17-01-2023 20:49

CEV Cup γυναικών: Στη Τσεχία για να σφραγίσει τη πρόκριση ο Ολυμπιακός (18/01, 19.00)

Τα δύο σετ που θα του δώσουν το εισιτήριο για την επόμενη φάση του CEV Cup γυναικών θα διεκδικήσει στη Τσεχία κόντρα στη Μπρνο ο Ολυμπιακός (18/1, 18.00)
Οι «ερυθρόλευκες» με σπουδαία εμφάνιση στον πρώτο αγώνα στο Ρέντη επικράτησαν με 3-0 σετ και είναι το μεγάλο φαβορί για να προκριθούν στον επόμενο γύρο του θεσμού.

Ο Ολυμπιακός προέρχεται από την ήττα στις λεπτομέρειες στην έδρα της Α.Ε.Κ., ενώ η Μπρνο επικράτησε εκτός έδρας της Σέλμι με 3-2 σετ.

«Πρέπει να επαναλάβουμε τη νίκη του πρώτου αγώνα. Θέλουμε πάρουμε την πρόκριση στην επόμενη φάση. Είμαστε έτοιμοι, σε ένα διαφορετικό ματς από αυτό που έγινε στην έδρα μας, πρέπει να συνεχίσουμε να παίζουμε με αυτό το μαχητικό πνεύμα» δήλωσε ο προπονητής του Ολυμπιακού Λορέντζο Μιτσέλι.

Διαιτητές θα είναι ο Αλβανός Ίγκλι Φέστι και η Ιταλίδα Ροσέλα Πιάνα.