Η Εθνική ομάδα επικράτησε με 2-0 (21-19, 21-15) των Γκαλάι / Κλουγκ (Νο16) από την Αργεντινή και τους αρκεί μια νίκη αύριο απέναντι στις Καναδέζες, Μπρόντερ / Βάλιας (Νο17) για να προκριθούν στον πρώτό νοκ άουτ γύρο.
Λύγισαν οι Αρβανίτη, Καραγκούνη κόντρα στο Νο1
Απέναντι στο Νο1 οι Αρβανίτη, Καραγκούνη
Στο κυρίως ταμπλό του Ρίο η Εθνική ομάδα
Πρώτη μεγάλη πρόκριση για Αρβανίτη, Καραγκούνη
Λύγισαν οι Αρβανίτη, Καραγκούνη κόντρα στο Νο1
Απέναντι στο Νο1 οι Αρβανίτη, Καραγκούνη
Στο κυρίως ταμπλό του Ρίο η Εθνική ομάδα
Πρώτη μεγάλη πρόκριση για Αρβανίτη, Καραγκούνη
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | |||||
Final 1st Place | ||||||
72 | 13-Mar | Winner of match #69 | Winner of match #70 | |||
Final 3rd Place | ||||||
71 | 13-Mar | Loser of match #69 | Loser of match #70 | |||
Semifinals | ||||||
70 | 12-Mar | Winner of match #67 | Winner of match #68 | |||
69 | 12-Mar | Winner of match #65 | Winner of match #66 | |||
Round 3 | ||||||
68 | 12-Mar | Winner of match #63 | Winner of match #64 | |||
67 | 12-Mar | Winner of match #61 | Winner of match #62 | |||
66 | 12-Mar | Winner of match #59 | Winner of match #60 | |||
65 | 12-Mar | Winner of match #57 | Winner of match #58 | |||
Round 2 | ||||||
64 | 11-Mar | Draw | Winner of match #56 | |||
63 | 11-Mar | Draw | Winner of match #55 | |||
62 | 11-Mar | Draw | Winner of match #54 | |||
61 | 11-Mar | Draw | Winner of match #53 | |||
60 | 11-Mar | Draw | Winner of match #52 | |||
59 | 11-Mar | Draw | Winner of match #51 | |||
58 | 11-Mar | Draw | Winner of match #50 | |||
57 | 11-Mar | Draw | Winner of match #49 | |||
Round 1 | ||||||
56 | 11-Mar | Draw | Draw | |||
55 | 11-Mar | Draw | Draw | |||
54 | 11-Mar | Draw | Draw | |||
53 | 11-Mar | Draw | Draw | |||
52 | 11-Mar | Draw | Draw | |||
51 | 11-Mar | Draw | Draw | |||
50 | 11-Mar | Draw | Draw | |||
49 | 11-Mar | Draw | Draw | |||
Pool H | ||||||
48 | 09-Mar | 08:00 | 4 | Ukolova/Birlova RUS [24] | Humana-Paredes/Pischke CAN [25] | 2-0 (21-17, 21-19) |
47 | 09-Mar | 08:00 | 2 | Walsh/Ross USA [8] | Fendrick/Sweat USA [9] | 2-0 (21-17, 21-17) |
32 | 10-Mar | Fendrick/Sweat USA [9] | Humana-Paredes/Pischke CAN [25] | |||
31 | 10-Mar | Walsh/Ross USA [8] | Ukolova/Birlova RUS [24] | |||
16 | 09-Mar | 12:10 | 3 | Fendrick/Sweat USA [9] | Ukolova/Birlova RUS [24] | 0-2 (19-21, 17-21) |
15 | 09-Mar | 12:10 | 1 | Walsh/Ross USA [8] | Humana-Paredes/Pischke CAN [25] | 2-1 (22-24, 21-19, 15-8) |
Pool G | ||||||
46 | 10-Mar | Elize Maia/Duda BRA [23] | Slukova/Hermannova CZE [26] | |||
45 | 10-Mar | Meppelink/Van Iersel NED [7] | Borger/Büthe GER [10] | |||
30 | 09-Mar | 13:50 | 2 | Borger/Büthe GER [10] | Slukova/Hermannova CZE [26] | 2-1 (17-21, 21-19, 15-10) |
29 | 09-Mar | 17:10 | 1 | Meppelink/Van Iersel NED [7] | Elize Maia/Duda BRA [23] | |
14 | 09-Mar | 08:50 | 1 | Borger/Büthe GER [10] | Elize Maia/Duda BRA [23] | 2-1 (21-17, 18-21, 15-10) |
13 | 09-Mar | 08:50 | 3 | Meppelink/Van Iersel NED [7] | Slukova/Hermannova CZE [26] | 1-2 (16-21, 21-12, 11-15) |
Pool F | ||||||
44 | 10-Mar | Wang/Yue CHN [22] | Laboureur/Sude GER [27] | |||
43 | 10-Mar | Bawden/Clancy AUS [6] | Maria Antonelli/Lili BRA [11] | |||
