25-07-2014 20:39

Άτυχες οι Μαναβή, Παρισάκη, πάνε για 3η θέση

Μετά από μια μεγάλη μάχη που διήρκησε 56’ λεπτά η Εθνική ομάδα U21 του Μπιτς Βόλεϊ ηττήθηκε με 2-1 από την αντίστοιχη των ΗΠΑ, ωστόσο έχει εξασφαλίσει την πρόκριση της στην επόμενη φάση και στο αυριανό ματς κόντρα στην Ουκρανία θα κριθεί αν θα είναι 3η ή 4η στον όμιλο της.

«Ήταν ένα πολύ ωραίο παιχνίδι το οποίο κυριολεκτικά κρίθηκε στη λεπτομέρεια», δήλωσε ο Ομοσπονδιακός τεχνικός Στάθης Χανδρινός αναφερόμενος στην ήττα των Παρισάκη, Μαναβή από τις Αμερικανίδες Κνούντσεν, Στρέιντζ με 2-1 (21-18, 19-21, 15-13).

Στο τάι μπρέικ οι Αμερικανίδες μετέτρεψαν τ 8-8 σε 12-9 αλλά ενώ πλησίασαμε σε 13-12 χάσαμε το σερβίς και και τελικά το σετ και το παιχνίδι με 15-13.

Τα σημερινά αποτελέσματα
Κνούντσεν/Στρέιντζ – Παρισάκη/Μαναβή 2-1 (21-18, 19-21, 15-13)
Σουλίμα/Ουντοβένκο – Μπέτσχαρτ/Έιχολτζερ 0-2 (25-27, 15-21)
Ντοστάλοβα/Κομάρκοβα – Χατζηκωστάντα/Ζακχαίου 2-1 (21-17, 19-21, 15-9) Κνούντσεν/Στρέιντζ - Σουλίμα/Ουντοβένκο 2-0 (21-19, 21-16)
Ντοστάλοβα/Κομάρκοβα - Μπέτσχαρτ/Έιχολτζερ 0-2 (16-21, 15-21)
Παρισάκη/Μαναβή - Χατζηκωστάντα/Ζακχαίου 2-1 (21-16, 16-21, 15-12)