02-08-2015 20:35

Τα αδέλφια Μανδηλάρη και οι Ξανθή, Σπηλιωτοπούλου πήραν το χρυσό στο U22

Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε σήμερα η τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος beach volley 2015 για την κατηγορία U22, που διεξάγεται στο ΣΕΦ.
Νέοι πρωταθλητές Ελλάδας στους Νέους Άνδρες στέφθηκαν οι Μανδηλάρης Α./ Μανδηλάρης Β., που στον τελικό κέρδισαν τους Δεληπρίμη Ε./ Κανέλλος Ι. με 2-0 σετ (21-14, 21-13). Τα αδέλφια από την Λαμία δεν έκαναν ούτε μία ήττα στο Κυρίως Ταμπλό των Νέων Ανδρών και κατέκτησαν δίκαια το χρυσό μετάλλιο, ανεβαίνοντας για πρώτη φορά στο βάθρο σε Πανελλήνιο πρωτάθλημα Junior, σπάζοντας παράλληλα το αήττητο των Δεληπρίμη Ε./ Κανέλλος Ι., που κρέμασαν στο στήθος τους το ασημένιο. Στην τρίτη θέση και το χάλκινο κατέκτησαν οι Ευγενίδης Π./ Kimble Ν. που επικράτησαν με 2-1 σετ (21-19, 19-21, 15-12) στον μικρό τελικό των Γαμβρέλλης Π./ Χατζηνικολάου Δ.

Στις Νέες Γυναίκες τον τίτλο του πρωταθλητή κατέκτησαν οι Ξανθή Φ./ Σπηλιωτοπούλου Α. που στον τελικό επικράτησαν με 2-0 σετ (21-16, 21-18) των Μολδοβονίδη Τ./ Σιούλα Ι.. Ενώ το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν οι Αγριοδήμου Η./ Καραγκούνη Δ. που στον μικρό τελικό επικράτησαν με 2-0 σετ (21-16, 25-23) των Κλέπκου Μ./ Κουρτίδου Π.