23-12-2016 20:42

Το Μαρκόπουλο εύκολα 3-0 την ΑΕΚ

Το Μαρκόπουλο νίκησε με 3-0 την ΑΕΚ σε αγώνα για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α1 γυναικών που έγινε την Παρασκευή στα Μεσόγεια.

Η γηπεδούχος έδειξε από νωρίς τις διαθέσεις της, ξεκινώντας με σερί 8-0 και κατάφερε να διατηρήσει και να αυξήσει τη διαφορά δυσκολεύοντας την υποδοχή της ΑΕΚ. Ίδια εικόνα και το δεύτερο σετ με τη διαφορά να ανοίγει 18-9 και 25-14

Στο τρίτο σετ, η ΑΕΚ προσπάθησε να κρατηθεί κοντά στο σκορ (8-4, 11-7) αλλά το Μαρκόπουλο έχοντας επιθετικές λύσεις και καλό σερβίς το τελειώσει νωρίς.

Τα σετ: 3-0 (25-10, 25-14, 25-13)

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ (Νικολάκης): Δικαιούλια, Σόουζα, Μερκάντο, Κλάιν, Λιάγκη, Διάλλα, /Ιακωβίδου λ,  Πατεράκη, Καρακάση, Νικολογιάννη
ΑΕΚ (Σαμαράς): Ζίγκα, Βενέτη, Κουτρουμπή, Αργυροπούλου, Καράτερζη, Φιλιπιόνκα/ Μπέλια –λ, Βάθη, Γεωργαντά, Καλαφατάκη