραζιλία-Αργεντινή 3-2 ((19-25, 21-25, 25-16, 25-21, 16-14)
3η αγωνιστική Τετάρτη 28/7
ΗΠΑ - Τυνησία 3-1 (25-14 23-25 26-14 25-23)
Αργεντινή - Γαλλία 3-2 (23-25, 25-17, 25-20, 15-25, 15-13)
Βραζιλία - Ρωσία 0-3 ( 22-25, 20-25, 20-25)
4η αγωνιστική Παρασκευή 30/7
Αργεντινή-Τυνησία 3-2 (23-25, 23-25, 25-19, 25-18, 15-8)
Ρωσία-Γαλλία 1-3 (21-25, 25-20, 17-25, 20-25)
Βραζιλία-ΗΠΑ 3-1 (30-32, 25-23, 25-21, 25-20)
5η αγωνιστική Κυριακή 1/8
Βραζιλία-Γαλλία 3-2 (25-22, 37-39, 25-17, 21-25, 20-18)
ROC-Τυνησία 3-0 (25-20, 25-22, 25-16)
ΗΠΑ - Αργεντινή, 0-3 ( 21-25, 23-25, 23-25)
Β ομιλος σε 5 ματς (τελική)
ROC (Ρωσία) 13-5 12
Βραζιλία 12-8 10
Αργεντινή 12-10 8
Γαλλία 10-10 8
ΗΠΑ 8-10 6
Τυνησία 3-15 1
Προημιτελική φάση 3/8
Καναδάς - Ρωσία 0-3 (21-25, 28-30, 22-25
Ιαπωνία - Βραζιλία 0-3 (20-25, 22-25, 20-25)
Ιταλία - Αργεντινή 2-3 (21-25, 25-23, 25-22, 14-25, 12-15)
Πολωνία - Γαλλία 2-3 (25-21, 22-25, 25-21, 21-25, 9-15)
Πέμπτη 5 Αυγούστου
Ημιτελικοί
(07:00 Βραζιλία-ROC (Ρωσία) ΕΡΤ2,
15:00 Γαλλία-Αργεντινή (ΕΡΤSPORTS 2)
Σάββατο 7 Αυγούστου
7:30 Μικρός τελικός (ΕΡΤ3) (Χάλκινο μετάλλιο)
15:15 Τελικός (ΕΡΤ3)