Στον τελικό το ελληνικό δίδυμο που είναι Νο8 στο ταμπλό νίκησαν τις Λετονές Βιτκαουσκάιτ, Αντριουκάιτε (Νο2) με 2-0 (21-18, 21-15) και πήραν και συνολικό έπαθλο 1.000 Ευρώ και 200 πολύτιμους βαθμούς.
Επόμενος σταθμός για Βίκυ και Πένυ, η Ολλανδία το διάστημα 2-7 Ιανουαρίου και το τουρνουά 4 αστέρων στη Χάγη.
Να σημειωθεί πως για τις Καραγκούνη, Αρβανίτη που υπήρξαν συμπαίκτριες και στο παρελθόν (2013-14) είναι ο πρώτος τους τίτλος ως ομάδα σε διεθνές τουρνουά και η πρώτη νίκη τους μετά τα τελικά του Πανελληνίου πρωταθλήματος 2016 στις 27 Ιουλίου 2016 στην Αθήνα.
Αφιέρωμα στη Βίκυ Αρβανίτη: Οι μεγάλες στιγμές της Αρβανίτη, οι τίτλοι και οι συμπαίκτριες της
Final 1st Place | |||||||
28 | 02-Dec | 16:45 | 1 | Vitkauskaite/Andriukaityte LTU [2] | Karagkouni/Arvaniti GRE [8] | 0-2 (18-21, 15-21) | 0:32 |
Final 3rd Place | |||||||
27 | 02-Dec | 14:15 | 1 | Brailko/Namike LAT [7] | Lunina/Samoday UKR [1] | 0-2 (14-21, 15-21) | 0:31 |
Semifinals | |||||||
26 | 02-Dec | 11:00 | 1 | Lunina/Samoday UKR [1] | Karagkouni/Arvaniti GRE [8] | 1-2 (21-14, 13-21, 13-15) | 0:46 |
25 | 02-Dec | 10:00 | 1 | Vitkauskaite/Andriukaityte LTU [2] | Brailko/Namike LAT [7] | 2-0 (21-19, 25-23) | 0:38 |
Quarterfinals | |||||||
24 | 01-Dec | 18:00 | 2 | Sondergard/Windeleff DEN [10] | Karagkouni/Arvaniti GRE [8] | 0-2 (13-21, 13-21) | 0:30 |
23 | 01-Dec | 18:00 | 1 | Lovsin, N./Skarlovnik SLO [4] | Lunina/Samoday UKR [1] | 0-2 (14-21, 20-22) | 0:34 |
22 | 01-Dec | 17:00 | 2 | Brailko/Namike LAT [7] | Luca/allegretti ITA [14] | 2-0 (21-16, 21-18) | 0:30 |
21 | 01-Dec | 17:00 | 1 | Vitkauskaite/Andriukaityte LTU [2] | Cools/Vd Vonder BEL [12] | 2-0 (21-18, 25-23) | 0:34 |
Round of 12 | |||||||
20 | 01-Dec | 14:00 | 2 | Lutter, E./Szombathelyi, S. HUN [6] | Sondergard/Windeleff DEN [10] | 1-2 (21-13, 18-21, 6-15) | 0:47 |
19 | 01-Dec | 14:00 | 1 | Lunina/Samoday UKR [1] | Bulc/Zdešar SLO [11] | 2-0 (21-17, 21-15) | 0:30 |
18 | 01-Dec | 13:00 | 2 | Legieta/Kaczmarek POL [13] | Brailko/Namike LAT [7] | 0-2 (14-21, 16-21) | 0:34 |
17 | 01-Dec | 13:00 | 1 | Greber/Hübscher SUI [9] | Cools/Vd Vonder BEL [12] | 0-2 (17-21, 19-21) | 0:37 |
Pool D | |||||||
16 | 30-Nov | 17:30 | 2 | Legieta/Kaczmarek POL [13] | Beattie/Coutts SCO [5] | 2-0 (21-16, 21-16) | 0:35 |
15 | 30-Nov | 17:30 | 1 | Lovsin, N./Skarlovnik SLO [4] | Cools/Vd Vonder BEL [12] | 2-0 (21-17, 21-17) | 0:36 |
8 | 30-Nov | 11:30 | 2 | Beattie/Coutts SCO [5] | Cools/Vd Vonder BEL [12] | 0-2 (17-21, 13-21) | 0:33 |
7 | 30-Nov | 11:30 | 1 | Lovsin, N./Skarlovnik SLO [4] | Legieta/Kaczmarek POL [13] | 2-0 (21-12, 21-11) | 0:26 |
Pool C | |||||||
14 | 30-Nov | 18:30 | 1 | Påhlsson/Rådström SWE [3] | Bulc/Zdešar SLO [11] | 0-2 (15-21, 11-21) | 0:27 |
13 | 30-Nov | 18:30 | 2 | Luca/allegretti ITA [14] | Lutter, E./Szombathelyi, S. HUN [6] | 2-0 (21-18, 21-13) | 0:35 |
6 | 30-Nov | 10:30 | 1 | Lutter, E./Szombathelyi, S. HUN [6] | Bulc/Zdešar SLO [11] | 2-1 (13-21, 21-15, 15-11) | 0:44 |
5 | 30-Nov | 10:30 | 2 | Påhlsson/Rådström SWE [3] | Luca/allegretti ITA [14] | 0-2 (16-21, 15-21) | 0:32 |
Pool B | |||||||
12 | 30-Nov | 19:30 | 1 | Kregar/Fabjan, K. SLO [15] | Sondergard/Windeleff DEN [10] | 1-2 (19-21, 21-17, 10-15) | 0:44 |
11 | 30-Nov | 19:30 | 2 | Vitkauskaite/Andriukaityte LTU [2] | Brailko/Namike LAT [7] | 2-0 (21-11, 21-10) | 0:26 |
4 | 30-Nov | 09:30 | 2 | Brailko/Namike LAT [7] | Sondergard/Windeleff DEN [10] | 2-0 (23-21, 21-10) | 0:33 |
3 | 30-Nov | 09:30 | 1 | Vitkauskaite/Andriukaityte LTU [2] | Kregar/Fabjan, K. SLO [15] | 2-0 (21-5, 21-7) | 0:21 |
Pool A | |||||||
10 | 30-Nov | 16:30 | 1 | Hrovat/Benedik Bevc SLO [16] | Greber/Hübscher SUI [9] | 1-2 (13-21, 21-19, 8-15) | 0:46 |
9 | 30-Nov | 16:30 | 2 | Lunina/Samoday UKR [1] | Karagkouni/Arvaniti GRE [8] | 1-2 (17-21, 21-19, 9-15) | 0:50 |
2 | 30-Nov | 08:30 | 2 | Karagkouni/Arvaniti GRE [8] | Greber/Hübscher SUI [9] | 2-0 (21-17, 21-8) | 0:29 |
1 | 30-Nov | 08:30 | 1 | Lunina/Samoday UKR [1] | Hrovat/Benedik Bevc SLO [16] | 2-0 (21-13, 21-13) | 0:32 |