Στον δεύτερο ημιτελικό οι Αγκάθα, Μπάρμπαρα αν και δυσκολεύτηκαν απέναντι στις Αμερικανίδες Γουόλς, Ρος νίκησαν με 2-0 (22-20, 21-18) και θα διεκδικήσουν αύριο τα ξημερώματα το χρυσό μετάλλιο μπροστά στον κόσμο τους.
Τελικός
05.59 Λούντβιχ / Βάλκενχορστ (Γερμανία) - Αγκάθα / Μπάρμπαρα (Βραζιλία)
Μικρός τελικός
04.00 Λαρίσα / Ταλίτα (Βραζιλία) - Γουόλς Τζένινγκς / Ρος (ΗΠΑ)
Τα ημιτελικά
16 Αυγούστου
Λαρίσα / Ταλίτα (Βραζιλία) - Λούντβιχ / Βάλκενχορστ (Γερμανία) 0-2 (18-21, 12-21)
17 Αυγούστου
Γουόλς Τζένινγκς / Ρος (ΗΠΑ) - Αγκάθα / Μπάρμπαρα (Βραζιλία) 0-2 (20-22, 18-21)
Τα προημιτελικά
14 Αυγούστου
22.00 Παβάν / Μπάνσλεϊ (Καναδάς) - Λούντβιχ / Βάλκενχορστ (Γερμανία) 0-2 (14-21, 14-21)
23.00 Λαρίσα / Ταλίτα (Βραζιλία) - Χάιντριχ / Ζούμκερ (Ελβετία) 2-1 (21-23, 27-25, 15-13)
15 Αυγούστου
05.00 Αγκάθα / Μπάρμπαρα (Βραζιλία) - Ουκόλοβα / Μπίρλοβα (Ρωσία) 2-0 (23-21, 21-16)
05.59 Γουόλς Τζένινγκς / Ρος (ΗΠΑ) - Μπόουντεν/Κλάνσι (Αυστραλία) 2-0 (21-14, 21-16)
Η φάση των 16
12 Αυγούστου
Γουανγκ/Γιούε-Αγκάθα/Μπάρμπαρα 0-2 (12-21, 16-21)
Λαρίσα/Ταλίτα-Μπόργκερ/Μπίτε 2-0 (21-17, 21-19)
13 Αυγούστου
Ουκόλοβα/Μπίρλοβα-Έλσα/Λιλιάνα 2-0 (23-21, 24-22)
Γουόλς Τζένινγκς/Ρος-Μενεγκάτι/Τζομπίνι (21-10, 21-16)
Παβάν/Μπάνσλεϊ-Μπρόντερ/Βάλιας 2-0 (21-16, 21-11)
Φορέ/Βεργκέ Ντεπρέ-Λούντβιχ/Βάλκενχορστ 0-2 (19-21, 10-21)
14 Αυγούστου
Μέπελινκ/Φαν Ίερσελ-Χάιντριχ/Ζούμκερ 1-2 (21-19, 13-21, 10-15)
05:00 Κολοσίνσκα/Μπρόζστεκ-Μπόουντεν/Κλάνσι 1-2 (21-15, 16-21, 11-15)
12 Αυγούστου
Χερμάνοβα / Σλούκοβα (Τσεχία) – Ουκόλοβα / Μπίρλοβα 1-2 (19-21, 21-12, 10-15)
Μπόργκερ / Μπίτε (Γερμανία) – Πάζο / Αγκούντο (Βενεζουέλα) 2-0 (21-13, 21-8)
Τελικός
05.59 Λούντβιχ / Βάλκενχορστ (Γερμανία) - Αγκάθα / Μπάρμπαρα (Βραζιλία)
Μικρός τελικός
04.00 Λαρίσα / Ταλίτα (Βραζιλία) - Γουόλς Τζένινγκς / Ρος (ΗΠΑ)
Τα ημιτελικά
16 Αυγούστου
Λαρίσα / Ταλίτα (Βραζιλία) - Λούντβιχ / Βάλκενχορστ (Γερμανία) 0-2 (18-21, 12-21)
17 Αυγούστου
Γουόλς Τζένινγκς / Ρος (ΗΠΑ) - Αγκάθα / Μπάρμπαρα (Βραζιλία) 0-2 (20-22, 18-21)
Τα προημιτελικά
14 Αυγούστου
22.00 Παβάν / Μπάνσλεϊ (Καναδάς) - Λούντβιχ / Βάλκενχορστ (Γερμανία) 0-2 (14-21, 14-21)
23.00 Λαρίσα / Ταλίτα (Βραζιλία) - Χάιντριχ / Ζούμκερ (Ελβετία) 2-1 (21-23, 27-25, 15-13)
15 Αυγούστου
05.00 Αγκάθα / Μπάρμπαρα (Βραζιλία) - Ουκόλοβα / Μπίρλοβα (Ρωσία) 2-0 (23-21, 21-16)
05.59 Γουόλς Τζένινγκς / Ρος (ΗΠΑ) - Μπόουντεν/Κλάνσι (Αυστραλία) 2-0 (21-14, 21-16)
Η φάση των 16
12 Αυγούστου
Γουανγκ/Γιούε-Αγκάθα/Μπάρμπαρα 0-2 (12-21, 16-21)
Λαρίσα/Ταλίτα-Μπόργκερ/Μπίτε 2-0 (21-17, 21-19)
13 Αυγούστου
Ουκόλοβα/Μπίρλοβα-Έλσα/Λιλιάνα 2-0 (23-21, 24-22)
Γουόλς Τζένινγκς/Ρος-Μενεγκάτι/Τζομπίνι (21-10, 21-16)
Παβάν/Μπάνσλεϊ-Μπρόντερ/Βάλιας 2-0 (21-16, 21-11)
Φορέ/Βεργκέ Ντεπρέ-Λούντβιχ/Βάλκενχορστ 0-2 (19-21, 10-21)
14 Αυγούστου
Μέπελινκ/Φαν Ίερσελ-Χάιντριχ/Ζούμκερ 1-2 (21-19, 13-21, 10-15)
05:00 Κολοσίνσκα/Μπρόζστεκ-Μπόουντεν/Κλάνσι 1-2 (21-15, 16-21, 11-15)
12 Αυγούστου
Χερμάνοβα / Σλούκοβα (Τσεχία) – Ουκόλοβα / Μπίρλοβα 1-2 (19-21, 21-12, 10-15)
Μπόργκερ / Μπίτε (Γερμανία) – Πάζο / Αγκούντο (Βενεζουέλα) 2-0 (21-13, 21-8)