Final 1st Place | |||||||
72 | 18-Aug | 17:00 | 1 | Tvinde-Mol NOR [31] | Losiak-Kantor POL [2] | 0-2 (22-24, 20-22) | 0:44 |
Final 3rd Place | |||||||
71 | 18-Aug | 14:50 | 1 | Kosiak-Rudol POL [20] | Poniewaz-Poniewaz GER [3] | 2-0 (21-14, 21-15) | 0:34 |
Semi-finals | |||||||
70 | 18-Aug | 13:00 | 1 | Poniewaz-Poniewaz GER [3] | Losiak-Kantor POL [2] | 1-2 (21-18, 16-21, 10-15) | 0:49 |
69 | 18-Aug | 12:00 | 1 | Tvinde-Mol NOR [31] | Kosiak-Rudol POL [20] | 2-0 (24-22, 21-13) | 0:48 |
Round 3 | |||||||
68 | 17-Aug | 19:00 | 2 | Bolgov-Kirienko RUS [26] | Losiak-Kantor POL [2] | 0-2 (17-21, 18-21) | 0:33 |
67 | 17-Aug | 19:00 | 3 | Poniewaz-Poniewaz GER [3] | Gerson-Kissling, G. SUI [6] | 2-0 (22-20, 29-27) | 0:46 |
66 | 17-Aug | 18:10 | 1 | Petutschnig-Winter AUT [5] | Kosiak-Rudol POL [20] | 0-2 (23-25, 19-21) | 0:43 |
65 | 17-Aug | 18:10 | 2 | Tvinde-Mol NOR [31] | Bykanov-Andrianov RUS [4] | 2-0 (21-17, 23-21) | 0:39 |
Round 2 | |||||||
64 | 17-Aug | 15:35 | 2 | Rossi-Pizzileo ITA [23] | Losiak-Kantor POL [2] | 0-2 (11-21, 16-21) | 0:25 |
63 | 17-Aug | 15:35 | 4 | Bolgov-Kirienko RUS [26] | Jovanovic-Surla SRB [16] | 2-0 (21-18, 21-4) | 0:29 |
62 | 17-Aug | 15:35 | 3 | Cizmazia-Ludha SVK [13] | Gerson-Kissling, G. SUI [6] | 0-2 (17-21, 17-21) | 0:31 |
61 | 17-Aug | 15:35 | 1 | Poniewaz-Poniewaz GER [3] | Gordieiev-Iemelianchyk UKR [9] | 2-1 (17-21, 21-16, 15-13) | 0:53 |
60 | 17-Aug | 14:45 | 4 | Malec-Pelka POL [32] | Kosiak-Rudol POL [20] | 0-2 (17-21, 19-21) | 0:35 |
59 | 17-Aug | 14:45 | 1 | Petutschnig-Winter AUT [5] | Betzien-Stork GER [18] | 2-0 (21-12, 21-16) | 0:35 |
58 | 17-Aug | 14:45 | 2 | Bykanov-Andrianov RUS [4] | Dressler-Kandolf AUT [25] | 2-0 (21-8, 21-15) | 0:32 |
57 | 17-Aug | 14:45 | 3 | Mate-Dellorco CRO [17] | Tvinde-Mol NOR [31] | 0-2 (17-21, 16-21) | 0:39 |
Round 1 | |||||||
56 | 17-Aug | 11:00 | 2 | Rossi-Pizzileo ITA [23] | Beeler-Hagenbuch SUI [28] | 2-1 (18-21, 23-21, 15-13) | 0:49 |
55 | 17-Aug | 11:00 | 1 | Takvam-Sannarnes NOR [12] | Jovanovic-Surla SRB [16] | 0-2 (15-21, 17-21) | 0:37 |
54 | 17-Aug | 11:00 | 3 | Sanderovich-Ohana ISR [14] | Cizmazia-Ludha SVK [13] | 0-2 (16-21, 14-21) | 0:34 |
