Η κυπριακή ομάδα αν και πάλεψε το παιχνίδι μέχρι το τέλος, λύγιγε από τους Γάλλους Γκοσελίν, Σιλβέστρ με 2-0 (21-19, 21-15) σετ και ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις τηε στο νησί των Κυκλάδων. Μαζί με την γαλλική ομάδα, στο κυρίως ταμπλό της διοργάνωσης προκρίθηκαν και οι Τσέχοι Μουσλίβετσεκ, Πιχέρα, οι Νορβηγοί Μπεργκερούντ, Ρέτερχολτ και οι επίσης Τσέχοι Βάις, Ντζαβορόνικ.
Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα ΕΔΩ.
Οι ομάδες του κυρίως ταμπλό
Μαξίμ Σιβολάπ/Αρτέμ Γιαρτζούτκιν (Ρωσία)
Τομς Σμέντις/Χάραλντ Ρέγκζα (Λετονία)
Φίλιπ Χαμπρ/Ντέιβιντ Λεντς (Τσεχία)
Φίλιξ Φριντλ/Μαξιμίλαν Τρούμερ (Αυστρία)
Κρίσταπς Σμιτς/Αλεξάντερ Σόλοβετς (Λετονία)
Γιου Κοσικάβα/Τζαμπέι Ικέντα (Ιαπωνία)
Μάρτιν Άπελγκριν/Αλεξάντερ Άνερστεντ (Σουηδία)
Φλοριάν Μπριρ/Λέο Ντίλιερ (Ελβετία)
Άγγελος Μανδηλάρης/Βασίλης Μανδηλάρης (Ελλάδα)
Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης (Ελλάδα)
Δημήτρης Νιώπας/Θοδωρής Παπαδημητρίου (Ελλάδα)
Στέλιος Τζιουμάκας/Ιάσονας Κανέλλος (Ελλάδα)
Φλοριάν Γκοσελίν/Ζερεμί Σιλβεστρ (Γαλλία)
Μαρτσέλ Μουσλίβετσεκ/Μάρτιν Πιχέρα (Τσεχία)
Γίντριχ Βάις/Ντόνοβαν Ντζαβορόνοκ (Τσεχία)
Ντάνιελ Μπεργκερούντ/Λαρς Ρέτερχορτ (Νορβηγία)
Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα ΕΔΩ.
Οι ομάδες του κυρίως ταμπλό
Μαξίμ Σιβολάπ/Αρτέμ Γιαρτζούτκιν (Ρωσία)
Τομς Σμέντις/Χάραλντ Ρέγκζα (Λετονία)
Φίλιπ Χαμπρ/Ντέιβιντ Λεντς (Τσεχία)
Φίλιξ Φριντλ/Μαξιμίλαν Τρούμερ (Αυστρία)
Κρίσταπς Σμιτς/Αλεξάντερ Σόλοβετς (Λετονία)
Γιου Κοσικάβα/Τζαμπέι Ικέντα (Ιαπωνία)
Μάρτιν Άπελγκριν/Αλεξάντερ Άνερστεντ (Σουηδία)
Φλοριάν Μπριρ/Λέο Ντίλιερ (Ελβετία)
Άγγελος Μανδηλάρης/Βασίλης Μανδηλάρης (Ελλάδα)
Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης (Ελλάδα)
Δημήτρης Νιώπας/Θοδωρής Παπαδημητρίου (Ελλάδα)
Στέλιος Τζιουμάκας/Ιάσονας Κανέλλος (Ελλάδα)
Φλοριάν Γκοσελίν/Ζερεμί Σιλβεστρ (Γαλλία)
Μαρτσέλ Μουσλίβετσεκ/Μάρτιν Πιχέρα (Τσεχία)
Γίντριχ Βάις/Ντόνοβαν Ντζαβορόνοκ (Τσεχία)
Ντάνιελ Μπεργκερούντ/Λαρς Ρέτερχορτ (Νορβηγία)
No. | Rnd. | Ct. | Date | Team A | Team B | Result | Dur. | ||||||
1 | I | 1 | 14 Jun | Myslivecek/Pihera CZE | S.Shekar/R.yamrali IRI | 2-0 (21-16, 21-13) | 0:35 | ||||||
2 | I | 4 | 14 Jun | Molin/Lewin SWE | Gavrilov/Plavsic SRB | 2-0 (21-12, 21-11) | 0:29 | ||||||
3 | I | 1 | 14 Jun | Bergerud/Retterholt NOR | Løvli/Opsahl NOR | 2-0 (21-8, 21-14) | 0:31 | ||||||
4 | I | 4 | 14 Jun | Sdebel/Kaczmarek, S. POL | Kuvichka/Kislytsyn RUS | 0-2 (19-21, 21-23) | 0:43 | ||||||
5 | I | 1 | 14 Jun | Bolgov/Ermilov RUS | Ertl F./Kratz AUT | 2-1 (19-21, 21-19, 15-12) | 0:47 | ||||||
6 | I | 4 | 14 Jun | Vandecaveye, La./Vandecaveye, Lo. BEL | Weiss/Dzavoronok CZE | 0-2 (16-21, 18-21) | 0:44 | ||||||
7 | I | 1 | 14 Jun | Bakhnar/Bogatov RUS | Apostolou/Siapanis CYP | 0-2 (25-27, 15-21) | 0:47 | ||||||
8 | I | 4 | 14 Jun | Roberts/Dentler USA | Gosselin/Silvestre FRA | 0-2 (14-21, 20-22) | 0:40 | ||||||
9 | II | 2 | 14 Jun | Myslivecek/Pihera CZE | Molin/Lewin SWE | 2-1 (21-13, 23-25, 15-10) | 0:49 | ||||||
10 | II | 4 | 14 Jun | Bergerud/Retterholt NOR | Kuvichka/Kislytsyn RUS | 2-1 (18-21, 21-18, 15-13) | 1:00 | ||||||
11 | II | 2 | 14 Jun | Bolgov/Ermilov RUS | Weiss/Dzavoronok CZE | 0-2 (15-21, 13-21) | 0:31 | ||||||
12 | II | 4 | 14 Jun | Apostolou/Siapanis CYP | Gosselin/Silvestre FRA | 0-2 (19-21, 15-21) | 0:41 |