26-07-2014 17:14

Λαδένη, Τσοπούλου νικήτριες στο ντέρμπι της «υπομονής»

«Παιχνίδι υπομονής» το αποκάλεσε η Κωνσταντίνα Τσοπούλου. Εμείς το ονομάζουμε ντέρμπι ολκής.

Οι Λαδένη / Τσοπούλου πέρασαν από 40 κύματα αλλά πήραν τη νίκη απέναντι στις εξαιρετικές Καράβη, Πασιαλή με 2-1. Μετά από δύο σετ που κρίθηκαν στον πόντο (21-19, 19-21) το κερασάκι στην τούρτα μπήκε με το εντυπωιακό τάι μπρέικ. Εκί το 10-11 έγινε 13-11 και 14-12. Οι Καράβή και Πασιαλή όμως επέστρεψαν για το 14-14 και το σετ πήγε στην... παράταση όπου οι έγινε το λάθος από την αντίπαλη ομάδα και οι Λαδένη / Τσοπούλου πήραν τη νίκη με 20-18. Ο νικήτριες όμως ξεχνούν αμέσως τον αγώναν και έστιάζουν στον επόμενο που μπορεί να τους στείλει στα ημιτελικά. «Τέλος καλ όλα καλά. Το μόνο σίγουρο είναι ότι περισσότερη σημασία έχει το επόμενο ματς», συμπλήρωσε η Τσοπούλου.

Τάι μπρέικ χρειάστηκαν και οι Δηλαβέρη / Τέζα απέναντι στις Αποστολίδου / Τίλη.

1. I Τσιούστα Ε. / Χρυσοσπάθη Α. vs Παρασκευαϊδου Χ. / Χατζηβασιλείου Β. 0-2 (13-21,14-21)
2. I Βλάχου Μ. / Κοτέογλου Μ. vs Αργυρίου Α. / Βαενά Π. 2 - 0 (21-6,21-6)
3. I Καράβη Τ. / Πασιαλή Χ. vs Mίχου Κ. / Σαββίδου Ε. 2 - 0 (21-6,21-10)
4. I Λιάκου Β. / Σαρλή Ε. vs Αποστολίδου Σ. / Τίλη Μ. 1-2 (21-19, 16-21, 12-15)

5. II Αγγελοπούλου Μ. / Χρήστου Ε. vs Παρασκευαϊδου Χ. / Χατζηβασιλείου Β. 2-0 (21-10,21-13)
6. II Βλασσερού Π. / Ματιάδη Β. vs Βλάχου Μ. / Κοτέογλου Μ. 2-1 (21-18,19-21,15-11)
7. II Λαδένη Α. / Τσοπούλου Κ. vs Καράβη Τ. / Πασιαλή Χ. 2-1 (21-19, 19-21, 20-18)
8. II Δηλαβέρη Α. / Τέζα Α. vs Αποστολίδου Σ. / Τίλη Μ. 2-1 (21-16,19-21,15-7)

9. 9 Λιάκου Β. / Σαρλή Ε. vs Παρασκευαϊδου Χ. / Χατζηβασιλείου Β.
10. 9 Mίχου Κ. / Σαββίδου Ε. vs Βλάχου Μ. / Κοτέογλου Μ.