53 | 17-Aug | 11:00 | 4 | Gordieiev-Iemelianchyk UKR [9] | Hakl-Vana CZE [30] | 2-0 (21-13, 21-14) | 0:29 |
52 | 17-Aug | 10:10 | 4 | Malec-Pelka POL [32] | Dedkov-Sinhayeuski BLR [8] | 2-1 (21-11, 18-21, 15-12) | 0:48 |
51 | 17-Aug | 10:10 | 3 | Betzien-Stork GER [18] | Ruiz-Medina ESP [7] | 2-0 (21-17, 21-19) | 0:35 |
50 | 17-Aug | 10:10 | 1 | Bykanov-Andrianov RUS [4] | Grozdanov-Ivanov BUL [27] | 2-0 (21-12, 21-15) | 0:34 |
49 | 17-Aug | 10:10 | 2 | Keemink-Boehlé NED [22] | Tvinde-Mol NOR [31] | 1-2 (21-19, 16-21, 6-15) | 0:53 |
Pool H | |||||||
48 | 16-Aug | 18:50 | 4 | Baysal-Yedidag TUR [24] | Dressler-Kandolf AUT [25] | 0-2 (4-21, 6-21) | 0:24 |
47 | 16-Aug | 18:50 | 3 | Dedkov-Sinhayeuski BLR [8] | Gordieiev-Iemelianchyk UKR [9] | 0-2 (12-21, 13-21) | 0:24 |
32 | 16-Aug | 10:30 | 4 | Gordieiev-Iemelianchyk UKR [9] | Dressler-Kandolf AUT [25] | 0-2 (22-24, 18-21) | 0:42 |
31 | 16-Aug | 10:30 | 3 | Dedkov-Sinhayeuski BLR [8] | Baysal-Yedidag TUR [24] | 2-0 (21-19, 21-12) | 0:32 |
16 | 15-Aug | 15:40 | 4 | Gordieiev-Iemelianchyk UKR [9] | Baysal-Yedidag TUR [24] | 2-0 (21-6, 21-8) | 0:25 |
15 | 15-Aug | 15:40 | 3 | Dedkov-Sinhayeuski BLR [8] | Dressler-Kandolf AUT [25] | 0-2 (14-21, 20-22) | 0:40 |
Pool G | |||||||
46 | 16-Aug | 18:50 | 2 | Rossi-Pizzileo ITA [23] | Bolgov-Kirienko RUS [26] | 1-2 (11-21, 21-16, 7-15) | 0:38 |
45 | 16-Aug | 18:50 | 1 | Ruiz-Medina ESP [7] | Thiercy-Gras FRA [10] | 2-0 (22-20, 21-11) | 0:39 |
30 | 16-Aug | 10:30 | 2 | Thiercy-Gras FRA [10] | Bolgov-Kirienko RUS [26] | 0-2 (12-21, 18-21) | 0:30 |
29 | 16-Aug | 10:30 | 1 | Ruiz-Medina ESP [7] | Rossi-Pizzileo ITA [23] | 0-2 (16-21, 11-21) | 0:33 |
14 | 15-Aug | 15:40 | 2 | Thiercy-Gras FRA [10] | Rossi-Pizzileo ITA [23] | 0-2 (14-21, 14-21) | 0:33 |
13 | 15-Aug | 15:40 | 1 | Ruiz-Medina ESP [7] | Bolgov-Kirienko RUS [26] | 0-2 (18-21, 17-21) | 0:39 |
Pool F | |||||||
44 | 16-Aug | 18:00 | 1 | Keemink-Boehlé NED [22] | Grozdanov-Ivanov BUL [27] | 2-1 (21-10, 17-21, 15-9) | 0:38 |
43 | 16-Aug | 18:00 | 3 | Gerson-Kissling, G. SUI [6] | Benes-Perusic CZE [11] | 2-0 (22-20, 21-17) | 0:35 |
28 | 16-Aug | 09:40 | 1 | Benes-Perusic CZE [11] | Grozdanov-Ivanov BUL [27] | 1-2 (17-21, 22-20, 12-15) | 0:52 |