28 | 09-Mar | 16:20 | 1 | Maria Antonelli/Lili BRA [11] | Laboureur/Sude GER [27] | |
27 | 09-Mar | 13:50 | 5 | Bawden/Clancy AUS [6] | Wang/Yue CHN [22] | 1-2 (21-17, 17-21, 13-15) |
12 | 09-Mar | 08:00 | 1 | Maria Antonelli/Lili BRA [11] | Wang/Yue CHN [22] | 2-1 (17-21, 21-18, 17-15) |
11 | 09-Mar | 08:00 | 3 | Bawden/Clancy AUS [6] | Laboureur/Sude GER [27] | 1-2 (21-18, 16-21, 12-15) |
Pool E | ||||||
42 | 10-Mar | Matauatu/Pata VAN [21] | Dubovcova/Nestarcova SVK [28] | |||
41 | 10-Mar | Juliana/Lima BRA [5] | Kolosinska/Brzostek POL [12] | |||
26 | 09-Mar | 15:30 | 3 | Kolosinska/Brzostek POL [12] | Dubovcova/Nestarcova SVK [28] | 2-1 (17-21, 21-16, 15-10) |
25 | 09-Mar | 18:00 | 1 | Juliana/Lima BRA [5] | Matauatu/Pata VAN [21] | |
10 | 09-Mar | 10:30 | 4 | Kolosinska/Brzostek POL [12] | Matauatu/Pata VAN [21] | 2-1 (18-21, 23-21, 15-12) |
9 | 09-Mar | 10:30 | 1 | Juliana/Lima BRA [5] | Dubovcova/Nestarcova SVK [28] | 1-2 (21-18, 16-21, 13-15) |
Pool D | ||||||
40 | 10-Mar | Forrer/Vergé-Dépré SUI [20] | Lehtonen/Lahti FIN [29] | |||
39 | 10-Mar | Ludwig/Walkenhorst GER [4] | Menegatti/Orsi Toth ITA [13] | |||
24 | 09-Mar | 16:20 | 5 | Menegatti/Orsi Toth ITA [13] | Lehtonen/Lahti FIN [29] | |
23 | 09-Mar | 16:20 | 3 | Ludwig/Walkenhorst GER [4] | Forrer/Vergé-Dépré SUI [20] | |
8 | 09-Mar | 09:40 | 3 | Menegatti/Orsi Toth ITA [13] | Forrer/Vergé-Dépré SUI [20] | 2-0 (21-14, 21-15) |
7 | 09-Mar | 09:40 | 2 | Ludwig/Walkenhorst GER [4] | Lehtonen/Lahti FIN [29] | 2-1 (16-21, 21-14, 17-15) |
Pool C | ||||||
38 | 10-Mar | Kessy/Day USA [19] | Artacho Del Solar/Laird AUS [30] | |||
37 | 10-Mar | Pavan/Bansley CAN [3] | Holtwick/Semmler GER [14] | |||
22 | 09-Mar | 14:40 | 2 | Holtwick/Semmler GER [14] | Artacho Del Solar/Laird AUS [30] | 2-0 (21-16, 21-17) |
21 | 09-Mar | 14:40 | 3 | Pavan/Bansley CAN [3] | Kessy/Day USA [19] | 2-0 (21-10, 21-12) |
6 | 09-Mar | 08:50 | 2 | Holtwick/Semmler GER [14] | Kessy/Day USA [19] | 0-2 (18-21, 19-21) |
5 | 09-Mar | 08:50 | 4 | Pavan/Bansley CAN [3] | Artacho Del Solar/Laird AUS [30] | 2-1 (17-21, 21-18, 15-10) |
Pool B | ||||||
36 | 10-Mar | Heidrich/Zumkehr SUI [18] | Xue/X. Y. Xia CHN [31] | |||
35 | 10-Mar | Larissa/Talita BRA [2] | Elsa/Liliana ESP [15] | |||
20 | 09-Mar | 16:20 | 4 | Elsa/Liliana ESP [15] | Xue/X. Y. Xia CHN [31] | |
19 | 09-Mar | 19:40 | 1 | Larissa/Talita BRA [2] | Heidrich/Zumkehr SUI [18] | |
4 | 09-Mar | 11:20 | 4 | Elsa/Liliana ESP [15] | Heidrich/Zumkehr SUI [18] | 1-2 (16-21, 21-12, 8-15) |
3 | 09-Mar | 11:20 | 1 | Larissa/Talita BRA [2] | Xue/X. Y. Xia CHN [31] | 2-0 (21-13, 21-13) |
Pool A | ||||||
34 | 10-Mar | Broder/Valjas CAN [17] | Arvaniti/Karagkouni GRE [32] | |||
33 | 10-Mar | Barbara/Agatha BRA [1] | Gallay/Klug ARG [16] | |||
18 | 09-Mar | 15:30 | 2 | Gallay/Klug ARG [16] | Arvaniti/Karagkouni GRE [32] | 0-2 (19-21, 15-21) |
17 | 09-Mar | 18:50 | 1 | Barbara/Agatha BRA [1] | Broder/Valjas CAN [17] | |
2 | 09-Mar | 09:40 | 4 | Gallay/Klug ARG [16] | Broder/Valjas CAN [17] | 1-2 (12-21, 21-17, 12-15) |
1 | 09-Mar | 09:40 | 1 | Barbara/Agatha BRA [1] | Arvaniti/Karagkouni GRE [32] | 2-0 (21-17, 24-22) |