11-12-2018 17:36

Ανατροπή θρίλερ της Δάφνης από 9-14 στο ντέρμπι του Αγίου Δημητρίου (video)

Μετά από αγώνα θρίλερ και τεράστια ανατροπή στο 5ο σετ ο ΑΠΟ Δάφνη Αγ. Δημητρίου νίκησε με 3-2 σετ τον Απόλλωνα Αγίου Δημητρίου στο τοπικό ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής στο τοπικό πρωτάθλημα γυναικών της ΕΣΠΑΑΑ.

Η Δάφνη βρέθηκε να χάνει με 14-9 στο 5ο σετ αλλά κατάφερε να το γυρίσει και να νικήσει με 18-16 ύστερα από συναρπαστικές φάσεις και απίθανες άμυνες. Με τη νίκη αυτή η ομάδα του Κώστα Παπαθανασίου ανέβηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας. Στο ντέρμπι κορυφής ο Καρέας νίκησε εκτός έδρας 3-1 σετ τα Γλυκά Νερά και οι δύο ομάδες ισοβαθμούς πλέον στην 2η θέση της βαθμολογίας, ενώ το Κορωπί νίκησε με το ίδιο σκορ το Κολλέγιο Ντερή και αποστάστηκε 3 βαθμούς στην πρώτη θέση. Επιστροφή στις νίκες και για τον Γ.Σ.Κερατέας που νίκησε με 3-0 τον Πανελλήνιο.

Διαιτητές: Ευάγγελος Αρβανίτης, Αλεξία Σταθοπούλου. Γραμματεία: Χριστιάνα Κολλάρου.

Τα σετ: 3-2 (24-26, 25-17, 25-23, 11-25, 18-16)

ΑΠΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Κώστας Παπαθανασίου): Μυρίλλα, Ξένου, Πουλογιανοπούλου, Σαμαρτζή, Νικολάου, Mουμούρη / Κυριαζοπούλου (λ), Νικηφόρου (λ), Παναγιωτοπούλου, Χαραλαμπίδου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Κώστας Νικολακόπουλος): Αγριοδήμου, Κατσαμά, Λουκά, Μονάντερα, Ζαρκάδα, Χαραλαμποπούλου / Μπαμπάνα, Τουρλέντου, Παρίση.

Δείτε το video του τάι μπρέικ από το 3-8 και τη μεγάλη ανατροπή από το 9-14!

Τοπική Κατηγορία Γυναικών (9η αγωνιστική)

ΓΣ Κερατέας - Πανελλήνιος ΓΣ 3-0 (25-17, 25-11, 25-19)
ΑΠΟ Δάφνη Αγ. Δημητρίου - ΓΣ Απόλλων Αγίου Δημητρίου 3-2 (24-26, 25-17, 25-23, 11-25, 18-16)
ΑΟ Θρακομακεδόνων - ΑΟ Θρακομακεδόνων 3-0 (25-17, 25-15, 25-23)
ΓΣ Κορωπίου - ΑΣ Κολλεγίου Ντερή 3-1 (25-12, 25-16, 23-25, 25-17)
ΑΟ Αγίου Στεφάνου - ΑΕ Γκράβας 1-3 (25-22, 23-25, 17-25, 19-25)
ΓΣ Γλυκών Νερών - ΑΟ Καρέα 1-3 (25-27, 25-15, 16-25, 15-25)