27 | 16-Aug | 09:40 | 4 | Gerson-Kissling, G. SUI [6] | Keemink-Boehlé NED [22] | 2-0 (21-17, 21-17) | 0:35 |
12 | 15-Aug | 14:50 | 4 | Benes-Perusic CZE [11] | Keemink-Boehlé NED [22] | 0-2 (14-21, 17-21) | 0:29 |
11 | 15-Aug | 14:50 | 1 | Gerson-Kissling, G. SUI [6] | Grozdanov-Ivanov BUL [27] | 2-1 (19-21, 23-21, 15-9) | 0:53 |
Pool E | |||||||
42 | 16-Aug | 18:00 | 2 | Voleanin-Sandu MLD [21] | Beeler-Hagenbuch SUI [28] | 0-2 (17-21, 16-21) | 0:28 |
41 | 16-Aug | 18:00 | 4 | Petutschnig-Winter AUT [5] | Takvam-Sannarnes NOR [12] | 0-2 (18-21, 18-21) | 0:33 |
26 | 16-Aug | 09:40 | 3 | Takvam-Sannarnes NOR [12] | Beeler-Hagenbuch SUI [28] | 0-2 (17-21, 18-21) | 0:37 |
25 | 16-Aug | 09:40 | 2 | Petutschnig-Winter AUT [5] | Voleanin-Sandu MLD [21] | 2-0 (21-12, 21-7) | 0:29 |
10 | 15-Aug | 14:50 | 3 | Takvam-Sannarnes NOR [12] | Voleanin-Sandu MLD [21] | 2-0 (21-14, 21-16) | 0:34 |
9 | 15-Aug | 14:50 | 2 | Petutschnig-Winter AUT [5] | Beeler-Hagenbuch SUI [28] | 2-0 (21-19, 21-11) | 0:31 |
Pool D | |||||||
40 | 16-Aug | 17:00 | 1 | Kosiak-Rudol POL [20] | Haladukhin-Yushchuk BLR [29] | 2-0 (21-13, 21-14) | 0:30 |
39 | 16-Aug | 17:00 | 4 | Bykanov-Andrianov RUS [4] | Cizmazia-Ludha SVK [13] | 2-0 (21-19, 21-15) | 0:32 |
24 | 16-Aug | 08:50 | 4 | Cizmazia-Ludha SVK [13] | Haladukhin-Yushchuk BLR [29] | 2-1 (21-23, 21-9, 15-10) | 0:52 |
23 | 16-Aug | 08:50 | 3 | Bykanov-Andrianov RUS [4] | Kosiak-Rudol POL [20] | 0-2 (16-21, 17-21) | 0:43 |
8 | 15-Aug | 14:00 | 4 | Cizmazia-Ludha SVK [13] | Kosiak-Rudol POL [20] | 1-2 (22-20, 16-21, 7-15) | 0:49 |
7 | 15-Aug | 14:00 | 3 | Bykanov-Andrianov RUS [4] | Haladukhin-Yushchuk BLR [29] | 2-0 (21-16, 21-12) | 0:36 |
Pool C | |||||||
38 | 16-Aug | 17:00 | 2 | Miron-Badiceanu ROU [19] | Hakl-Vana CZE [30] | 0-2 (14-21, 11-21) | 0:27 |
37 | 16-Aug | 17:00 | 3 | Poniewaz-Poniewaz GER [3] | Sanderovich-Ohana ISR [14] | 2-0 (21-13, 21-14) | 0:29 |
22 | 16-Aug | 08:50 | 2 | Sanderovich-Ohana ISR [14] | Hakl-Vana CZE [30] | 2-0 (21-14, 21-8) | 0:30 |
21 | 16-Aug | 08:50 | 1 | Poniewaz-Poniewaz GER [3] | Miron-Badiceanu ROU [19] | 2-0 (21-12, 21-6) | 0:28 |
