1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
06-08-2018 01:30

Repeat τον τίτλο του Κ19 στις Ράχες οι Διονυσία Μάτιου, Έλενα Μπάκα

Τον τίτλο που κατέκτησαν πέρυσι στη Χίο υπερασπίστηκαν με επιτυχία και στην παραλία Ραχών η Διονυσία Μάτιου και η συμπαίκτριά της Έλενα Μπάκα.

Μάλιστα, όπως και το 2017, έτσι και το 2018 στον Πολυχώρο Nisi κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο στο Κ19 Juniors Final χωρίς να χάσουν σετ. Στον τελικό της διοργάνωσης Διονυσία και Έλενα επικράτησαν με 2-0 (21-16, 21-11) σετ των Ιωάννα Αθανασίου, Φαμπιόλα Τερζίου από την Ρόδο, οι οποίες στη πρώτη τους σεζόν στο πανελλήνιο πρωτάθλημα φτάνουν στο ασημένιο μετάλλιο.

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν οι Σοφία Δαμιανίδου, Ιφιγένεια Κωστάκη από την Θεσσαλονίκη επικρατώντας στον μικρό τελικό με 2-1 (20-22, 21-18, 15-10) των Ναυσικά Μαραθοκαμπίτου, Θένια Τσαλικούση.

Match No Phase Court Date Time Team A   Team B Result Duration
1 GROUP A 2 4/8/2018 9:30 Λιέπουρη Ε. / Λιέπουρη Ι. vs Αντωνακάκη Γ. / Περδικάκη Ι. 0 - 2 ( 11 - 21 , 15 - 21 ,   -   ) 36'
2 GROUP B 2 4/8/2018 10:11 Μαραθοκαμπίτου Ν. / Τσαλικούση Θ. vs Αθανασίου Ι. / Τερζίου Φ. 0 - 2 ( 12 - 21 , 10 - 21 ,   -   ) 38'
3 GROUP C 2 4/8/2018 10:54 Δαμιανίδου Σ. / Κωστάκη Ι. vs Αγγελοπούλου Μ. / Παναγιωτίδου Ε. 2 - 0 ( 21 - 13 , 21 - 11 ,   -   ) 36'
4 GROUP D 2 4/8/2018 11:35 Μάτιου Δ. / Μπάκα Ε. vs Σακκά Α. / Καραβίδα Β. 2 - 0 ( 21 - 9   21 - 9 ,   -   ) 30'
5 GROUP A 2 4/8/2018 12:00 Βελεσιώτη Ε. / Κουμπαρά Ν. vs Αντωνακάκη Γ. / Περδικάκη Ι. 0 - 2 ( 14 - 21 , 13 - 21 ,   -   ) 38'
6 GROUP B 2 4/8/2018 12:53 Ήργη Φ. / Μέλλιου Α. vs Αθανασίου Ι. / Τερζίου Φ. 1 - 2 ( 21 - 19 , 10 - 21 , 9 - 15 ) 53'
7 GROUP C 2 4/8/2018 13:50 Καμπούρη Ε. / Λίτο Λ.  vs Αγγελοπούλου Μ. / Παναγιωτίδου Ε. 1 - 2 ( 21 - 19 , 18 - 21 , 12 - 15 ) 60'
8 GROUP D 2 4/8/2018 14:59 Σπυροπούλου Χ. / Χατζή Ε. vs Σακκά Α. / Καραβίδα Β. 2 - 0 ( 23 - 21 , 21 - 18 ,   -   ) 43'
9 GROUP A 2 4/8/2018 16:02 Λιέπουρη Ε. / Λιέπουρη Ι. vs Βελεσιώτη Ε. / Κουμπαρά Ν. 1 - 2 ( 18 - 21 , 21 - 17 , 9 - 15 ) 57'
10 GROUP B 2 4/8/2018 17:04 Μαραθοκαμπίτου Ν. / Τσαλικούση Θ. vs Ήργη Φ. / Μέλλιου Α. 2  - 1 ( 21 - 15 , 21 - 23 , 15 - 10 ) 66'
11 GROUP C 2 4/8/2018 18:15 Δαμιανίδου Σ. / Κωστάκη Ι. vs Καμπούρη Ε. / Λίτο Λ.  2 - 0 ( 21 - 9 , 21 - 3 ,   -   ) 32'
12 GROUP D 2 4/8/2018 18:55 Μάτιου Δ. / Μπάκα Ε. vs Σπυροπούλου Χ. / Χατζή Ε. 2 - 0 ( 21 - 16 , 21 - 13 ,   -   ) 39'
13 Quarter Final 1 5/8/2018 10:00 Αντωνακάκη Γ. / Περδικάκη Ι. vs Μαραθοκαμπίτου Ν. / Τσαλικούση Θ. 1 - 2 ( 21 - 18 , 17 - 21 , 13 - 15 ) 70'
14 Quarter Final 2 5/8/2018 10:00 Μάτιου Δ. / Μπάκα Ε. vs Αγγελοπούλου Μ. / Παναγιωτίδου Ε. 2 - 0 ( 21 - 12 , 21 - 14 ,   -   ) 35'
15 Quarter Final 1 5/8/2018 11:15 Δαμιανίδου Σ. / Κωστάκη Ι. vs Βελεσιώτη Ε. / Κουμπαρά Ν. 2 - 0 ( 21 - 12 , 21 - 9 ,   -   ) 32'
16 Quarter Final 2 5/8/2018 10:45 Αθανασίου Ι. / Τερζίου Φ. vs Σπυροπούλου Χ. / Χατζή Ε. 2 - 0 ( 21 - 8 , 21 - 13 ,   -   ) 37'
17 Semi Final 1 5/8/2018 12:52 Μαραθοκαμπίτου Ν. / Τσαλικούση Θ. vs Μάτιου Δ. / Μπάκα Ε. 0 - 2 ( 13 - 21 , 11 - 21 ,   -   ) 39'
18 Semi Final 2 5/8/2018 12:50 Δαμιανίδου Σ. / Κωστάκη Ι. vs Αθανασίου Ι. / Τερζίου Φ. 1 - 2 ( 21 - 18 , 18 - 21 , 13 - 15 ) 65'
19 3/4 Final 1 5/8/2018 15:05 Μαραθοκαμπίτου Ν. / Τσαλικούση Θ. vs Δαμιανίδου Σ. / Κωστάκη Ι. 1 - 2 ( 22 - 20 , 18 - 21 , 10 - 15 ) 59'
20 FINAL 1 5/8/2018 17:08 Μάτιου Δ. / Μπάκα Ε. vs Αθανασίου Ι. / Τερζίου Φ. 2 - 0 ( 21 - 16 , 21 - 11 ,   -   ) 34'