Οι Έλληνες πρωταθλητές ηττήθηκαν με 2-0 (21-16, 21-19) από τους Αυστιακούς Κούνερτ / Ντρέσλερ (Νο4) στον τελευταίο τους αγώνα για τον Δ όμιλο της διοργάνωσης και αποκλείστηκαν από τη συνέχεια.
Final 1st Place | |||||||
36 | 04-Sep | 15:30 | 1 | Winner of match #33 | Winner of match #34 | ||
Final 3rd Place | |||||||
35 | 04-Sep | 13:00 | 1 | Loser of match #33 | Loser of match #34 | ||
Semifinals | |||||||
34 | 04-Sep | Winner of match #31 | Winner of match #32 | ||||
33 | 04-Sep | Winner of match #29 | Winner of match #30 | ||||
Quarterfinals | |||||||
32 | 03-Sep | 14:00 | 1 | Koshkarev/Bykanov RUS [7] | Winner of match #28 | ||
31 | 03-Sep | 16:00 | 1 | Plavins/Regza LAT [3] | Winner of match #27 | ||
30 | 03-Sep | 15:00 | 1 | Koekelkoren/van Walle BEL [5] | Winner of match #26 | ||
29 | 03-Sep | 17:00 | 1 | Samoilovs/Smedins LAT [1] | Winner of match #25 | ||
Round 1 | |||||||
28 | 03-Sep | 09:00 | 4 | Kunert/Dressler AUT [4] | Müllner/Petutschnig AUT [14] | ||
27 | 03-Sep | 09:00 | 3 | Stoyanovskiy/Yarzutkin RUS [2] | Faiga/Hilman ISR [8] | ||
26 | 03-Sep | 09:00 | 2 | Krou/Thiercy FRA [9] | Smedins T./Solovejs LAT [15] | ||
25 | 03-Sep | 09:00 | 1 | Denin/Popov UKR [11] | Finsters/Tocs LAT [12] | ||
Pool D | |||||||
24 | 02-Sep | 18:20 | 4 | Kunert/Dressler AUT [4] | Niopas/Papadimitriou GRE [13] | 2-0 (21-16, 21-19) | 0:33 |
23 | 02-Sep | 18:20 | 2 | Koekelkoren/van Walle BEL [5] | Finsters/Tocs LAT [12] | 2-1 (21-14, 18-21, 15-10) | 0:39 |
16 | 02-Sep | 14:20 | 2 | Finsters/Tocs LAT [12] | Niopas/Papadimitriou GRE [13] | 2-1 (21-17, 19-21, 15-9) | 0:43 |
15 | 02-Sep | 14:20 | 4 | Kunert/Dressler AUT [4] | Koekelkoren/van Walle BEL [5] | 0-2 (17-21, 15-21) | 0:28 |
8 | 02-Sep | 11:00 | 4 | Koekelkoren/van Walle BEL [5] | Niopas/Papadimitriou GRE [13] | 2-0 (21-15, 21-14) | 0:31 |
7 | 02-Sep | 11:00 | 1 | Kunert/Dressler AUT [4] | Finsters/Tocs LAT [12] | 2-0 (21-17, 21-17) | 0:33 |
Pool C | |||||||
22 | 02-Sep | 17:20 | 1 | Plavins/Regza LAT [3] | Müllner/Petutschnig AUT [14] | 2-0 (25-23, 21-19) | 0:34 |
21 | 02-Sep | 17:20 | 4 | Urlu/Giginoglu TUR [6] | Denin/Popov UKR [11] | 0-2 (17-21, 12-21) | 0:29 |
14 | 02-Sep | 13:30 | 3 | Denin/Popov UKR [11] | Müllner/Petutschnig AUT [14] | 2-1 (13-21, 25-23, 15-10) | 0:44 |
13 | 02-Sep | 13:30 | 1 | Plavins/Regza LAT [3] | Urlu/Giginoglu TUR [6] | 2-1 (19-21, 22-20, 15-10) | 0:49 |
6 | 02-Sep | 10:10 | 4 | Urlu/Giginoglu TUR [6] | Müllner/Petutschnig AUT [14] | 0-2 (15-21, 14-21) | 0:30 |
5 | 02-Sep | 10:10 | 2 | Plavins/Regza LAT [3] | Denin/Popov UKR [11] | 2-1 (21-19, 19-21, 15-11) | 0:46 |
Pool B | |||||||
20 | 02-Sep | 17:20 | 2 | Stoyanovskiy/Yarzutkin RUS [2] | Smedins T./Solovejs LAT [15] | 2-0 (21-18, 21-14) | 0:30 |
19 | 02-Sep | 17:20 | 3 | Koshkarev/Bykanov RUS [7] | Poniewaz B./Poniewaz D. GER [10] | 2-0 (21-17, 21-14) | 0:29 |
12 | 02-Sep | 10:10 | 1 | Poniewaz B./Poniewaz D. GER [10] | Smedins T./Solovejs LAT [15] | 1-2 (21-19, 18-21, 9-15) | 0:49 |
11 | 02-Sep | 10:10 | 3 | Stoyanovskiy/Yarzutkin RUS [2] | Koshkarev/Bykanov RUS [7] | 0-2 (19-21, 11-21) | 0:31 |
4 | 02-Sep | 13:30 | 2 | Koshkarev/Bykanov RUS [7] | Smedins T./Solovejs LAT [15] | 2-0 (21-18, 21-14) | 0:33 |
3 | 02-Sep | 13:30 | 4 | Stoyanovskiy/Yarzutkin RUS [2] | Poniewaz B./Poniewaz D. GER [10] | 2-1 (15-21, 21-17, 15-10) | 0:41 |
Pool A | |||||||
18 | 02-Sep | 18:20 | 1 | Samoilovs/Smedins LAT [1] | Zemljak/Pokeršnik SLO [16] | 2-1 (13-21, 25-23, 15-13) | 0:45 |
17 | 02-Sep | 18:20 | 3 | Faiga/Hilman ISR [8] | Krou/Thiercy FRA [9] | 2-0 (21-17, 21-19) | 0:34 |
10 | 02-Sep | 14:20 | 3 | Krou/Thiercy FRA [9] | Zemljak/Pokeršnik SLO [16] | 2-0 (21-11, 21-19) | 0:29 |
9 | 02-Sep | 14:20 | 1 | Samoilovs/Smedins LAT [1] | Faiga/Hilman ISR [8] | 2-0 (21-15, 23-21) | 0:35 |
2 | 02-Sep | 11:00 | 3 | Faiga/Hilman ISR [8] | Zemljak/Pokeršnik SLO [16] | 1-2 (23-25, 21-19, 13-15) | 0:52 |
1 | 02-Sep | 11:00 | 2 | Samoilovs/Smedins LAT [1] | Krou/Thiercy FRA [9] | 2-0 (21-14, 21-14) | 0:29 |