6 | 15-Aug | 14:00 | 2 | Sanderovich-Ohana ISR [14] | Miron-Badiceanu ROU [19] | 2-0 (21-13, 21-16) | 0:39 |
5 | 15-Aug | 14:00 | 1 | Poniewaz-Poniewaz GER [3] | Hakl-Vana CZE [30] | 2-0 (21-12, 21-16) | 0:35 |
Pool B | |||||||
36 | 16-Aug | 15:55 | 4 | Betzien-Stork GER [18] | Tvinde-Mol NOR [31] | 2-0 (21-17, 21-19) | 0:44 |
35 | 16-Aug | 15:55 | 3 | Losiak-Kantor POL [2] | Haralds-Armands LAT [15] | 2-0 (21-14, 21-15) | 0:24 |
20 | 16-Aug | 08:00 | 4 | Haralds-Armands LAT [15] | Tvinde-Mol NOR [31] | 0-2 (19-21, 12-21) | 0:36 |
19 | 16-Aug | 08:00 | 3 | Losiak-Kantor POL [2] | Betzien-Stork GER [18] | 2-0 (25-23, 21-11) | 0:34 |
4 | 15-Aug | 11:20 | 4 | Haralds-Armands LAT [15] | Betzien-Stork GER [18] | 0-2 (18-21, 17-21) | 0:37 |
3 | 15-Aug | 11:20 | 3 | Losiak-Kantor POL [2] | Tvinde-Mol NOR [31] | 2-0 (21-17, 21-14) | 0:35 |
Pool A | |||||||
34 | 16-Aug | 15:55 | 2 | Mate-Dellorco CRO [17] | Malec-Pelka POL [32] | 2-0 (21-14, 21-17) | 0:34 |
33 | 16-Aug | 15:55 | 1 | Stankov-Ivanov BUL [1] | Jovanovic-Surla SRB [16] | 1-2 (17-21, 21-14, 11-15) | 0:50 |
18 | 16-Aug | 08:00 | 2 | Jovanovic-Surla SRB [16] | Malec-Pelka POL [32] | 0-2 (19-21, 17-21) | 0:34 |
17 | 16-Aug | 08:00 | 1 | Stankov-Ivanov BUL [1] | Mate-Dellorco CRO [17] | 0-2 (9-21, 16-21) | 0:36 |
2 | 15-Aug | 11:20 | 2 | Jovanovic-Surla SRB [16] | Mate-Dellorco CRO [17] | 1-2 (15-21, 21-13, 13-15) | 0:55 |
1 | 15-Aug | 11:20 | 1 | Stankov-Ivanov BUL [1] | Malec-Pelka POL [32] | 0-2 (19-21, 20-22) | 0:44 |
18-08-2013 19:43
Πρώτη και τρίτη θέση για τους Πολωνούς στη Βάρνα
Πολύ επιτυχημένη κρίνεται η συμμετοχή της Πολωνίας στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ22 που διεξήχθη στη Βάρνα, καθώς κατέκτησαν την 1η και την τρίτη θέση. Στον τελικό οι Λόσιακ / Καντορ (Νο2) νίκησαν εξαιρετικά δύσκολα του Νορβηγούς Τβίντε και Μολ (Νο31) με 2-0 (24-22, 22-20). Το χάλκινο μετάλλιο πήγε στους Κούσιακ / Ρούντολ (Νο20) που επικράτησαν με 2-0 των Γερμανών Πονιέβαζ (Νο3)
Δημοσιευμένο σε
BEACH VOLLEY
Αφήστε το σχόλιό σας
Βεβαιωθείτε ότι έχετε συμπληρώσει τα απαραίτητα πεδία (*). Σχόλια με κώδικα HTML, greeklish, κεφαλαία και υβριστικά σχόλια θα διαγράφονται.